Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Dalinasi aktualijomis, švenčia sukaktis, rengia išvykas

  • Skaitytojų laiškų apžvalga
  • 2017-09-29

Prabėgus vasarai, atostogoms, visi sugrįžo į įprastą gyvenimą. Tai, kad suaktyvėjo kultūrinis, mokyklų gyvenimas, iliustruoja skaitytojų laiškai.

Darbėnų gimnazijos

ikimokyklinio ugdymo skyriaus auklėtoja Daiva Katkutė pasidalino įspūdžiais iš tradicinės rudens šventės Mykolinių, kurias šios mokymo įstaigos ikimokyklinukai „Bitučių“ grupės ugdytiniai šventė jau šeštą rudenį. Švęsdami Dagos šventę – daga reiškia brandą ir derlių – vaikai iš šiųmetinio bulvių derliaus kūrė dėdę Mykolą ir tetulę Mykolienę, o išmokę ratelių, dainų ir žaidimų, „bitučių“ pulkelis Mykolinių švęsti išvyko pas Emiliuko tėvus Liną ir Ramūną Lenkevičius. Vaikų auklėtoja D. Katkutė neabejojo: tokie smagūs pasibuvimai suvienija grupės vaikus bendrai veiklai ir draugystei. Sugrįžę į darželį, vaikai pasidžiaugė kūrybinių darbų paroda „Mūsų gyvūnai“, skirta Pasaulinei gyvūnų globos dienai.

Tęsiant tradicijas, gabiausi, geriausiai mokyklą lankantys, visuomeniškiausi, aktyviausi įvairiose veiklose

Darbėnų gimnazijos

mokiniai buvo apdovanoti ekskursija. Šįsyk kelionės maršrutas nusitęsė iki Molėtų ir Anykščių, vaikus lydėjo šia žinia pasidalinusi gimnazijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Račkauskienė, mokytojos Jūratė Butkienė, Laura Butkutė ir Vanda Kontrimienė. Darbėniškiai pabuvojo Etnokosmologijos muziejuje, Labanoro apžvalgos bokšte, Anykščiuose – poeto ir vyskupo Antano Baranausko klėtelėje, rašytojo Antano Vienuolio–Žukausko memorialiniame name-muziejuje, „Cosmo“ muziejuje, apžiūrėjo tautodailininko Stanislovo Petraškos akmens tapybos ekspoziciją, Lajų taką ir Puntuko akmenį. „Refleksijos metu mokiniai dalinosi įdomybėmis apie aplankytus objektus ir džiaugėsi turiningai praleista diena“, – teigė ekskursijos sumanytoja bei organizatorė D. Račkauskienė.

Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos

lietuvių kalbos mokytoja Milda Šukienė informavo, jog gimnazija vykdo ilgalaikį gimnazijos neformaliojo švietimo projektą „Žvilgsnis į Lietuvą“, skirtą I-IV klasių gimnazistams ir supažindinantį juos su Lietuvos regionais: Žemaitija, Aukštaitija, Sūduva, Dzūkija, Mažąja Lietuva. Projekto dalyviai jau turėjo galimybę susipažinti su Žemaitijos ir Mažosios Lietuvos regionais, šiemet, artėjant Lietuvos valstybės šimtmečiui, gimnazistai pažins Sūduvos kraštą, išugdžiusį ne vieną iškilią lietuvių asmenybę. Tęsiant projektą „Žvilgsnis į Lietuvą – Sūduva“, gimnazijos mokytojų komanda, vadovaujama Dalios Zibalienės, bei mokiniai apsilankė Šakių „Varpo“ mokykloje, domėjosi jos tradicijomis, vykdomais projektais, popamokine veikla. Pabrėžiečiai taip pat pristatė ir savo gimnaziją. Tarp abiejų mokyklų buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. Po to visi dalyvavo edukacinėje šventėje „Duonos kelias nuo grūdo iki stalo“ Zyplių dvare ir Zanavykų muziejuje. Projektas bus vykdomas tris mėnesius, tad gimnazistų laukia kelionės, susitikimai, pleneras, menų naktis.

Kaip visada, renginių turtinga

Kretingos Motiejaus Valančiaus viešoji biblioteka:

bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Naujokaitienė pasidalino įžvalgomis apie šioje kultūros įstaigoje surengtą viešą konferenciją „Lietuvių kalba – šalies dvasinės kultūros dalis“ ir socialinę-meninę akciją „Muzika tamsoje“.

Konferencija „Lietuvių kalba – šalies dvasinės kultūros dalis“ buvo skirta Lietuvių kalbos kultūros metams paminėti. Renginio viešnia Klaipėdos universiteto prof. dr. Dalia Kiseliūnaitė, parengusi pranešimą „Kaip pavadinsi – nepagadinsi“, analizavo lietuviškų vardų kilmę, darybą, pristatė vardų tendencijas pagal laikmečius, regionus, skatino labiau pasidomėti vardo reikšme jį renkant, kad tėvai ir vaikai nepakliūtų į kurioziškas situacijas. Nihilistinį požiūrį, kad lietuvių kalba išnyks, savo pranešimu „Lietuvių kalbos garbinga praeitis ir gyva dabartis“ paneigė Šiaulių universiteto doc. Dr. Juozas Pabrėža, lietuvių kalbos perspektyvas įvertinęs tik optimistiškai, primindamas, jog mūsų kalba unikali ir turi puikiai išlaikytas tarmes – jų šiuo metu skaičiuojama 14. Įžvalgomis apie šių dienų problemą – kalbos skurdėjimą, žodžių rašytiniuose tekstuose keitimą simboliais – pasidalino Klaipėdos universiteto prof. dr. Roma Bončkutė, parengusi pranešimą „Iš pradžių buvo motinos žodis“ ir kvietusi neprarasti mąstymo sava kalba.

Per socialinę-meninę akciją „Muzika tamsoje“ koncertą bibliotekos lankytojams dovanojo Klaipėdos neįgaliųjų meninės raiškos studijos „Guboja“ mažieji talentai bei jų vadovai Vaida Butautaitė, Karolina Mauliūtė, Albertas Burba ir kt. Šioje akcijoje svarbiausias vaidmuo atiteko klausytojams – jie visą vyksmą patyrė užrištomis akimis, ir tai leido dalyviams tiesiogiai pasinerti į paslaptingą tamsos pasaulį. Jie galėjo ne tik mėgautis muzika, jausti ją, bet ir klausytis eilių, ištraukų iš A. de Sent-Egziupery „Mažojo princo“. Pasibaigus renginiui, teigė B. Naujokaitienė, klausytojai vienbalsiai sutarė, jog jiems buvo pasiūlyta ypatingai jaudinanti patirtis, suteikusi peno apmąstymams, leidusi suvokti dovaną – matyti ir girdėti.

Kumpikų kaimo žmonėms koncertavo Darbėnų tautinių šokių kolektyvo šokėjai, vadovaujami Vilmos Petrošienės (pirma iš dešinės).

Įspūdžiais iš Kumpikuose surengtos popietės pasidalino mūsų laikraščio bičiulis Juozas Baužys – viešosios Motiejaus Valančiaus bibliotekos

Kumpikų filialas

atšventė 65 metų jubiliejų, kurio švęsti kaimo žmones sukvietė bibliotekininkė Edita Kubilienė, bibliotekoje dirbanti nuo 2014-ųjų. Pradėjusi veikti 1952 m. Šlaveituose, Norvaišų dvare, 1972-aisiais biblioteka buvo perkelta į naujas patalpas Kumpikuose. Per visą tą laiką bibliotekoje dirbo Cicilija Eibutienė, Vladas Stropus, Pranė Žilytė, Janina Maksvytytė, Dovilė Mickutė ir Kleopa Vrubliauskienė, bibliotekai atidavusi 45-erius metus. Dabar biblioteka kompiuterizuota, čia po pietų mielai renkasi moksleiviai, suaugusieji skaito ne tik knygas, bet ir laikraščius, žurnalus. „Kad ir nedaug mūsų, skaitytojų, tačiau būtų liūdna, jeigu Kumpikuose uždarytų biblioteką. Netekome mokyklos, kultūros namų, medicinos punkto, pagaliau užsidarė ir krautuvė. Atseit, blogas kelias. Gerai dar, kad valdžios pažadai pradėjo pildytis – 2 km kelio ruožas jau ruošiamas asfaltuoti, nors tai žadėta nuo 2010 m. Pagaliau įvyks stebuklas“, – savo mintimis dalinosi J. Baužys, pasidžiaugęs švente Kumpikų bibliotekoje. Joje dalyvavo bibliotekininkės iš Darbėnų bibliotekos, Motiejaus Valančiaus viešosios bibliotekos direktorė Birutė Karčauskienė, metodininkė Lolita Miežienė, Darbėnų seniūnas Alvydas Poškys, šoko Darbėnų šokėjai, vadovaujami Vilmos Petrošienės, gitara grojo ir dainavo Raimondas Grabys iš Lazdininkų. Skaitytojai išsakė savo mintis, bibliotekininkė apdovanojo aktyviausius skaitytojus – Kleopą Vrubliauskienę, Stefą Stanienę, Juozą Baužį, Ievą Kniežienę, moksleives Gabrielę Kontrimaitę, Eriką Skudikytę ir Romą Moncevičiūtę. Visi jubiliejinės popietės dalyviai pavakarojo prie vaišių stalo, kurį paruošti bibliotekos vedėjai padėjo jos mama Rima Tumpienė.

Parengė Audronė PUIŠIENĖ

Daugiau informacijos www.pajurionaujienos.com rubrikoje „Mums rašo“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas