Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Mankšta darbe – laikas sau

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2016-08-05

Diena prie kompiuterio biure, sėdimas darbas ir to pasekmė – galvos, kaklo skausmai, įtempta pečių juosta, pavargę rankų riešai, patinusios kojos. Kaip išvengti šių nemalonių pojūčių, patarimais pasidalino Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Karolina Skominienė bei Gidonė Metrikienė, kurių teigimu, mankšta darbe – tai laikas, skirtas sau, tai gera savijauta ir puiki nuotaika.

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės Gidonė Metrikienė (kairėje) ir Karolina Skominienė įsitikinusios, jog nuotaikai pakelti, žvalumui atsirasti darbe pagelbėtų trumpos pertraukėlės, mankštos ir sveiki užkandžiai.

„Žmogus atsitraukti nuo darbo turėtų bent kartą per dieną, idealu būtų du kartai. Sėdėdamas prie kompiuterio žmogus patiria nuolatinę įtampą, kuri ir sukelia ne tik galvos ar kaklo skausmus, bet gali būti ir ligų, tokių kaip osteochondrozė ar stuburo išvaržos, priežastis. Per ilgai sėdint, sutrinka ir kraujo apytaka kojose, tad opi šiuolaikinių žmonių problema – kojų venų išsiplėtimas, kamuojantis tiek vyrus, tiek moteris. O tai irgi susiję su skausmu, kojų tinimu bei kitais nemaloniais pojūčiais“, – kalbėjo visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė K. Skominienė. Ji patarė darbo metu daryti pertraukėlės, per kurias geriausia – atsistoti pasivaikščioti. Jeigu nėra galimybių – pajudėti užtenka kabinete, bet dar geriau būtų išeiti į lauką, pabūti gryname ore: taip suaktyvinamas kvėpavimas, kraujo apytaka, pagerėja nuotaika, praeina galvos skausmai. Per pertraukėles tinka ir neilga – 5 ar 10 minučių trunkanti – mankšta.

„Pradėti reikėtų nuo tempimo pratimų: galva – į priekį ar atgal bei į šonus, sunėrus rankų pirštus – ištempti jas į viršų, taip pat – prieš save. Geras pratimas – kelti pečius ausų link ir nuleisti, taip pat, padėjus rankas ant klubų, pasilankstyti į dešinę-kairę, atsistojus – keletą kartų pasistiebti. Visus pratimus rekomenduotume atlikti po 12 kartų“, – tokie būtų specialisčių patarimai.

Rekomenduojama nepamiršti rankų riešų: keliskart per dieną ištiesus rankas prieš save plaštakas reikėtų pakilnoti į viršų vėlgi ne mažiau kaip 12 kartų – tai padės išvengti riešo kanalo sindromo.

G. Metrikienė atkreipė dėmesį, jog dirbant dažnai pamirštama išgerti reikiamą kiekį vandens, kuris būtinas gerai kraujotakai, organizmo ląstelių darbui.

O ką daryti su poreikiu užkandžiauti?

„Užkandžiauti galima ir netgi patartina, nes kai peralkstama, be saiko persivalgoma. Kad taip nenutiktų, reikėtų pasiruošti užkandžių, bet jie turi būti visaverčiai, kokybiški ir netukinantys. Kam valgyti bandelę, jeigu galima suvalgyti 20 g riešutų, kam kramtyti saldainį, jeigu dabar, vasarą, galima suvalgyti agurką, morką, cukinijos gabalėlį. Tačiau užkandžiavimais piktnaudžiauti vėlgi negalima – jų turėtų pakakti priešpiečių ir pavakarių laiku, tai yra tarp pagrindinių valgymų – pusryčių-pietų bei pietų-vakarienės“, – kad labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, ką dedame į burną užkandžiaudami, kalbėjo G. Metrikienė.

Kretingos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistės įstaigų, įmonių darbuotojams yra pasirengusios teikti nemokamas konsultacijos dėl mitybos, fizinio aktyvumo.

„Turime įsigijusios žmogaus kūno analizatorių, kuriuo nustatomas kūno svoris, riebalų-raumenų masės santykis. Pagal gautus rezultatus galime rekomenduoti, kokio mitybos ir fizinio aktyvumo režimo reikėtų laikytis, norint būti sveikam ir žvaliam“, – kalbėjo specialistės, pasirengusios darbo vietose pamokyti mankštos – tokios, kuri nesukelia prakaitavimo, o tai labai aktualu dirbantiems biuruose.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas