Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Džiaugsmas dėl Sporto komplekso, rankos svyra dėl investicijų

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2017-04-21

„Permečiau akimis, beveik visi čia esat Savivaldybės darbuotojai, vadinasi, apie savo nuveiktus darbus pasikalbėsim tarpusavyje“, – šmaikštavo kartu su Savivaldybės administracijos direktoriumi Virginijumi Domarku 2016 metų savo veiklos ataskaitą pristatyti atvykęs rajono meras Juozas Mažeika.

Į Kretingos seniūnijos gyventojams rūpimus klausimus buvo pasiruošę atsakyti (iš kairės) seniūnas Antanas Gedminas, Kretingos policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas, rajono meras Juozas Mažeika, Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas, vicemerė Danutė Skruibienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis.

Skelbs du seniūnų konkursus

Kretingos seniūnijos salėje rajono vadovų iš tiesų laukė tik keliolika žmonių, tarp jų – keli tos pačios seniūnijos administracijos darbuotojai, vienas kitas kaimo bendruomenės atstovas ar gatvių seniūnaitis.

V. Domarkas pirmiausia prisiminė tas neramias praėjusiųjų metų dienas, kai dėl Sporto komplekso statybos buvo pakliuvęs į šurmulius su Viešųjų pirkimų tarnyba bei Klaipėdos apygardos teismu.

„Ačiū Dievui, mūsų specialistams užteko pasitikėjimo savimi ir kompetencijos – Viešųjų pirkimų tarnybai bei visuomenei jie įrodė, kad yra teisūs, todėl rezultatas yra – kompleksas statomas, beje, ši statyba, į kurią pernai investuota 1 milijonas 270 tūkstančių eurų, niekada ir nebuvo nutrūkusi“, – akcentavo direktorius.

Anot V. Domarko, Savivaldybės administracijoje yra 217 etatų, 98 – valstybės tarnautojai. „Šiemet nedidinom etatų, dalį atskyrėm nuo Kretingos seniūnijos, dalį – iš savo vidinių resursų. Nuo liepos kaip atskiras administracinis vienetas bus įkurta Vydmantų seniūnija, nereikalaujanti papildomų asignavimų valdymui“, – sakė jis.

Šiemet bus skelbiami ir du konkursai seniūnų vietoms užimti – vienas seniūnas dirbs naujai įsteigtoje Vydmantų seniūnijoje, o kitas – Kretingos kaimiškojoje vietoj dabartinio Antano Gedmino.

„Kepkit pyragus, ruoškitės išleistuvėms. Su Antanu atsisveikinsime, nes jo kadencija baigiasi. Visiems kada nors ateina toks metas“, – pokštavo J. Mažeika.

Geležinkelio nepatrauks

Ir direktorius, ir meras apgailestavo, kad pagal gyventojų skaičių didžiausiai Vydmantų gyvenvietei sutvarkyti 2018 m. nebus skiriama europinė parama. Ji buvo skirstoma pagal nustatytus socialinius bei ekonominius kriterijus, Vydmantai neatitiko. „Regioninės plėtros taryboje man buvo pavykę įtikinti, kad ši gyvenvietė būtų įrašyta į prioritetinių sąrašą, tačiau jį įvertinusi Vidaus reikalų ministerija Vydmantus išbraukė“, – prisiminė J. Mažeika.

Tarp 54-ių šalies mažųjų savivaldybių pagal reitingus Kretinga užima 17-ąją vietą. Stipriausios sritys – sveikatos apsauga ir socialinė rūpyba, taip pat turto bei administracijos valdymas. Problemiškiausia sritis – investicijos, ypač užsienio. „Turim gilią tradiciją verslų neįsileisti – kai tik kas nors ką Kretingoje ruošiasi statyti, tuoj pat puolama rinkti šimtus prieštaraujančių parašų“, – kalbėjo V. Domarkas. Jis neslėpė jau girdėjęs ir apie renkamus parašus dėl panaudotų tepalų perdirbimo įmonės Briedžio gatvėje statybos.

„Verslas nekelia kojos į gyvenamąją miesto teritoriją. Briedžio gatvė – tai pramoninis rajonas, šalia yra geležinkelis, mes jo juk niekur nepatrauksime. Negi žmonės nežino, kur gyvena? Jie turi susitaikyti“, – neabejojo direktorius. Jis sakė, kad apie parduodamus ar nuomojamus laisvus valstybinės žemės sklypus Savivaldybė privalo pranešti Valstybinės žemės fondui, rengiančiam internetinius aukcionus. Gaila, bet neretai sklypus įsigyja didmiesčių gyventojai, kurie neinvestuoja, o laukia geresnių laikų, kad galbūt brangiau galėtų parduoti. Apleisti, nenušienauti sklypai gadina vaizdą, užkrauna problemų seniūnams.

Negausus būrys žmonių, tarp kurių seniūnijos administracijos darbuotojai bei kaimo bendruomenių atstovai, išklausė rajono vadovų ataskaitas.

Į konkursus neateina

Meras pasidžiaugė sėkmingu praėjusiųjų metų biudžetu, ypač tuo, kad ne pirmi metai pavyksta sumažinti kreditinius įsiskolinimus, ir dėl to galima skolintis lėšų įvairiems europiniams bei vietinės reikšmės projektams. Vien pernai kreditiniai įsiskolinimai sumažėjo daugiau kaip 1 mln. Eur. „Šiuo metu turime 4,9 mln. Eur paskolų, tačiau nė viena šalies savivaldybė be jų negyvena“, – akcentavo jis.

J. Mažeika daugiau dėmesio skyrė svarbiai švietimo sričiai aptarti. Jo žodžiais, didžiausia problema – mokinių trūkumas. Praėjusiais metais jų sumažėjo daugiau negu 100, anksčiau būdavo, kad ir iki 350 per metus. Daug lėšų reikalauja ir pačios švietimo įstaigos, ypač mažosios mokyklėlės, kaip Kalniškių, Piliakalnio skyriai, kuriuos kaimuose žūtbūt stengiamasi išlaikyti.

Dauguma ugdymo įstaigų rajone yra renovuotos, aplinka atitinka sąlygas, reikalingas gerai ugdymo kokybei. Sutvarkyta ir dauguma kultūros įstaigų, visuose skyriuose vyksta veiklos. „Tačiau problema ta, kad nėra darbuotojų pasiūlos, neturime iš ko rinktis“, – sakė meras. Trūksta ir švietimo įstaigų vadovų – rajone įvyko keletas konkursų šioms pareigoms užimti, tačiau nė vienas pretendentas neatėjo. Šiuo metu be nuolatinių vadovų yra likusi Salantų gimnazija bei vaikų lopšelis-darželis „Rasa“, taip pat Baublių daugiafunkcis centras-mokykla.

„Pavyko tik Vydmantų gimnazijai. Konkurse dalyvavo ir jį laimėjo buvusi šios ugdymo įstaigos direktoriaus pavaduotoja Rasa Stonkuvienė – vietinis žmogus, daugeliui vydmantiškių ne vienerius metus pažįstama“, – pasidžiaugė meras.

J. Mažeika akcentavo, kad Savivaldybės darbo sėkmė priklauso nuo santykių su Vyriausybe, ministerijomis, Regioninės plėtros taryba, pačios Savivaldybės Strateginės plėtros taryba, analizuojančia, svarstančia, siūlančia projektus tvirtinti rajono tarybai. Per 2016-uosius metus pateiktos 28 paraiškos projektams, kai kurie jų įgyvendinti, o kai kurie tęsiami.

Klausimų rajono vadovams nebuvo daug – seniūnaitė Zina Viskontienė pasiteiravo, kada Vydmantuose, Atžalyno gatvėje, elektrikai iškels elektros stulpus ir bus baigtas sutvarkyti šaligatvis, kuriuo į vaikų lopšelį-darželį „Pasagėlė“ eina maži vaikai. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Povilas Černeckis patikino, jog po poros mėnesių. Ramūnas Korsakas klausė, kada bus sutvarkyta rekreacinė zona prie vadinamojo III tvenkinio, taip pat ar bus „užlopytas“ ir nugreideriuotas iš gyventojų lėšų supiltas kelias nuo Grafų Tiškevičių g. iki Sodų g. Rajono vadovai bei seniūnas A. Gedminas konkrečių datų neįvardijo, tačiau ir rekreacinę zoną sutvarkyti, ir kelią pataisyti pažadėjo.

Numeris 112 – populiarus

Pristatant ataskaitas, dalyvavo ir Kretingos rajono policijos komisariato viršininkas Arūnas Pužauskas.

Pasinaudojęs proga, jis papasakojo apie pernai išgyventą policijos reformą, apie tai, kad, pasikeitus darbo organizavimo modeliui, gerokai sumažėjo darbuotojų, o naujų į laisvas vietas kol kas neateina, nors sąlygos dirbti gerėja. Pasak viršininko, žadama, kad iki 2020 m. atlyginimai kils iki 1 tūkst. Eur, o jau dabar pradėjęs dirbti policininkas per mėnesį gauna 600, nuo liepos gaus 700 Eur. „Negėda bus jūsų vaikams pasiūlyti darbo vietą, juolab kad išsimokyti nesudėtinga: turint vidurinįjį išsilavinimą, užtenka baigti 10 mėnesių kursus“, – sakė A. Pužauskas.

Tuo pačiu viršininkas priminė ir pasikeitusius įstatymus. Nuo šių metų sausio įsigaliojo Administracinių nusižengimų kodeksas. Nauja tai, kad už administracinius nusižengimus nebetaikomas administracinis areštas. Tačiau labai padidėjo baudos. „Visiems vairuojantiems patariu dar kartą pasiskaityti Kelių eismo taisykles – kitą automobilį lenkiant per ištisinę juostą ar pėsčiųjų perėjoje teisės be jokios išlygos bus atimamos trims mėnesiams“, – sakė jis.

Generalinis komisaras yra patvirtinęs mažareikšmėmis laikomų pažeidimo aplinkybių sąrašą. Jeigu parduotuvėje į krepšelį žmogus įsidės ir, praeidamas pro kasas, pamirš susimokėti už kokią nors krepšelyje netyčia užsilikusią prekę, galės atsipirkti įspėjimu. Tačiau jei ta pamirštoji prekė bus tabakas, alus arba kitas alkoholis, laukia 45 eurų bauda.

Viršininkas akcentavo, kad į smurtą artimoje aplinkoje nuo šiol taip pat žiūrima tarsi pro didinamąjį stiklą. Pernai policijos komisariate užregistruota 400 tokių pranešimų, pradėta 100 ikiteisminių tyrimų. Kaimynui įtarus smurtą ir iškvietus policiją, nors faktas ir nepasitvirtino, pareigūnai tokią šeimą turės teisę lankyti pakartotinai.

Švenčiant šventes, vartojant alkoholį, nors vienas suaugęs žmogus privalo būti blaivus, jeigu yra mažamečių vaikų. Priešingu atveju vaikai iš šeimos bus paimti. A. Pužauskas akcentavo, kad Bendrojo pagalbos centro telefonu 112 Kretingos rajono gyventojai naudojasi itin noriai – pernai skambinta ir policija kviesta per 5 tūkst. kartų, vien Kretingoje – per 3 tūkst. kartų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas