Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Dėl skolos už renovaciją – ginčas teisme

  • Dovilė URNIKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2017-06-02
Šis namas atnaujintas beveik prieš dvejus metus, tačiau vieno buto savininkams nesutinkant mokėti už atliktą renovaciją, su jais „Kretingos komunalininkui“ tenka bylinėtis teisme.

Šią vasarą bus dveji metai, kai Klaipėdos g. nr. 72 namo gyventojai džiaugiasi renovacija, kuri ne tik neatpažįstamai pakeitė pastatą, bet ir gerokai sumažino išlaidas už šildymą. Problemų kyla tik dėl vieno buto, kurio savininkai už jau atliktą renovaciją kol kas nesumokėjo nė euro, tad „Kretingos komunalininkui“ neliko nieko kito kaip kreiptis į teismą. Ir sulaukė skambaus atsako – buto savininkai internete išplatino videopranešimą esą renovacijos programą patvirtinusi Lietuvos Vyriausybė atiminėja turtą iš nepilnamečių.

Videopranešime šiuo metu JAV gyvenantis ir nekilnojamo turto verslu užsiimantis klaipėdietis Darius Overlingas paaiškino, kad butas registruotas jo keturmečio sūnaus vardu, nes buvo įsigytas už paveldėtus pinigus iš mirusios jo močiutės.

„Butas pirktas už 10 tūkst. eurų, o renovaciją padarė už 11 tūkst. eurų, taip visiškai pasisavindami butą ir nepilnamečiui dar palikdami skolą. Dabar mano sūnus yra perduotas teismui ir iš jo planuoja atimti butą. Čia Lietuva taip saugo nepilnamečius“, – videopranešime kalbėjo D. Overlingas, kuris kartu su sūnumi kreipėsi į Lietuvos žmones, prašydami palaikymo kovojant dėl turto išsaugojimo.

Nesutinka mokėti už renovaciją

„Kretingos komunalininko“ juristė Reda Bendikienė paaiškino: jei įmokos už renovaciją nemokamos 90 kalendorinių dienų ir jų suma viršija 100 eurų, įmonė privalo kreiptis į teismą, nes tai daryti ją įpareigoja sutartis su „Šiaulių banku“.

Monika Žilinskaitė, kuri yra nepilnamečio buto savininko įstatyminė atstovė, pirmąją įmoką turėjo sumokėti dar 2016 metų balandžio mėnesį, tačiau to nepadarė iki šiol, tad „Kretingos komunalininkas“ teismui pateikė ieškinį.

Atsiliepime į ieškinį M. Žilinskaitė patvirtino nesutinkanti mokėti už atliktą renovaciją, nes jos nepageidavo ir apskritai mano, kad ją atlikti sename name buvę netikslinga.

Dar iki parengiamojo teismo posėdžio pradžios M. Žilinskaitė pateikė prašymą suteikti galimybę procese dalyvauti nuotoliniu būdu – tiesiogiai internetu stebint vykstantį posėdį ir bendraujant su kitais bylos dalyviais. Tačiau teisėja šį prašymą atmetė, nes per nustatytą laiką nebuvo pateikta įrodymų, jog M. Žilinskaitė tikrai gyvena ne Lietuvoje.

Paskutiniame teismo posėdyje nei M. Žilinskaitė, nei kitas jai atstovauti galėjęs asmuo iš viso nepasirodė, tad dabar laukiama tik teismo sprendimo.

Užtenka daugumos pritarimo

„Kretingos komunalininko“ juristė R. Bendikienė priminė, kad sprendimui dėl namo renovacijos priimti pakanka 50 proc. plius 1 pritariančio gyventojo. „Tuomet preziumuojama, jog daugumos savininkų valia reiškia normaliai atidžių, protingų ir tikrąją reikalų padėtį žinančių savininkų interesą, toks sprendimas yra privalomas ir galioja visiems atitinkamo daugiabučio namo butų savininkams, nepriklausomai nuo jų susirinkime išreikštos pozicijos nerenovuoti pastato“, – informavo R. Bendikienė.

Tačiau nusprendus namą renovuoti, dar 6 mėn. šį sprendimą galima apskųsti – M. Žilinskaitė šia teise nepasinaudojo. „Registruotu laišku su pirmąja sąskaita už renovaciją siunčiame ir atmintinę, kurioje nurodome kredito mokėjimo sąlygas ir pasekmes, kurios laukia, jei įmokos negaunamos laiku“, – teigė R. Bendikienė.

Pasak jos, „Kretingos komunalininkui“, administruojančiam daugiabučių renovaciją, tai yra pirmasis atvejis, kai tenka bylinėtis su skolininkais, teigiančiais, kad jie esą su renovacija nesutiko, todėl ir nėra įsipareigoję už ją mokėti.

Kaimynams – lyg rakštis po nagu

Nors videopranešime, kuris buvo išplatintas dar prieš prasidedant pirmam teismo posėdžiui, buvo prašoma žurnalistų nušviesti apie teismo procesą, tačiau pastarąsias keletą dienų „Pajūrio naujienos“ nurodytais kontaktais negalėjo susisiekti nei su D. Overlingu, nei su M. Žilinskaite. Kartą telefonu atsiliepusi moteris, patikinusi, kad ji nėra M. Žilinskaitė, pažadėjo, kad M. Žilinskaitė arba D. Overlingas perskambins, tačiau nė vienas jų to taip ir nepadarė. Jie neatsakė ir į elektroninį laišką su klausimais.

Taigi nebuvo galimybės ir D. Overlingo bei M. Žilinskaitės paklausti, kodėl videopranešime nurodoma renovacijos suma yra 11 tūkst. eurų, jeigu išties ji tik šiek tiek viršija 7,6 tūkst. eurų.

Klaipėdos g. 72-ojo namo gyventojos, prašiusios neviešinti jų vardų ir pavardžių, neslėpė – tas butas, kuris priklauso D. Overlingo sūnui, kaimynams yra lyg rakštis po nagu. „Mes 7 butai esame labai vieningi, dabar visi renkame pinigus, nes žadame kartu remontuoti laiptinę, o tas butas juk prie to neprisidės. O kiek išleidžiame pinigų, įdedame darbo, tvarkydami kiemą, aplinką, turėtume ir mes už ką jiems skolą skaičiuoti“, – vardijo pašnekovės, kurių teigimu, šiame bute vis keičiasi nuomininkai, kuriems bendri daugiabučio reikalai nerūpi.

Renovacija neatsidžiaugia

Gyventojos pasakojo, kad renovuoti namą, kuris pastatytas 1909 metais, pageidavo visų 7 butų šeimininkai, tik to vieno buto savininkas šiame procese visai nedalyvavo ir nuomonės nepareiškė.

„Koks „lupena“ buvo mūsų namas, o dabar – kaip saldainis, gyvename ir džiaugiamės. Renovacijos programa mums buvo vienintelė išeitis, savo jėgomis taip namo nebūtume atnaujinę. Du kartus rinkome pinigus, kad galėtume stogą pasikeisti – paprastą šiferį užkloti, ir tai nepavykdavo, tekdavo pinigus atgal išsidalinti“, – kalbėjo moterys.

Viena jų pasakojo: seniau šildymo sezonui reikdavo 5 kubų kieto kuro, dabar pakanka dviejų, tad už sutaupytus pinigus ir padengiamos renovacijos įmokos.

„Stogas buvo visai kiauras: puvau ir pelijau. O dabar gyvename gražiai, esame labai patenkinti“, – sakė ji.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas