Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Minėdami Pasaulinę psichinės sveikatos dieną Kretingos psichikos sveikatos centro specialistai jau tradiciškai kolegas sukvietė į konferenciją, šiemet nagrinėjusią biopsichosocialinę edukaciją psichikos sveikatos priežiūros kontekste.

Konferenciją pradėjo Kretingos psichikos sveikatos centro direktorė Inna Viršilienė (dešinėje).

Po sveikinimo žodžių, konferenciją pradėjo Kretingos psichikos sveikatos centro direktorė Inna Viršilienė, aptarusi temą „Informacija, jos patikimumo lygiai: faktai, nuomonės, spėjimai“.

Vadovybės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Kriminalinės žvalgybos skyriaus vyriausioji specialistė Emilija Garbaliauskaitė dėmesį atkreipė į susirūpinimą keliančią komunikaciją ir pavienių asmenų smurtinių išpuolių riziką Lietuvoje, pristatydama įspėjamojo elgesio formas ir pateikdama pavyzdžius, kaip jas atpažinti.

Tradicinis konferencijos lektorius – Klaipėdos apygardos probacijos tarnybos Probacijos skyriaus vyriausiasis specialistas dr. Vaidas Viršilas – atskleidė individualios kognityvinės-bihevioristinės korekcinės programos „Tik tu ir aš“ taikymo ypatumus Lietuvos bausmių vykdymo sistemoje.

Deviacinės elgsenos atpažinimo mechanizmus ankstyvoje raidoje pristatė Klaipėdos valstybinės kolegijos lektorė Aurelija Valaitienė. Konferencijos kulminacija jau ne pirmąkart tapo gydytojo psichoterapeuto, medicinos mokslų daktaro, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Elgesio medicinos instituto darbuotojo, Lietuvos kognityviosios ir elgesio terapijos draugijos viceprezidento dr. Juliaus Neverausko paskaita „Naujas požiūris – stiprybėmis grįsta psichoterapija“.

I. Viršilienės teigimu, trečiosios konferencijos ašimi išliko edukacija ir švietimas – įvairių psichikos sveikatos reiškinių ir gydymo būdų pristatymas.

„Apie vaistus žinome daug, o ši konferencija yra būdas pasikalbėti apie įvairius gydymo būdus, kurie įdomūs specialistams, ieškantiems naujų metodų darbui su pacientais“, – sakė ji.

Pasak Kretingos psichikos sveikatos centro vadovės, konferencijos partneriai – Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto Socialinio darbo katedra – konferencijos dalyviams suteikia galiojančius pažymėjimus, kurie aktualūs specialistams, keliantiems savo kvalifikaciją.

„Džiaugiamės, kad konferencijos yra praktiškos. Iš kiekvienos jų specialistai parsineša tokios informacijos, kurią tuoj pat gali pritaikyti tiek savo asmeniniame gyvenime – šeimoje, namuose, tiek dirbdami su pacientais“, – kalbėjo I. Viršilienė.

Anot jos, ypatingo dėmesio visuomet sulaukiančios J. Neverausko lekcijos šiemet inspiravo tik ką pasibaigusius trijų dienų streso įveikos būdų mokymus, kuriuose dalyvavo beveik aštuonios dešimtys psichikos sveikatos specialistų. Kitąmet kursus ketinama kartoti.

„Svarbu yra tai, kad per tokius mokymus specialistai įgauna daugiau galių, įgauna įrankius, – įsitikinusi I. Viršilienė. – Pasikalbėjus kad ir su juose dalyvavusiais psichologais, aiškėja, kiek daug informacijos ir praktinių metodų jie parsineša, belieka juos pritaikyti. Kaip akcentavo ir pats J. Neverauskas – įgūdžius reikia formuoti, o juos formuojame tik per praktiką.“

Kol Lietuvoje vis pasigirsta nuogąstavimų, kad psichinės sveikatos specialistų, psichologų trūksta, kad ne visi žmonės gali gauti jiems reikalingą pagalbą, I. Viršilienės nuomone, Kretingoje šios problemos nėra: „Turime tris psichiatrus, keturis psichologus – iš tiesų Kretingos psichikos sveikatos centro paslaugos yra geros, visavertės.“ Jos teigimu, būtent vieši renginiai, konferencijos keičia visuomenės požiūrį ir griauna stigmas, iki šiol tebegaubiančias psichines ir psichologines ligas.

„Žinoma, pokyčiai neįvyksta staigiai, bet po truputį atskirtį tarp gydytojo ir žmogaus mes stengiamės mažinti, – teigė I. Viršilienė, pridėdama, kad šiuo atveju pacientų skaičiaus augimas nereiškia labiau sergančios visuomenės, greičiau – jos požiūrio pokyčius. – Kintantį santykį rodo ir tai, kad vis drąsiau į konsultacijas pas psichologą tėvai atveda ir savo vaikus. Tuo labiau, kad apsilankymui pas psichologą nereikalingas net siuntimas, tereikia apsispręsti ateiti.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas