Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Šimtas dvidešimt keturis akvarelės, tapybos, grafikos darbus ir piešinius išvydo praėjusį sekmadienį į projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ XI plenero baigiamosios parodos atidarymą susirinkę svečiai.

Projekto „Šventosios žemės atminties ženklai“ dalyviai prie 11-ąjį kartą iškeltos plenero vėliavos.

Priešpaskutinę rugpjūčio savaitę dailininkai įsikūrė senoje kuršiškoje sodyboje „Giruli“. Plenero kuratorė Sandra Bučiūtė-Paulauskienė sakė, jog be projekto sumanytojų, šventojiškių menininkų Audronės Bukauskienės ir Petro Barono, vienuoliktąjį kartą fiksuoti Šventosios žemės atminimo ženklų suvažiavo ir plenero senbuviai, ir pirmąkart į jį atvykę dailininkai: Algimantas ir Audronė Vorevičiai iš Šakių, Arūnas ir Ingrida Vaitkai iš Alytaus, klaipėdietė Rima Baukaitė, Ramūnas Dagys iš Radviliškio, panevėžietė Ilona Žvinakienė, Elma Šturmaitė iš Druskininkų, Nijolė Trinkūnienė iš Ignalinos, Saulė Urbanavičiūtė iš Vilniaus ir palangiškė Rasa Užpelkytė.

Šiemet A. Bukauskienė ir P. Baronas, pasitarę su visuose pleneruose dalyvaujančiu ir kasmet temų bei idėjų dailininkams pažeriančiu kraštotyrininku Mikeliu Balčiumi, pakvietė kolegas kurti temomis, skirtomis dviem jubiliejams: šiemet sukako 80 metų, kai pradėtas sodinti Šventosios miškas ir imtasi apželdinti bei sutvirtinti pajūrio kopas, o prieš 90 metų Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje primąkart prabilo iki šios dienos skambantis varpas.

Plenero dalyviai lankėsi Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčioje ir Šventosios girininkijoje, kur susitiko su ilgamečiu Kretingos miškų urėdu Antanu Baranausku ir girininku Egidijumi Japertu. Kaip ir kasmet, pabuvota muziejuje pas M. Balčių bei koplyčioje Stella Maris. Ir, žinoma, semtasi įkvėpimo prie jūros bei Šventosios upės.

Visą savaitę Ošupio taku praeinantys poilsiautojai turėjo galimybę užsukti į improvizuotas dailininkų dirbtuves ir apžiūrėti „Patvorių galeriją“ – Šventojoje nėra kur eksponuoti dailės kūrinių, tad plenero organizatoriai pasinaudojo sodybų šeimininkų suteikta galimybe per dešimt metų sukurtų darbų galeriją „įrengti“ ant tvorų bei kiemeliuose.

Baigiamosios parodos darbai taip pat pristatyti ant tvorų bei „Giruli“ šeimininko, jau ketvirtojo „Šventosios žemės atminties ženklų“ plenero mecenato Šventosios seniūnijos bendruomenės pirmininko Domininko Jurevičiaus, sodybos pastatų sienų. Būtent jam parodos atidarymo metu dėkojo tiek plenero sumanytojai, tiek dalyviai, tiek ne pirmąkart baigiamųjų parodų atvykstantys pažiūrėti svečiai – mat šiemet organizatoriai negavo jokio finansavimo nei plenerui, nei katalogui.

Prieš pakviesdami susirinkusiuosius įvertinti, kokius ženklus šiemet pamatė ir savo kūriniuose perteikė Šventojoje kūrę dailininkai, A. Bukauskienė ir P. Baronas priminė, jog pirmąjį kartą į plenerą-simpoziumą „Šventosios žemės atminties ženklai“ Lietuvos dailininkai ir dailės pedagogai susirinko 2006-aisiais.

„Didžiausias dėmesys projekto pleneruose buvo ir yra skiriamas Šventosios istoriniam bei kultūriniam paveldui skleisti, šio unikalaus Kuršių žemės kampelio grožiui bei svarbai visos Lietuvos ir Baltijos pajūrio amžių tėkmės kontekste atskleisti“, – priminė dailininkė A. Bukauskienė.

„Per vienuolika metų į Šventąją buvo atvykę apie 70 menininkų. Jie mūsų miesteliui paliko išties nemenką kūrinių ekspoziciją. Gaila, kad nėra kur jos pristatyti. Tačiau tikimės, kad visi mes kartu – tapytojai ir grafikai, skulptoriai ir keramikai, per tuos vienuolika metų pajutę Šventosios žemės dvasią, savo kūryba ją kėlę, gaivinę, atsiremdami į šio Kuršių krašto kultūros paveldą, kūrę Šventosios žemės atminimo ženklus, palikome pėdsakus, kuriuos iš pajūrio smėlio vėjas negreit išpustys“, – akcentavo skulptorius, Šventosios herbo kūrėjas P. Baronas.

Livija GRAJAUSKIENĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas