Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Komentarų topas

Operacinėje montuojama moderni įranga

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Sveikata
  • 2016-09-02

Kretingos ligoninės operacinių blokas ir Reanimacijos skyrius šiomis dienomis primena nedidelę gamyklą su daugybe palubėse išvedžiotų vamzdžių, metalo konstrukcijų ir montuojamos sudėtingos technikos, kuria kitąmet bus atliekamos didžiosios chirurginės, traumatologinės, akušerinės-ginekologinės bei LOR operacijos.

Kretingos ligoninės vyriausioji gydytoja Ilona Volskienė aprodė, kad operacinėje matosi tik įrangos „viršūnėlės“, o „šaknelės“ – stambieji agregatai – sumontuoti viršum lubų esančioje palėpėje.

Tiekimas – per konsoles

„Čia tėra matoma tik nedidelė dalis naujosios įrangos, nes visa pastogė viršum Reanimacijos skyriaus ir Operacinių bloko yra apstatyta agregatais, iš kurių žemyn vamzdžiais patenka visa, kas reikalinga, kad įrenginiai funkcionuotų“, – vedžiodama po Kretingos ligoninės centrinio korpuso IV aukšte rengiamas daugiau kaip 150 kv. m ploto patalpas, pasakojo ligoninės vadovė Ilona Volskienė.

Veiks dvi operacinės – mažoji, skirta traumatologinėms operacijoms, ir didžioji, kurioje bus atliekamos chirurginės operacijos. Iš jų prireikus tiesiogiai patenkama į šalia esantį Reanimacijos skyrių, kuriame dabar ant lubų montuojamos keturios konsolės. Iš konsolių ties kiekviena lova centralizuotai bus prijungta visa būtiniausia įranga, kuria tiekiama elektra, deguonis, vakuumas. Bus sumontuotos centralizuotos suspausto oro ir vakuumo stotys, deguonies ir azoto suboksido rampos, dujų paėmimo ir paskirstymo skydai.

Operacinių bloke taip pat rengiamos higienos patalpos personalui, gydytojų kambarys, persirengimo ir pasiruošimo operacijoms patalpos, medicinos instrumentų kambarys. Šios patalpos padalintos į 2 dalis, iš vienos jų – steriliosios – į operacines pateks paruošti instrumentai bei gydytojai. Durys į patalpas atsidarys automatiškai.

Ligoninės operacinių bei Reanimacijos skyriaus renovacijų darbai buvo pradėti pernai rudenį ir turi būti atlikti ligi šių metų pabaigos. Dabar Reanimacijos skyrius ir operacinė yra įkeldinti į laikinas patalpas.

Savivaldybė pridėjo lėšų

Vadovė neslėpė, jog dar šią vasarą dėl renovacijos būta nerimo: patalpų remontas yra atliekamas iš Valstybės investicijų programos, – tam buvo skirta 95 tūkst. eurų.

„Tačiau negalėjome ligi galo renovuoti patalpų, nes jose pirmiausia reikėjo sumontuoti įrangą – iš anksto nežinojome, ką ir kur teks prijungti. Statybos darbai kuriam laikui apmirė, nes įrangą, kainuojančią 125 tūkst. eurų, turėjome įsigyti iš savų lėšų. Ligoninei tai – labai dideli pinigai. Todėl labai džiaugiamės, jog Kretingos rajono taryba suprato ir pritarė tam, kad iš Savivaldybės biudžeto būtų padengta pusė šios sumos – 62 tūkst. eurų“, – apie bendromis pastangomis įveiktą barjerą pasakojo I. Volskienė.

Atlaikiusi ne vieną išbandymą per trylika metų – tiek laiko etapais nuo 2003-ųjų tęsiasi Kretingos ligoninės remontas, – I. Volskienė tvirtino, jog, atnaujinus operacines ir Reanimacijos skyrių, dar liks renovuoti dalį Akušerijos-ginekologijos skyriaus ir laboratoriją, įrengti naują liftą, o taip pat užbaigti sutvarkyti pastato išorę.

„Turėdami modernią operacinių įrangą, pagal technologijų galimybes neatsiliksime nuo didžiųjų šalies miestų ligoninių, – sparčia pažanga pasidžiaugė I. Volskienė. – Į operacines bus perkelta dalis jau anksčiau įsigytos artroskopijos bei laparoskopijos įrangos bei rentgeno C lankas, kuriuo traumatologai operuodami gali matyti nuotraukas“.

Mažinama stacionarių lovų

Vyriausioji gydytoja pabrėžė, jog renovuoti operacines buvo labai svarbu todėl, kad pagal dabar vykdomą ligoninės restruktūrizacijos IV-ąjį etapą, Kretingos ligoninėje reikalinga atlikti 400 didžiųjų –traumatologinių, ginekologinių, tulžies pūslės, apendicito bei kitokių laparoskopijos – operacijų. O vietoj anksčiau buvusių 3 beliks 2 operacinės.

„Restruktūrizuojant ligonines, siekiama mažinti aktyvaus gydymo, arba stacionarių lovų skaičių, nes stacionarus gydymas yra labai brangus, todėl Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, skatinamas ambulatorinis gydymas, – kalbėjo ligoninės vadovė. – Dar neseniai ir mūsų ligoninėje buvo 126 stacionaraus gydymo lovos, dabar jų belikę 95, o kitąmet turės būti sumažinta iki 90“.

Tačiau vis labiau plėtojamos slaugos paslaugos: anksčiau Kretingos ligoninėje tebuvo 15 slaugos lovų, šiemet jų pasipildė dar 13. Dabar iš viso yra 28 slaugos lovos, kurios patalpintos Vidaus ligų bei Chirurginiame skyriuose, įrengtos 2 paliatyvios pagalbos palatos.

„Buvo užmačių uždaryti mūsų ligoninės Vaikų ir Nervų ligų skyrius, tačiau išvien su rajono vadovais ministerijoje pavyko iškovoti, kad juos paliktų“, – neslėpė I. Volskienė.

Ji mano, jog Kretingos ligoninė atsilaikė prieš rajonų ligoninių uždarymo vajų vien dėl kolektyvo, kuris kėlė savo kvalifikaciją, sugebėjo pasirūpinti teigiamais rodikliais, neišsibėgiojo patys ir pelnė ligonių pasitikėjimą.

Faktai

Kretingos ligoninė buvo pastatyta 1958 m. Jos renovacija prasidėjo 2003-aisiais

Šiuo metu Kretingos ligoninėje dirba 62 gydytojai.

Šį rugpjūtį ligoninėje pasikeitė 2 gydytojai traumatologai; ją paliko Tadas Abelkis ir Ramūnas Šuipys, o naujai dirti pradėjo Neringa Kemzūraitė ir Arnoldas Pocius.

Ligoninei trūksta retesnių specialybių gydytojų – vaikų kardiologo ir ortodonto.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas