Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingiškių problemos – komiteto pirmininkui ant stalo

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2017-09-22

„Mūsų tikslas pasiektas – aukščiausiu lygiu informavome, kad į svarbius dalykus mes nežiūrime pro pirštus, parodėme, jog mums vienodai svarbios ir mokytojų, ir ugdymo įstaigų vadovų problemos“, – „Pajūrio naujienoms“ sakė Kretingos rajono švietimo skyriaus vedėjas Antanas Sungaila.

Seime švietimo problemas išsakė (iš kairės) Antanas Sungaila, Sigita Jonaitienė ir Asta Burbienė.

Rūpi mokymo kokybė

Kartu su rajono švietimo įstaigų direktorių tarybos pirmininke Asta Burbiene ir Simono Daukanto progimnazijos direktore Sigita Jonaitiene jis dalyvavo susitikime su Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku akademiku Eugenijumi Jovaiša.

Susitikimas įvyko padedant Kretingoje ir Palangoje išrinktam Seimo nariui Antanui Vinkui.

„Mums užteko Seimo nariui prasitarti, dėl kokių esminių dalykų mokyklos šiuo metu labiausiai išgyvena, ir netrukus buvo surasta galimybė pasikalbėti su Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininku“, – sakė S. Jonaitienė.

Viena problemų, kurią kretingiškiai iškėlė, – kaip mokyklose užtikrinti aukštą mokymo kokybę, esant deficitiniam mokinio krepšeliui, galbūt ją galėtų išspręsti klasės krepšelio atsiradimas, o galbūt – mokytojų etatinis apmokėjimas.

„Etatinis apmokėjimas išspręstų atlyginimą už papildomus darbus, tačiau problema yra pati etato dalis. Pavyzdžiui, mažose mokyklose pamokų skaičius labai mažas, kad susirinktų visą pamokų krūvį, mokytojai vis tiek turės dirbti keliose mokyklose. Tokiais atvejais susiduriama su kita bėda – sudėtinga prisiderinti prie tvarkaraščių“, – sakė A. Burbienė.

Skirs lėšų perkvalifikavimui

Susitikime su Seimo komiteto pirmininku buvo aptartas ir mokytojų perkvalifikavimo klausimas, kad mažose mokyklose tas pats specialistas galėtų dėstyti kelis dalykus ir taip susirinkti darbo krūvį.

„Komiteto pirmininką mes informavome apie tai, kad rajone specialistų labai trūksta ir kad jau dabar būna konkursų, kuriuose dalyvauja tik vienas pretendentas, džiaugiamės, kad dar nors tas ateina“, – atviravo S. Jonaitienė.

Pasak A. Sungailos, kretingiškių delegacija, kalbėdamasi su akademiku, į Švietimo ir mokslo ministerijos reikalavimą, kad mokyklose dirbtų tik specialistai, stengėsi pažvelgti ne tik savo kiemo, o visos valstybės mastu, nes visur specialistų trūksta.

„Sužinojome, kad Premjeras Saulius Skvernelis jau yra pasiryžęs skirti pakankamai lėšų mokytojų perkvalifikavimui. Mūsų rajone per pastaruosius dvejus metus už savo pinigus persikvalifikavo tik du ikimokyklinio ugdymo auklėtojai. O šiandien mums trūksta ne tik auklėtojų, bet ir chemijos, fizikos mokytojų“, – sakė A. Sungaila.

Vienas stabdžių – kadencijos

Susitikime su komiteto pirmininku kretingiškiai kėlė ir ugdymo įstaigų vadovų klausimą: kodėl nėra norinčių į šias pareigas pretenduoti? Viena priežasčių – respublikos mastu daugiau kaip pusė pretendentų nepraeina kompetencijos patikrinimo, nors, kaip sakė vedėjas, ir iš Kretingos rajono tikrintis išvyksta profesionalūs pedagogai, kai kurie – dirbantys arba dirbę direktoriais. Šiuo metu rajone trūksta 5 ugdymo įstaigų vadovų. A. Burbienės nuomone, pretendentus atgrasyti gali dar ir mažesnis atlyginimas negu mokytojo, didelė atsakomybė bei kadencijos nustatymas.

„Kiekvienas žmogus, prieš rinkdamasis šį darbą, pagalvotų, ar verta , jei po 5 metų iš naujo reikės važiuoti į Vilnių kompetencijos įvertinimui, iš naujo teks išgyventi stresą“, – svarstė ji.

A. Jovaiša kretingiškiams pažadėjo spręsti dėl mokytojų etatinio apmokėjimo, bet nepalikti nuošaly ir mokyklų direktorių – jų atlyginimus taip pat peržiūrėti ir padidinti.

„Aš dar paklausiau, koks jo požiūris į pamokų turinčius ugdymo įstaigų vadovus. Komiteto pirmininkas pritarė, kad vadovas ne tik gali dėstyti mokykloje, bet ir privalo būti mokytojų vedlys“, – teigė S. Jonaitienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas