Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Iš sodybos nugvelbė ančiukus

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Gamta
  • 2017-06-16
Iš 9 ančiukų, kurie buvo jau didesni negu šioje nuotraukoje, dingo 7.

Padvariuose gyvenanti Renata Bumblienė negalėjo patikėti savo akimis, kai birželio 13 dienos rytą nuėjusi į aptvarą, jame neberado 7 ančiukų. „Aplink – nė vienos pamestos plunksnelės, niekur nebuvo kraujo pėdsakų – ar galėjo šitaip švariai paukščius išnešti koks laukinis gyvūnas?“, – svarstė R. Bumblienė, kuriai nejauku nuo minties, kad jos sodyboje galėjo apsilankyti ir vagys.

R. Bumblienė teigė, kad namiškiai girdėję naktį lojant šunis, tačiau niekas nieko bloga nepagalvojęs. „Naktį sapnavau, kad vagia mano ančiukus ir rytą dar apie tai papasakojau savo mamai, kai kartu gėrėme arbatą. O ji pasakė sapnavusi peles – tai irgi reiškia vagystę. Kai po to nuėjau su sūnumi Renatu lesinti ančiukų, negalėjau patikėti, kad ančiukų iš tikrųjų nebėra, – pasakojo R. Bumblienė. – Ieškojome, kur jie slapstosi – 2 buvo sulindę į šalia stovintį šiltnamį, o kiti 7 – dingę. Tie išsigelbėję ančiukai visą dieną buvo kaip nesavi – stovėjo išsigandę ir susigūžę kampe.“

R. Bumblienė pasakojo, kad ančiukai buvo aptverti 1,5 metro aukščio statybinėmis plokštėmis, iš viršaus buvo uždėtas tinklas – šeimininkai atrado, kad jame vagišius ir buvo padaręs skylę, pro kurią, matyt, paukščius išnešė.

„Ne piniginis nuostolis svarbiausia, o tai, kad tie ančiukai buvo dovanoti mano sūnaus, jie buvo tokie jaukūs ir meilūs, kad juos iš rankos galėjai lesinti. Dabar buvo kaip tik tas metas, kai jų plunksnos įgavo margumo ir kiekvienas paukštis buvo savaip išskirtinis“, – prisipažino R. Bumblienė.

Jos teigimu, anties jaunikliai buvo 1 mėnesio amžiaus, taigi kiekvienas galėjo sverti apie 1,5 kg – namiškiai svarstė, ar laukinis gyvūnas tokius 7 paukščius būtų galėjęs išnešti, nepalikdamas jokio pėdsako. Kita vertus, ančių aptvaras buvo tolimiausiame sklypo kampe, tad čia galėjo apsilankyti ir vagys.

„Nežinau nė ką galvoti. Gaila paukščių, bet yra kaip yra“, – sakė R. Bumblienė, prisipažinusi, kad kitą kartą gerai pagalvotų, kokių apsaugos priemonių imtis, jei ir vėl sugalvotų auginti naminius paukščius.

Žinia, kad iš R. Bumblienės sodybos kažkas nugvelbė ančiukus, įnešė nerimo ir kitiems padvariškiams, kurie augina naminių paukščių jauniklius. Žmonės pastebėjo Padvariuose slampinėjančią lapę, todėl svarsto, ar ne ji bus išnešusi ir ančiukus.

„Neįtikėtina, labai abejoju, – paklaustas nuomonės, sakė Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Kretingos skyriaus vadovas Alfonsas Zalepūgas. – Reiktų pamatyti aptvarą, kuriame ančiukai buvo laikomi, nes dabar mano komentavimas – lyg gydymas telefonu. Tačiau galiu pasakyti, kad labai maža tikimybė, jog lapei nešant ančiukus, neliktų nei plunksnų, nei kraujo pėdsakų. Be to, lapė vargiai išdraskytų tinklą, užmestą ant viršaus – jai labiau būdinga kastis po apačia. Abejoju ir tuo, kad šiuo atveju ančiukus galėjo išnešti koks kitas laukinis gyvūnas.“

Kretingos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Saulius Alonderis teigė, kad lapės vis dažniau pastebimos gyvenvietėse – jos, rasdamos lengvai pasiekiamo ėdalo sodybose, socializuojasi. Ypač tai galima pastebėti šiuo laiku, nes paūgėjus jaunikliams, juos reikia aprūpinti didesniu kiekiu maisto.

„Žmonės dažnai išsigąsta, kad prie jų namų lankosi lapė ir mano, kad ji gali sirgti pasiutlige. Reikia žinoti, kad tokiu atveju ji negrįžtų į tą pačią vietą, o lėktų, pakeliui kam nors įkąsdama, kažką sudraskydama. O jei lapė laikosi arti sodybos, vadinasi, ji čia apsiprato ir jos negąsdina žmogaus gyvenimas, mašinų keliamas triukšmas. Vis dėlto žmonės neturėtų ir specialiai šerti lapių ar bandyti jas prisijaukinti“, – įspėjo S. Alonderis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas