Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Nors per žiniasklaidos priemones vis perspėjama apie įvairius sukčiavimo būdus ir nuo jų nukenčiančius gyventojus, tačiau sukčiams vis sekasi rasti patiklių ir naivių aukų, atiduodančių savo ne vienerius metus kauptas santaupas, atskleidžiančių elektroninės bankininkystės ir savo asmens duomenis. Sukčiai vėl darbuojasi aplinkiniuose rajonuose, neaplenkė ir mūsų gyventojų.

Nuo sukčių nukenčia įvairaus amžiaus, lyties, išsilavinimo žmonės. Taip yra todėl, kad sukčiai tam kruopščiai ir atsakingai pasiruošia: išmano žmonių psichologiją, manipuliuoja mūsų jausmais ir sugalvoja tokias istorijas, kurios visiems yra labai jautrios. Tai – artimųjų sveikata ir saugumas, asmeninių santaupų saugumas.

Suprantama, jog labai susirūpiname, jei paskambinęs banko, policijos, mokesčių inspekcijos pareigūnas praneša, kad taip ilgai ir sunkiai uždirbti ir taupyti pinigai gali būti padirbti, ir dabar yra ta vienintelė galimybė juos patikrinti ir pakeisti tikromis kupiūromis. Pagrindinė sukčių „darbo“ sėkmės sąlyga yra kuo ilgiau kalbėti su auka telefonu, kad žmogus tiesiog neturėtų laiko susivokti, pamąstyti ar su kuo nors pasitarti.

Tai kaip netapti telefoninių sukčių auka? Pirmiausia reikia tvirtai žinoti, kad jokie tikri pareigūnai pinigų ar elektroninės bankininkystės duomenų telefonu neprašo, ir į namus jų tikrinti ar pasiimti neateina. O svarbiausia – jeigu jau jums paskambino ir pradėjo kalbėti apie pinigus, elektroninės bankininkystės duomenis, į bėdą pakliuvusį artimą žmogų, iškart nedelsdami nutraukite pokalbį. Tada turėsite laiko pamąstyti ir, jeigu nerimaujate dėl artimojo, paskambinti jam patys ir sužinoti realią situaciją.

Sulaukus tokio skambučio reikėtų pranešti policijai Bendruoju pagalbos telefonu 112. Jeigu į jūsų namus užsuko asmenys, prisistatantys kokių nors tarnybų – elektros, dujų, vandentiekio, globos – darbuotojais, reikalaukite parodyti darbo pažymėjimus, nemokėkite jokių baudų „į rankas“.

Labai svarbu, kad apie galimybę pakliūti į sukčių pinkles papasakotumėte savo tėvams, vaikams, pakalbėtumėte apie tai su savo draugais ir kaimynais, aptartumėte, kaip reikia tokiu atveju elgtis. Žinojimas apie galimas sukčių istorijas, apgalvojimas, kaip teisingai elgtis, tikrai padės mums ir mūsų artimiesiems atpažinti apgavikus ir išsaugoti savo santaupas. Būkime budrūs ir gudresni už juos.

Kretingos r. policijos komisariato informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas