Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Kretingos rajono savivaldybėje lankėsi hemodializės centrus plėtojančios tarptautinės įmonės „Diaverum Lietuva“ generalinė direktorė Vaida Kojalienė bei jos pavaduotojas Edmundas Poška. Su rajono vadovais Juozu Mažeika, Danute Skruibiene, Virginijumi Domarku, Savivaldybės gydytoja Vanda Verbutiene bei Kretingos ligoninės vyriausiąja gydytoja Ilona Volskiene jie aptarė galimybes rajono gyventojams teikti hemodializės paslaugas.

Bendrovės „Diaverum Lietuva“ generalinė direktorė Vaida Kojalienė bei jos pavaduotojas Edmundas Poška (dešinėje) Kretingos savivaldybėje įvykusiame pasitarime aptarė galimybes gyventojams teikti hemodializės paslaugą.

Galutinio sprendimo šiame posėdyje nebuvo priimta. Savivaldybė „Diaverum Lietuva“ artimiausiu metu pateiks jos prašomą informaciją, o ši įmonė savo pasiūlymus Savivaldybei išdėstys raštu.

„Diaverum Lietuva“ šalyje turi 16 klinikų, viena jų veikia Palangoje, Smilčių g. Čia ir dabar inkstų dializės procedūros atliekamos pacientams ne tik iš šio miesto, bet ir iš Kretingos bei aplinkinių rajono kaimų. Vasarą pacientų skaičius padvigubėja, prisidėjus į kurortą atvažiavusiems ligoniams poilsiautojams.

Kretingos rajone gyvenančių žmonių, kuriems reikalinga inkstų dializė, skaičius svyruoja, šių metų pradžioje jų buvo apie 20. Keletas jų procedūroms važiuoja į Klaipėdą, keletas – į Skuodą ar į Plungę, o dalis – į Palangą. Pacientai patiria nepatogumų tiek finansų, tiek kelionei sugaištamo laiko atžvilgiu. Socialinių paslaugų centras į artimiausių miestų ligoninių hemodializės skyrius keliskart per savaitę veža Savivaldybės transportu. Tai nepigiai kainuoja, dalį kelionės išlaidų turi susimokėti ir patys pacientai.

Rajono taryba jau anksčiau yra pritarusi, kad hemodializės paslauga turėtų būti teikiama Kretingos ligoninėje atidarius skyrių. Savivaldybės pasamdyta bendrovė „Ademo grupė“ atliko ir inkstų dializės teikimo studiją.

„Yra trys variantai: įsteigti hemodializės skyrių ir patiems organizuoti paslaugos teikimą; skelbti konkursą ir pritraukti privatų verslą, pasiūlius Kretingoje nuomotis patalpas klinikai; ieškoti būdų, kaip ligoniams paslaugos prieinamumą palengvinti šiuo metu“, – sakė J. Mažeika.

V. Domarkas neabejojo, kad ir kretingiškiams, ir aplinkinių kaimų žmonėms patogiausia būtų procedūras atlikti pačiame Kretingos mieste. Savivaldybė verslininkams galinti pasiūlyti išsinuomoti maždaug 200 kv. m patalpas. Įmonės „Diaverum Lietuva“ vadovai teigė esą suinteresuoti bet kuriuo atveju savo teikiamą paslaugą išlaikyti ir plėsti, tačiau atskirą kliniką įkurti Kretingoje būtų sudėtinga. Jie abejojo, ar įmanoma dviejose netoli viena kitos esančiose klinikose turėti tokio pat aukšto lygio specialistus, kai šiuo metu Lietuvoje ir taip jų trūksta, nuolat atnaujinti įrangą. O ir patalpų reikėtų didesnių. Pagal sveikatos ministro įsakymą, steigiant hemodializės skyrių, privalo būti 6 lovos, palata turi būti 7 kv. m, reikalingi ir kabinetai pacientams persirengti bei hemodializės priemonėms laikyti.

Pirmoji „Diaverum Lietuva“ klinika atidaryta prieš 18 metų, o prieš dešimtmetį įmonė pradėjo dirbti su tarptautiniais investuotojais.

Anot V. Kojalienės, įmonė sertifikuota ISO ir dirba pagal aukščiausius pasaulio kokybės standartus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas