Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingos gyvenamajame rajone Paupio gatvėje įsikūrusi sunkiasvorio transporto įmonė „Bėgma“ geidžiamame apie 10 arų valstybinės žemės sklype tvarkosi ir be leidimo, kurio iš Kretingos rajono savivaldybės tarybos lapkritį negavo ir nežinia, ar gaus gruodžio 22 d., kai šį klausimą rajono politikai svarstys pakartotinai.

Bendrovės „Bėgma“ savininkai Kretingos rajono savivaldybei mainais už prašomą valstybės žemę siūlė maždaug 200 tūkst. eurų investiciją į šio miesto rajono infrastruktūrą: sutvarkyti (įrengti šaligatvį su dviračių taku, apšvietimą) Malūno gatvę, kuria važiuoja įmonės sunkvežimiai, atnaujinti pėsčiųjų, dar vadinamą Beždžionių, tiltą per Akmenos upę. Verslininkai neslėpė, jog žadama investicija siekia ir sumažinti rajono gyventojų priešiškumą „Bėgmai“.

Atsiliepdami į mero Juozo Mažeikos kvietimą, Savivaldybės tarybos nariai, kurių, anot mero, iš 25-ių susirinko beveik pusė, situaciją žvalgė vietoje. Dalyvavo ir būrys gyventojų – apie 20 žmonių. „Gyventojai nepritaria transporto įmonės plėtrai jų kaimynystėje, ir juos galima suprasti: sunkvežimiai po langais važinėja ir naktimis, ir savaitgaliais, o čia yra gyvenamasis rajonas. Akibrokštas Savivaldybei ir gyventojams, kad verslininkai, negavę tarybos pritarimo dėl valstybinės žemės prisijungimo, šioje žemėje ėmė tvarkytis savavališkai. Savivaldybė nėra šios žemės savininkė, šias teises turi Nacionalinė žemės tarnyba, bet gyventojai žiūri į Savivaldybę taip, tarsi viskas būtų jos galioje. Verslininkai neturėtų taip savivaliauti. Nesame verslui priešai, žinome, kas kuria pridėtinę vertę, bet viskas turi būti civilizuotai“, – po išvykos į Paupio ir Malūno gatves kalbėjo J. Mažeika. Išvykoje dalyvavęs tarybos narys Almantas Skruibys dar lapkričio tarybos posėdyje prasitarė, jog „Bėgmos“ savininkai jau šeimininkauja ir valstybinėje žemėje. „Įstatymai vienodai galioja visiems – tiek verslui, tiek gyventojams. O tai, ką „Bėgmos“ savininkai šiandieną daro valstybinėje žemėje, yra nusikaltimas, kuris tik sustiprina abejones dėl jų siūlomos apie 200 tūkst. eurų investicijos. Jeigu šitie jų norai iš tiesų yra tikri – tegul įneša tuos 200 tūkst. eurų į Savivaldybės biudžetą, nes be projekto pateikta „plika“ investicijos sąmata gali keistis, ir net labai“, – kalbėjo A. Skruibys.

„Mano nuomone, transporto įmonės plėtrą šitame gyvenamajame rajone anksčiau reikėjo stabdyti. Verslininką įklampino įvairių valstybės atsakingų institucijų, taip pat ir Savivaldybės, aplinkosaugininkų, nusikalstamas nuolaidžiavimas. Ten vyko nelegalios statybos. Žmogus „sukišo“ pinigų, net pylimą nuo potvynio apsisaugoti supylė, o ką turi – sugadintą verslą ir trumpinamą gyvenimą, nesibaigiantį konfliktą su gyventojais“, – kalbėjo tarybos narys Steponas Baltuonis.

Prieš „Bėgmą“ sukilę gyventojai tvirtino, jog išskėstomis rankomis šioje vietoje pasitiktų bet kokio rekreacinio objekto atėjimą ar gyvenamosios paskirties objektų statybą, tačiau transporto ar kitos pramonės veiklos jie čia, gyvenamajame rajone ir Akmenos upės slėnyje, ir toliau netoleruos.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas