Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Terekas“ trigubina PET taros pūtimo mašinų eksportą

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2016-07-19
Sutarė dėl universalios PET taros pūtimo mašinos pirmos siuntos į Pietų Afrikos Respubliką. Iš kairės: Gintautas Maksvytis, George Georguiev, Alex Nicolic ir Gytis Širvinskas.

Šios savaitės pradžioje bendrovė „Terekas“ gavo užsakymą pagaminti PET taros pūtimo mašiną kompanijai „Smart PET“ iš Pietų Afrikos Respublikos ir su savo produkcija įžengė į Afrikos žemyną. Pernai „Terekas“ eksportavo 6-ias įmonės konstruktorių Kretingoje sukurtas mašinas plastiko tarai gaminti, šiemet užsakymų turi net 17-ai jų.

Surado interneto platybėse

Praėjusią savaitę užsisakyti universalios „Tereko“ PET taros pūtimo mašinos į Kretingą iš Pietų Afrikos buvo atvykę kompanijos „Smart PET“ atstovai Alex Nikolic ir George Georguiev.

„Tereką“ jie surado internete. „Esame gerai susipažinę su Europos PET taros, jos mašinų gamintojais ir pamatėme, kad „Terekas“ siūlo naują – universalią ir rentabilią mašiną, – tai, ko mums šiandieną reikia“, – kalbėjo A. Nikolic. Jis pagyrė ir modernų mašinos dizainą, žadėdamas: „Pastatysime už stiklo, mašina papuoš mūsų įmonę.“ Užsakovai iš Pietų Afrikos Respublikos yra numatę „Tereko“ mašina gaminti PET tarą pardavimui (apie 60 proc.) ir pačių atidaromai naujai vandens pilstymo linijai.

„Afrikoje sausuoju periodu trūksta vandens. Kretingoje susipažinę su įspūdinga „Tereko“ technologine įranga, sustyguotais gamybos procesais, siūlome „Tereko“ atstovams: jūs dažniau atvykite į Afriką, jums ten darbo yra“, – ragino ir kvietė George Georguiev, o jo kolega A. Nikolic pridūrė, jog Lietuva turėtų didžiuotis „Tereku“, tuo labiau, kad tai buvusi maža šeimos įmonė, kuri išaugo iki tokio – pasaulinio – masto.

Gintautas Maksvytis (dešinėje) spėjo, kad „Tereko“ pardavimų vadybininkų komanda amžiumi yra viena jauniausių Lietuvoje.

Laužo pardavimų tradicijas

Prieš 1,5 metų „Tereke“ pradėta diegti nauja pardavimų sistema – pardavimų konvejeris. „Gamybinio konvejerio idėją pritaikėme pardavimams. Konvejerio esmė – darbų pasidalijimas, kuris vienu metu leidžia daryti daug vienas nuo kito nepriklausomų dalykų: esant specializacijai pardavimų vadybininkui nebereikia būti visažiniui ir rezultatai nuo to tik gerėja“, – tvirtino įmonės eksporto direktorius Juozo Maksvyčio sūnus Gintautas Maksvytis.

„Tereke“ dirba devyni pardavimų vadybininkai. Kolektyvas pasižymi jaunu amžiumi. Dalis pardavėjų yra kretingiškiai, tačiau didžiuma jų atvyksta iš Klaipėdos.

„Pardavėjai patys kuria savo svajonių darbo vietą, todėl svarstome, kaip dirbti ne tik geriau, bet ir linksmiau: turime mokymų sesijas, darbo dienas už kontoros ribų“, – teigė G. Maksvytis. Štai bėgdama nuo darbinės rutinos jauna įmonės pardavėjų komanda vieną dieną dirbo sodyboje prie ežero, dabar planuoja išvykti į Papę, prie Baltijos kranto Latvijoje.

„Juk mūsų biuras – kompiuteris. Tiesa, tądien, kai dirbame išvykoje, reikia anksčiau atsikelti, tačiau tokios dienos gero užtaiso užtenka ilgam“, – sakė G. Maksvytis.

Pardavimų vadybininkai yra pasidalinę aptarnaujamas rinkas. Pats G. Maksvytis yra atsakingas už išsivysčiusias Vakarų šalis. Juozo Maksvyčio broliui Almantui Maksvyčiui patikėta rūpintis produkcijos eksportu į SNG, buvusias vadinamojo Rytų bloko šalis, kaip antai Bulgariją, Čekiją, Lenkiją, Baltarusiją.

Pardavimų vadybininką Gytį Širvinską kolektyvas šmaikščiai vadina „Tereko“ Kolumbu. „Jis atidarinėja rinkas mūsų produkcijai Afrikoje, Australijoje. Kai parduoda vieną mašiną, tada samdo vietinius pardavinėti“, – pasakojo G. Maksvytis.

Kitąmet „Tereko“ pardavimų skyriaus darbuotojų turėtų padvigubėti. Įmonė planuoja plėsti savo produkcijos pardavimą rusiškai, ispaniškai, prancūziškai kalbančių šalių rinkose ir ieško žmonių, kurie mokėtų tas kalbas bei norėtų prisijungti prie „Tereko“ pardavėjų komandos.

Užkariauja su nišiniu gaminiu

Šiais metais Kretingoje „Tereke“ pagamintos universalios PET taros pūtimo mašinos pirmąkart bus išgabentos į Australiją, Ispaniją bei jau minėtą Pietų Afrikos Respubliką. Dvi mašinas, kurių našumas – 9 tūkst. butelių per valandą, įmonė jau įsipareigojusi pagaminti vienai Baltarusijos pieno perdirbimo įmonei. Bendrovės „Terekas“ direktorius Juozas Maksvytis didžiuojasi, kad įmonės kolektyvas tiekia mašiną bendrovei – vienai iš didžiausių Vokietijoje plastiko butelių gamintojai. Šios bendrovės užsakymas – tai mūsų produkcijos pripažinimas Vakarų Europos, vaizdžiai tariant, aukščiausioje PET taros lygoje. Tiek plastiko taros pūtime, tiek PET taros mašinų gamyboje pasaulyje esame kaip vandens lašas vandenyne. Tai, kad tą lašą pastebi tokie milžinai, patvirtina, jog „Tereko“ gaminiai atitinka aukščiausius europietiškus standartus“, – kalbėjo J. Maksvytis.

Įmonės vadovo teigimu, „Tereko“ produkcijos gamybos ir eksporto augimą lėmė rinkoje sėkmingai atrasta niša – „Tereko“ konstruktoriai sukūrė aukštos kokybės universalią, rentabilią, pasižyminčią paprastais konstrukciniais sprendimais, nesudėtingą valdyti PET taros pūtimo įrenginį, – mašiną, galinčią pagaminti įvairių tūrių, diametrų plastikinę tarą. „Ši niša dideliems tokių mašinų gamintojams – neįdomi. Jie gamina didelio našumo, vieno standarto taros mašinas“, – aiškino „Tereko“ vadovas.

Stinga kvalifikuotų darbuotojų

„Tereke“ šiandieną dirba apie 130 žmonių, kai 2007 m. jų buvo apie 60-imt. Nuo 1 iki 8 per tą patį laikotarpį išaugo konstruktorių kolektyvas, kuriam vadovauja Ignas Barniškis. J. Maksvyčio tvirtinimu, įmonei vis dar trūksta kvalifikuotų darbuotojų. „Ruošiamės dalyvauti pameistrių programoje, kuriai numatyta ES parama“, – sakė vadovas. Pagal pameistrių programą, jauni, ką tik kolegijas, universitetus baigę ir „Tereke“ dirbti pradėję specialistai gaus patyrusius mokytojus, kurių pedagoginiam darbui apmokėti ir tikimasi ES paramos. „Ką tik mokslus baigusių žmonių šviežios žinios yra daugiau teorinės. Norint gero rezultato, reikia ir praktikos, ypač mūsų įmonėje, kur gamyba yra specifinė“, – tvirtino J. Maksvytis.

„Darbuotojus viliojame ir suteikdami jiems būstą gyventi“, – pastebėjo G. Maksvytis. „Tereko“ įmonė Kluonaliuose jau yra pastačiusi 6 namus atvykstantiems specialistams. Čia gyvena 8 šeimos (dalis namų yra kotedžinio tipo). Stato dar du namus. Neatsitikinai „Aido“ gatvė Kluonaliuose vietinių jau vadinama „Tereko“ gatve.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas