Pasibaigė liepą-rugpjūtį vykęs A taurės lauko krepšinio čempionatas, kurį tradiciškai surengė krepšinio treneris Arimantas Mikaločius. Dėl blogo oro stadione planuotos turnyro finalinės rungtynės buvo perkeltos į Kretingos sporto mokyklos salę, bet tai, anot organizatoriaus, šventės nesugadino.

A krepšinio taurės finalininkai

Dėl III v. susitiko „Buivolai“ ir KK „Riflis“ komanda, didžiajame finale – „Virusas“ ir „Sanpola-Baltija“.

„Buivolų“ komanda – praėjusių metų čempionė – kovodama dėl III v. jau I kėlinyje pademonstravo didelį norą iškovoti medalius ir jį laimėjo 25:16. Antrajame kėlinyje KK „Riflis“ sumažino atsilikimą iki 4 taškų. Trečiajame kėlinyje „Buivolai“, nesulėtinę tempo puldami, kėlinį lengvai laimėjo 23:12 ir prieš lemiamą kėlinį įgijo solidžią persvarą. Ketvirtajame kėlinyje „Buivolai“, pataikę 6 tritaškius, nepaliko KK „Riflis“ komandai jokių galimybių laimėti varžybas: savo varžovus „Buivolai“ nugalėjo 95:67.

Taškus „Buivolams“ pelnė: Linas Markaitis – 16, Valdas Raudonis ir Raidas Kvasys – po 13, Andrius Litvinas – 12, Eimantas Kupšys – 11, Julius Paulauskas – 9, Alvydas Grikpėdis – 8, Aretas Mikaločius – 7, Dalius Daukantas – 6; „Rifliui“: Matas Budrys – 33, Marius Jurkus – 11, Tomas Račkus – 10, Andrius Aurila – 6, Antanas Stonkus – 4, Žilvinas Jurgelevičius – 3.

A taurės čempionato finale susitikusios komandos – „Virusas“ ir „Sanpola-Baltija“ – šį sezoną nepatyrusios nė vieno pralaimėjimo.

„Sanpola-Baltija“, jau pirmajame kėlinyje pataikiusi 5 tritaškius ir pademonstravusi puikią gynybą, jį laimėjo 22:13. Antrajame kėlinyje „Viruso“ komanda pataikė du tolimus metimus iš eilės ir sumažino atsilikimą iki 8 taškų, tačiau „Sanpolos-Baltijos“ komanda, kėlinio pabaigoje pataikiusi tris tolimus metimus, po dviejų kėlinių įgijo rekordinį pranašumą – 44:26. Trečiajame kėlinyje žaidimas nesikeitė, „Sanplos-Baltijos“ komanda įmetė 22 taškus, praleido 16 taškų ir užtikrintai laimėjo kėlinį. Ketvirtajame kėlinyje „Viruso“ žaidėjas Aurimas Urbonas, nors ir pelnė 18 taškų bei padėjo komandai sumažinti atsilikimą nuo varžovų, „Sanplos-Baltijos“ komanda jau buvo įgijusi per didelį pranašumą ir, laimėjusi 86:70, tapo 2016 m. lauko A taurės čempione.

Taškus finalinėse rungtynėse pelnė: „Sanpolai-Baltijai“ – Edgaras Vigelis – 19, Rokas Mažionis – 18, Arnas Gudžiūnas – 14, Remigijus Milašius – 8, Arimantas Mikaločius, Eimantas Poškus ir Antanas Lapė – po 7, Giedrius Marčiukaitis – 6; „Virusui“ – Aurimas Urbonas – 36, Arvydas Bružas – 21, Salvijus Stonkus – 6, Remigijus Turskis – 4, Raimundas Jucys – 3.

Iš viso šių metų A taurės čempionate buvo sužaistos 28 varžybos. Čempionate dalyvavo 10 komandų, kurios žaidė dviejuose pogrupiuose liepos–rugpjūčio mėnesiais Kretingos miesto stadione.

Rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo Matas Budrys, geriausiu finalo žaidėju – Rokas Mažionis.

„Tokį turnyrą surengiau antrą kartą, ir jo dalyvės – Kretingos bei Kretingos rajono komandos – vasarą gali pasivaržyti lauko aikštelėje, kurią atnaujinome su Kretingos sporto mokyklos auklėtiniais. Būtent jų rūpesčiu visi kretingiškiai galės džiaugtis bei naudotis gražiai sutvarkyta krepšinio aikšte, – pasibaigus turnyrui kalbėjo jo organizatorius A. Mikaločius. – Turnyras iš esmės vyko sklandžiai, tik apmaudu, kad prastos oro sąlygos neleido užbaigti varžybų lauke, ir daug pogrupio varžybų reikėjo perkelti kitam laikui. Manau, kad ir kitąmet verta surengti tokį turnyrą ir taip pratęsti naują tradiciją“.

Rezultatyviausių žaidėjų trejetas: I v. – Matas Budrys – 226 tšk. (KK „Riflis“, 7 varžybos); II v. – Aurimas Urbonas – 179 tšk. („Virusas“, 6 varžybos); III v. – Linas Markaitis – 158 tšk. („Buivolai“, 7 varžybos).