Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Japonijos ambasadorių sudomino Kretinga

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2017-02-03

Trečiadienį Kretingos rajono meras Juozas Mažeika, vicemerė Danutė Skruibienė ir administracijos direktorius Virginijus Domarkas Savivaldybėje priėmė Japonijos ambasadorių Lietuvoje Toyoei Shigeeda bei jį atlydėjusius ambasados darbuotojus Hiroya Inoue ir Renatą Kirtiklį.

Japonijos ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda (antras iš dešinės) su Kretingos rajono vadovais.

Apipylė klausimais

Nuo 2015-ųjų rugpjūčio Vilniuje reziduojantis ambasadorius prisipažino iki šiol aplankęs 40 Lietuvos savivaldybių, ne kartą pabuvojęs ir Kretingos rajono Mažučių kaime įsikūrusiame Japoniškame sode.

„Vis puoselėjau mintį kada nors pasimatyti su meru, ir todėl šiandien aš – čia“, – šypsojosi Toyoei Shigeeda.

Jo vizito tikslas buvo kuo daugiau sužinoti apie Kretingos rajoną, galimybes į Kretingą pritraukti investuotojų ir turistų iš Tekančios Saulės šalies. Anot ambasadoriaus, japonai turi informacijos apie Vilnių, Kauną, mūsų šalis – miela ir patraukli, tačiau Vakarų regionas beveik nežinomas.

Nemažai klausimų svečiui kilo po to, kai anglų kalba buvo pademonstruotas naujas maždaug 10 minučių trukmės dokumentinis filmas, reprezentuojantis Kretingos rajoną: kaip Kretinga bendradarbiauja su kaimyniniais miestais turizmo srityje? Kokios galimybės investuoti užsienio verslininkams ir kokios taikomos lengvatos, ar daug jau yra investavusių? Ar labai nenukentėjo rajono žemės ūkis ir verslas dėl sankcijų Rusijai? Ar daug rajono jaunimo emigruoja į kitas šalis? Kaip šiais laikais vertinama mokytojo profesija? Svečią taip pat domino, kiek procentų elektros energijos pagamina vėjo elektrinės, kurių jis važiuodamas matė pakelyje.

Užsienio investuotojams – mokestinės lengvatos

Pasak J. Mažeikos, kurį laiką Kretingos rajonas labiau orientavosi į žemės ūkį bei į smulkųjį ir vidutinį verslą, o pastaruoju metu vis labiau stengiamasi sudominti ir turistus. Siekiama pasinaudoti tuo, kad Kretinga įsikūrusi netoli Palangos kurorto bei pagal dydį trečio Lietuvos miesto – Klaipėdos, kuris yra uostas.

J. Mažeikos žodžiais, Palangoje ir Klaipėdoje turistai gauna linksmų pramogų, o į Kretingą atvyksta pageidaujantys ramesnio poilsio, norintys pažinti unikalius kraštovaizdžio bei gamtos paminklus, sakralinį paveldą.

„Esame susieti su 7 Vakarų Lietuvos savivaldybėmis, kartu vykdome projektus turizmo srityje. Mūsų Savivaldybė taip pat skiria lėšų Palangos oro uosto naujų krypčių skrydžių rinkodarai – kad atvykę turistai galėtų pasiekti ne tik Klaipėdos ar Kretingos, bet ir atokesnes Skuodo, Šilutės ar kitas regione esančias vietoves “, – sakė jis.

J. Mažeika paaiškino, jog užsienio investuotojams, juolab Kretingos rajone kuriantiems darbo vietas, iki 3 metų teikiamos mokestinės lengvatos, t. y. jie gali būti atleidžiami nuo žemės ir žemės nuomos, taip pat nuo turto mokesčio. Bet kiekvienas atvejis rajono taryboje svarstomas atskirai. Pavyzdžiui, dvejus metus šių mokesčių nemoka užsienio verslininkai, investavę į Atostogų parką, teikiantį ne tik maitinimo, apgyvendinimo, bet ir sveikatinimo paslaugas.

Paklaustas, į kurias užsienio šalis Kretingos verslininkai eksportuoja produkciją, meras atsakė, jog daugiausia į Skandinavijos šalis bei į Vokietiją.

Nostalgija medinių žaislų fabrikui

„Sovietų laikais rajone turėjome garsią medinių žaislų gamybos įmonę. Joje pagaminti žaislai pasiekdavo ir Japonijos vaikus“, – akcentavo meras.

Dėl sankcijų Rusijai esą rajono verslininkai beveik nenukentėjo, greit persiorientavo savo produkciją parduoti kitur. Dabar Lietuvai rinką atveria ir Japonija, tariamasi ten eksportuoti šviežią jautieną, paukštieną.

„Kaip tik šįryt Savivaldybėje apsilankė mūsų rajono verslininkas, auginantis kalakutus. Galbūt atsirastų galimybė ir jam kalakutieną eksportuoti į jūsų šalį?“ – paklausė J. Mažeika.

„Japonijoje gyvena apie 127 milijonus gyventojų“, – juokais nuleido ambasadorius, tačiau nepasakė „ne“.

Atsisveikindamas Toyoei Shigeeda įvykusį pokalbį pavadino įdomiu ir konstruktyviu, o rajono vadovams įteikė arbatinuką. Arbata Japonijoje jau kelis amžius ne tik laikoma populiariausiu gėrimu, bet yra ir kultūros dalis.

Tą pačią dieną svečiai aplankė Kretingos muziejų, pabuvojo Žiemos sode.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas