Geriausi Žemaitijos regiono šaškininkai varžėsi Kretingoje įvykusiame tradiciniame asmeniniame šaškių turnyre „Auksinis ruduo“. Šį turnyrą prieš dešimtmetį inicijavo šaškių-šachmatų mėgėjas kretingiškis Pranas Andriejaitis, iniciatyvą toliau tęsia Kretingos šachmatų-šaškių klubas.

Tradiciniame šaškių turnyre „Auksinis ruduo“ kretingiškis Algis Gadeikis (dešinėje) užėmė II v.

„Iš pradžių turnyruose varžydavosi tik Kretingos ir Klaipėdos šaškininkai, vėliau šio mūsų renginio geografija sparčiai išsiplėtė“, – teigė vienas turnyro organizatorių šaškių mėgėjas Jonas Ruokis.

Šįsyk į tradicinį turnyrą susirinko per 40 šaškininkų: be Kretingos, jame dalyvavo Klaipėdos, Šilutės, Telšių, Žemaičių Naumiesčio, Plungės, Švėkšnos, Salantų, Vilkyčių, Gargždų, Palangos – iš viso 11 miestų ir rajonų – atstovai. Atvyko nemažai tituluotų žaidėjų, tad turnyro šeimininkų kretingiškių laukė sunkios kovos, o prie šaškių lentų sėdo žaidėjai nuo 13 iki 85 metų.

Kretingai atstovavo 13 šaškininkų, kuriems pavyko iškovoti ir prizinių vietų, ir patekti į pirmąjį geriausių žaidėjų dešimtuką.

Moterų grupėje I v. iškovojo buvusi Lietuvos šaškių čempionė Irena Grauslienė iš Vilkyčių, II v. – Elena Baltrimienė iš Klaipėdos, III v. – telšiškė Regina Steponavičienė.

Moksleivių grupėje nugalėjo Tomas Klimas iš Gargždų, II v. iškovojo Edita Numgaudytė iš Salantų, trečią – Eligijus Ruokis iš Kretingos.

Vyrų grupėje I v. pelnė Modestas Klimas (Gargždai, 7,5 tšk.), antras buvo kretingiškis Algis Gadeikis (7 tšk.), trečias – taip pat mūsų rajono atstovas Jonas Ruokis (6,5 tšk.).

Nugalėtojai buvo apdovanoti Kretingos šachmatų-šaškių klubo įsteigtais prizais.

Kaip jauniausias žaidėjas buvo apdovanotas Almantas Rimkus iš Salantų, neblogai pasirodęs moksleivių grupėje, kaip vyriausias – Domas Girčius iš Švėkšnos. Apdovanotas buvo ir Kretingoje gyvenantis ilgametis Lietuvos šaškių žaidėjas sporto meistras Anatolijus Zorinas, užėmęs IV v.

Įvertindamas 10 metų turnyrų rengimo patirtį, J. Ruokis sakė, jog pageidaujančių dalyvauti buvo vos ne dvigubai daugiau: „Tačiau dėl inventoriaus trūkumo negalėjome priimti visų norinčių – mums trūksta laikrodžių – turime 10 senų, kurie dar ir genda. Inventoriaus teko skolintis iš klaipėdiečių, ir su pavydu žiūrime į Telšių, Šilutės, kitų rajonų šaškininkus, kurie žaidžia turėdami šiuolaikiškų elektroninių laikrodžių“.