Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Pupa“ – tarp geriausių šalies kolektyvų

  • Viktorija PUIDOKĖ
  • Kultūra
  • 2016-12-20

Kretingos Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos liaudies šokių kolektyvo „Pupa“ jaunių grupė Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių grupių, ansamblių, šokių studijų konkursinio festivalio „Aguonėlė“ nacionaliniame ture Prienuose pasipuošė II vietos diplomu.

Iš konkursinio festivalio „Aguonėlė“ II vietos diplomą parvežusio Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos liaudies šokių kolektyvo „Pupa“ šokėjais ir jų vadovu Pauliumi Vaitkevičiumi didžiuojasi visa mokykla.

„Mūsų kolektyvui tai buvo pirmas kartas ir iškart – sėkmingas“, – džiaugėsi aštuonių porų kolektyvo „Pupa“ vadovas, M. Daujoto pagrindinės mokyklos šokių mokytojas Paulius Vaitkevičius.

Nacionaliniame „Aguonėlės“ etape du šokius – „Pupą“ ir „Spraigipolkę“ – sušokę kretingiškiai pasirodė ne prasčiau negu regioniniame ture, kur taip pat užėmė II vietą: „Vaikams pasakiau, kad negalime nukristi žemiau negu regioniniame etape, nors konkurencija, žinoma, buvo didelė – mūsų grupėje iš viso varžėsi 13 kolektyvų, tarp kurių buvo ir tokių, kurie gyvuoja jau tris dešimtmečius. O mes visi jauni – ir kolektyvas, ir vadovas.“

Ketvirtus metus M. Daujoto pagrindinėje mokykloje mokytojaujantis P. Vaitkevičius neslėpė, kad pradžia lengva nebuvo, tačiau šiuo metu raškomi darbo vaisiai be galo džiugina.

„Bėgant laikui ėmėme augti kaip kolektyvas: pavasarį šokome Lenkijoje, vėliau laimėjome atranką į šią vasarą vykusią Moksleivių dainų šventę, o rudeniop pradėjome ruoštis „Aguonėlei“ – intensyviai dirbome, repetavome tris kartus per savaitę ir mūsų pastangos pasiteisino“, – apie kolektyvo sėkmių atkarpą kalbėjo „Pupos“ vadovas.

Mokytojo teigimu, aktyvūs šiuolaikiniai vaikai – ir dovana, ir iššūkis pedagogui. Jaunas specialistas neslėpė, kad prireikė laiko vieniems prie kitų priprasti, apsišlifuoti.

„Nors kai kurie kolektyvo nariai keitėsi, branduolys išliko visus ketverius metus, – kalbėjo P. Vaitkevičius. – Žinoma, jeigu užsidarytume tik savo rajone, vaikai nejaustų ir tokio didelio stimulo šokti. Kolektyvą stiprina ir pasiruošimai konkursams. Patobulėjusią techniką pastebi komisijų nariai, pripažįstantys, kad mums betrūksta smulkmenų, prilygstančių prieskoniams – šypsenų ir dažnesnių apsikeitimų žvilgsniais.“

Tai, kad šypsotis scenoje ne visada būna lengva, patvirtino ir jaunieji „Pupos“ šokėjai: Laura Žebrauskaitė, Kornelija Rakauskaitė, Eglė Barasaitė, Austėja Markvaldaitė, Deividas Zaleckas, Edgaras Slavinskas, Ugnius Gedžius, Gvidas Kontrimas, Fausta Remenytė, Gabrielius Skėrys, Laurynas Stalmokas, Gabrielius Šnepeta, Domantas Vaidila, Viktorija Vaškevičiūtė, Gabija Berniūtė ir Austėja Songailaitė, į „Pupos“ kolektyvą atėję tėvų arba draugų paskatinti, o vėliau ir patys panorę pasikviesti daugiau bičiulių. Anot šokėjų, repeticijos – lyg atsipalaidavimas, o einant į sceną būtina susikaupti, nugalėti baimę ir atiduoti visas jėgas.

„Mums tiesiog patinka šokti“, – viena per kitą kalbėjo mergaitės, šokančios ne tik liaudies, bet ir šiuolaikinius šokius.

O „Pupos“ „senbuvis“ E. Slavinskas patikino, jog jam smagi senoviška liaudies muzika, patinkanti ir jo močiutei. Pasak „Pupos“ vadovo, kolektyvas stengiasi neužsisėdėti vietoje, turi draugų, dalyvauja respublikiniuose festivaliuose, o šiuo metu didžiausias tikslas – vasaros kelionė į tarptautinius vandenis: „Ispanijoje vyks konkursas, kuriame būtų įdomu sudalyvauti, Bulgarijoje – festivalis. Dar spręsime, kurį iš jų pasirinkti.“

Gerų žodžių „Pupos“ vadovui negailėjo M. Daujoto pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jūratė Račinskienė. Jos teigimu, P. Vaitkevičius – ir kolektyvo įkvėpėjas, ir variklis.

„Paulius sugebėjo sudominti, uždegti vaikus, suburti tokį kolektyvą, kuris noriai repetuoja, gastroliuoja po Lietuvą ir užsienį. „Pupa“ – mūsų pasididžiavimas“, – kolegą ir kolektyve šokančius vaikus gyrė J. Račinskienė.

--------------

Visą Lietuvą apskriejęs vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, studijų ir ansamblių konkursas „Aguonėlė“ sėkme apdovanojo ir dar vieną rajono kolektyvą – Kretingos meno mokyklos vaikų šokių studiją „Ratilėlis“ (vadovė – Simona Kutkevičienė, koncertmeisterė – Asta Paulauskienė), užėmusią II vietą choreografijos, meno, muzikos mokyklų grupėje.

Lietuvių liaudies sceninį šokį puoselėjantis, šokėjų sceninę kultūrą ugdantis, kurtis naujus kolektyvus skatinantis Lietuvos nacionalinis kultūros centras vaikų ir moksleivių liaudiškų šokių grupių, studijų ir ansamblių konkursinį festivalį „Aguonėlė“ rengia jau 40 metų.

Kolektyvus, atsižvelgus į tinkamą ir menišką šokių kompozicijų atlikimą, sceninę kultūrą, programų kūrybiškumą ir originalumą, šiemet vertino profesionali Lietuvos nacionalinio kultūros centro sudaryta choreografijos žanro ekspertų komisija: Lietuvos edukologijos universiteto Šokio ir teatro katedros profesorė Laimutė Kisielienė, choreografės Snieguolė Einikytė ir Irena Čėsnienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro Choreografijos poskyrio vadovė Živilė Adomaitienė ir poskyrio vyriausioji specialistė Gražina Kasparavičiūtė. Dalyviai buvo apdovanoti konkurso padėkos raštais, nugalėtojai – diplomais, o laureatai – piniginėmis premijomis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas