Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Uždaro penkis kaimų pašto skyrius

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Problema
  • 2017-02-03

Valstybei priklausantis Lietuvos paštas užsimojo šiemet uždaryti 377 skyrius kaimuose. Tarp uždaromų yra ir penki Kretingos rajono skyriai – Grūšlaukės, Vydmantų, Kūlupėnų, Kartenos ir Kurmaičių.

Uždarius skyrius, kaimas be pašto paslaugų neliks, jas gyventojams teiks pagal grafiką į nustatytas vietas atvykstantys mobilieji paštai (pašto autobusiukai) ir skambiai pavadinti Ateities laiškininkai, kuriuos bus galima išsikviesti į namus ar kitą, gyventojams patogią vietą. Už iškvietimą mokėti nereikės. Ateities laiškininkai padės išsiųsti laišką ar siuntinį, susimokėti mokesčius, užsisakyti spaudos leidinio prenumeratą ar įsigyti pašte parduodamų prekių.

Teigiama, jog Ateities laiškininko koncepcijos investicija sieks per 1 mln. eurų. Vykdant reformą numatyta atleisti 290 darbuotojų ir sutaupyti 6,5 mln. eurų. Lietuvos paštas tvirtina, kad tokius pokyčius diktuoja kaimuose mažėjantis gyventojų skaičius, kartu – ir pašto pajamos. Vykdant reformą taip pat siekiama pakelti laiškanešio profesijos prestižą didinant darbo užmokestį, aprūpinant tarnybiniais automobiliais, išmaniąja įranga. Tvirtinama, jog mobilūs laiškininkai yra užsienyje pasiteisinusi praktika.

Praėjusį antradienį Ateities laiškininko projektą Kretingos rajono savivaldybės seniūnams, rajono vadovams pristatė į Savivaldybę atvykusi AB „Lietuvos paštas“ Klaipėdos regiono vadovė Vida Pikčiūnienė. Ji patikino, jog vykdant reformą, pašto korespondencijos, siuntų ir prenumeruojamų leidinių pristatymas, pensijų, socialinių išmokų išnešiojimas į namus vyks įprastai. Paklausta, kiek pašto darbuotojų bus atleista mūsų rajone, V. Pikčiūnienė kalbėjo, jog Kartenoje laiškanešiai išliks visi. Kūlupėnų seniūnijos seniūnei Ritai Lubienei pasidomėjus, kaip bus pasielgta su ilgamete jų kaimo pašto skyriaus darbuotoja, kuriai liko keletas metų iki pensijos ir ji neturi vairuotojo teisių, V. Pikčiūnienė paaiškino, jog įmonė apmokės vairavimo kursus. „Darbuotojams sudarysime galimybę tobulėti, stiprinti savo kompetenciją, kvalifikaciją“, – sakė ji.

Pašto skyrių rajone uždarymui nepritarė nei rajono vadovai, nei seniūnai. „Mano supratimu, nuo centrinių gyvenviečių nutolusių, atokių sodybų gyventojams toks išmanus paštininkas yra reikalingas. Tačiau skyrių naikinimas Kūlupėnuose, Kartenoje, Vydmantuose – ši gyvenvietė pagal gyventojų skaičių rajone dabar didžiausia, toliau didina atskirtį tarp regionų ir kelių Lietuvos didžiųjų miestų. Ko jaunam žmogui čia likti, jeigu be parduotuvės daugiau nieko nėra? Pikčiausia, kad šitie Vilniuje sėdintys reformatoriai iš to paties kaimo išėję. Tos mechaninės, automatinės ir bedvasės pertvarkos naikina Lietuvą“, – kalbėjo meras Juozas Mažeika.

Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas jam pritarė, pabrėžęs, jog Lietuvos paštas yra valstybės įmonė, todėl, žengdama reformų keliu, neturėtų vien ekonominės naudos vaikytis, bet žvelgti į reformas plačiau, ir per socialinę prizmę. „Nemylite savo darbuotojų. Baubliuose paštininkė labai gerai dirbo, nieko nepadarėte, kad ji pasiliktų. Po jos per trumpą laiką pasikeitė net keli darbuotojai, o gyventojai laiku negavo užsiprenumeruotų laikraščių, siuntų, strigo kitos pašto paslaugos. Paštininkai kaim o žmonėms labai reikalingi“, – priekaištų V. Pikčiūnienei pažėrė V. Domarkas.

Seimo Valstiečių ir žaliųjų frakcija ketina blokuoti Ateities paštininko reformą šalyje ir kreiptis į Vyriausybę, kad ši reformą stabdytų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas