Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Patėvį ir podukrą supriešino turtai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2016-09-16
Antanas Petrikas puoselėja mintį, kad jį įskaudinusi podukra kada nors atsitokės.

Iš Gargždų į Kretingos rajono savivaldybės Administracinės teisės komisijos posėdį atvykęs Antanas Petrikas atviravo norėjęs podukrai pažvelgti į akis. Vyras įsitikinęs: prabėgs metai–kiti, ir Simona susipras, dėl savo poelgio gailėsis. Tačiau mergina visus širdį virpinančius patėvio teiginius ir kaltinimus vadina pramanais, anot jos, netrukus taškai ant i bus sudėlioti Klaipėdos administraciniame teisme, kur nagrinėjama civilinė byla.

Gyvenimą apvertė mylimosios mirtis

Tačiau į Administracinės teisės komisijos posėdį abi dėl turto susipykusias puses atvedė prokurorai, būtent Simonos elgesyje galimai įžvelgę savavaldžiavimo požymių.

„Nenoriu, kad komisija ją nubaustų kaip nors griežtai – vos 23-ejų merginą likimas ir taip jau nuskriaudė: atėmė brangiausią žmogų – mamą“, – sakė A. Petrikas.

Jis teigė nuo mažumės podukrą auginęs taip, kaip savo, nieko niekada nepavydėjęs, rūpinęsis, nes tai – jo mylimos moters vaikas. Į Kurmaičių kaimą pas dabar jau amžiną atilsį Janiną Piekuvienę Antanas persikraustė prieš 9 metus, kai Simonai buvo 14-a.

„Galiu pasakyti, kad tikrai mudu su Janina buvome kaip tos dvi obuolio pusės. Nesitikėjau, jog kada nors gyvenime turėsiu didelę laimę būti šalia, tokios moters man reikėjo. Puikiai sutarėme, abu daug dirbome ir uždirbome, visose situacijose vienas kitą palaikėme“, – pasakojo jis. Teisinį išsilavinimą įgijęs, kažkada Varėnos milicijos viršininku dirbęs vyras ir dar 1990-aisiais verslą susikūrusi J. Piekuvienė jėgų nei laiko negailėdami Kretingos bei Klaipėdos turguose plušo pardavinėdami skerdieną, kurios didžiulius kiekius supirkdavo iš tiekėjų. Kartu sudėjus, anot pašnekovo, pajamos buvo didesnės negu Seimo nario.

Antano manymu, gali būti, kad vienturtę Janinos dukrą ir išpopino pasiturintis šeimos gyvenimas. Šiai įstojus mokytis, Kaune buvęs išnuomotas dviejų kambarių butas, panorėjusi bet kada galėjo mėgautis kelionėmis po užsienio šalis, gražiai rengtis.

„O likus savaitei iki motinos mirties, aš pats jai nupirkau automobilį „Toyota Avensis“. Argi būčiau pirkęs tokią brangią dovaną, jeigu būtume buvę piktuoju?“ – retoriškai klausė A. Petrikas.

Jis prisiminė ir tą paskutinę šv. Valentino dieną, kai po tris skaisčias rožes parnešė abiem – savo mylimai moteriai ir iš Kauno trumpam grįžusiai jos dukrai.

„Kas galėjo patikėti, kad Janinos, kuriai buvo tik 55-eri, taip greit neteksime, kad širdis sustos amžiams? Bet aš niekada negalėjau patikėti ir tuo, kad, matyt, giminaičio pakurstyta, po laidotuvių mano atžvilgiu taip nedorai pasielgs Simona – iš namų išspirs kaip šunį“, – atviravo pašnekovas, šiuo metu gyvenantis pas savo motiną Gargžduose.

Komisijos pirmininkas Antanas Puodys (dešinėje) ir sekretorius Algimantas Gedvilas tikino, jog kiekvienam asmeniui gynyba turi būti užtikrinta.

Atėmė raktus, pakeitė spynas

Kaip pasakojo Antanas, kad Kurmaičiuose jam daugiau nebėra kas veikti, tuoj po laidotuvių pranešė ir raktus atėmė kaimynystėje gyvenantis šeimos giminaitis, o podukra bemat pasikeitė spynas.

„Likau kaip stoviu – su kostiumu ir štai su tais pačiais baltiniais, su kuriais šiandien atvažiavau į posėdį“, – apgailestavo pašnekovas. Jis pripažino, kad namas Kurmaičiuose – Janinos, tačiau pernai iš bendrų lėšų buvo kapitaliai suremontuotas, būsto išvaizda pasikeitė neatpažįstamai. Į remonto darbus investuotus pinigus pagrindžiantys dokumentai yra, tačiau vyrui niekaip nepavyksta jų atgauti. Tik prokurorams padedant susigrąžino Lietuvos piliečio pasą, kai kuriuos asmeninius daiktus.

„Tarsi pasityčiodama Simona man prikrovė du maišus kojinių, atidavė kasos aparatą, kurį, beje, pats atsikovojau, Finansų ministerijoje bei Mokesčių inspekcijoje įsirodęs, jog jis tikrai buvo mano. Kurmaičiuose dar liko keli mūsų su Janina užgyventi automobiliai bei santaupos“, – guodėsi be skatiko likęs pašnekovas.

Dėl neva podukros užvaldyto turto civilinė byla ir nagrinėjama Klaipėdos apygardos teisme.

Versijos – kaip diena ir naktis

Tačiau S. Piekutė, nuo paauglystės kaip šeimos narys traukiama į verslo liudijimą, mamai turguose taip pat padėjusi prekiauti, užsidirbusi pakankamas sumas pinigų, turi kitokią versiją ir neabejoja, kad tiesa bus jos pusėje. Su „Pajūrio naujienomis“ iš Graikijos, kur atostogavo, grįžti nespėjusi mergina bendravo per jai atstovaujantį advokatą Romaną Lupeiką.

Namų durys A. Petrikui buvusios užtrenktos po laidotuvių pastebėjus, jog šis į prabangų J. Piekuvienės automobilį prisikrovė, ko panorėjęs, pasiėmė pinigų ir viską išsivežė. Pats į Kurmaičius buvęs atsikraustęs tik su šuniu ir kate, o visi daiktai tilpę į vieną polietileninį maišelį.

Simonos manymu, A. Petrikas įtraukė ją į teisinius ginčus policijoje, prokuratūroje, administracinėje komisijoje galimai siekdamas nesąžiningų tikslų, šmeižia ją. O tai, kad apygardos teisme teisiasi per 100 tūkst. Eur, apskritai netelpa į jokius rėmus. Tiesa, pajamų deklaracijoje jis nurodė 2011–2015 m. gavęs 100 tūkst. Eur pajamų, bet išlaidas „pamiršo“: kiek išleista skerdienai pirkti, kiek – turgaus administraciniams, komunaliniams mokesčiams, galų gale – maistui.

S. Piekutė tikino, jog visus nuosavybės teise patėviui priklausančius daiktus, pasikvietusi antstolę, geranoriškai norėjo grąžinti, bet nei sutartą, nei kitą dieną Antanas nepasirodė, o kreipėsi į prokuratūrą. Galiausiai savo daiktus atsiėmė.

Tai, kad S. Piekutė nespėjo grįžti iš užsienio ir į Administracinės teisės komisijos posėdį neatvyko jau antrą kartą, gerokai įskaudino ir A. Petriką, ir jam atstovaujantį advokatą Gediminą Lukauską.

„Ji manipuliuoja. Kitame posėdyje nedalyvausiu aš, jeigu turite klausimų – klauskite dabar“, – prašė Antanas.

Vairuotoju-ekspeditoriumi įsidarbinęs vyras sakė darbdavio privaląs kaskart išsiprašyti oficialiai, už tą dieną negaunąs atlyginimo, be to, iš Gargždų autobusu važinėti – nepatogu.

Advokatas liko nustebęs: išvakarėse skambinęs, tikslinęsis, gavęs patvirtinimą, jog posėdis tikrai vyks – ir še tau...

Komisijos pirmininkas Antanas Puodys paaiškino – esą tik posėdyje galima paskelbti apie jo atidėjimą.

„Pagal įstatymą mes būtinai privalome užtikrinti asmens teisę į gynybą, o atsakovė bei jos advokatas to ir patys pageidauja“, – pridūrė komisijos sekretorius Savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo pavaduotojas Algimantas Gedvilas.

---

Advokatės Aldonos Stasiulaitienės komentaras:

– Santuokos nesudariusių asmenų, arba sugyventinių, turtinių santykių Civilinis kodeksas nereglamentuoja. Šiuo metu partnerystės įregistravimo tvarką reglamentuojantis įstatymas, apie kurį daug diskutuojama, dar nepriimtas. Kad būtų išvengta panašių situacijų, į kurias pateko mirusiosios dukra bei sugyventinis, galimi du keliai: jeigu Civilinio kodekso 3.230 straipsnyje nurodyti nekilnojamieji daiktai ar teisės į jį įregistruoti vieno sugyventinio vardu, abu sugyventiniai bendru prašymu nurodo atitinkamam viešam registrui įrašyti įrašą apie tai, kad šiuos daiktus ar teises į juos naudoja bendrai. Svarbu, kad tokiame prašyme sugyventinių parašai būtų patvirtinti notariškai.

Antras variantas – sugyventiniai notarine tvarka sudaro sutartį, kurioje nustato bendrai įgyto ir naudojamo turto padalijimo klausimus, pasibaigus jų bendram gyvenimui.

Tačiau, jeigu sugyventiniai nepasinaudoja nei vienu, nei kitu būdu, belieka teismuose įrodinėti, kad jie buvo susitarę dėl jungtinės veiklos kuriant bendrą turtą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas