Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kretingos muziejus savo edukacinę veiklą šią vasarą praturtino vaikų vasaros stovykla „Vasaros artelė malūne“. Antrąkart muziejaus iniciatyva surengta stovykla vaikams nuo 7 iki 11 metų užimti turėjo tokį pasisekimą, kad uždarymo dieną vaikai vėl prašėsi į stovyklą, o įprastomis dienomis neskubėjo namo.

Prie savanorių kapų senosiose Kretingos kapinėse

Užimtumo programos autorės Kretingos muziejaus Informacijos ir edukacijos skyriaus vedėja Jurgita Paulauskienė, kultūrinės veiklos vadybininkė Roma Luotienė, Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė, muziejaus dailininkė Inga Idaitė šių metų stovyklos programą praturtino etnokultūros bei pilietiškumo pamokėlėmis, per kurias vaikai tikrąja šio žodžio prasme prisilietė prie mūsų protėvių lobių – muziejininkės Nijolė Vasiliauskienė ir Milda Slipkuvienė jiems atidarė sukauptą „aukso fondą“, mokė vaikus senųjų buities darbų – skalbti, mogliuoti, tai yra lyginti, linus minti, patriotizmo stovyklos dalyviai sėmėsi lankydami savanorių kapus Kretingos senosiose kapinėse, kur visai netyčia susitiko su tremtine Žibute Jablonskyte.

„Spalvoto meduolio dieną, kai lankėmės Antano Kalniaus kepykloje ir klausėmės jo tėvo Vaclovo pasakojimo apie duonos, bandelės kelią nuo grūdo iki šiuolaikinių kepimo technologijų, pabuvojome ir Kretingos geležinkelio stotyje, kur vėlgi vaikams suprantamai priminėme istorines visuotinio tautos trėmimo detales, – kalbėjo kultūrinės veiklos vadybininkė R. Luotienė. – Stengėmės programą parengti taip, kad viena išvyka ar pamokėlė turėtų sąsajų su kitos dienos programa, kad vaikai pamažu papildytų žinias per jiems įdomią ir patrauklią veiklą“.

„Kalniaus duonos“ kepykloje apsilankę vaikai pažino duonos kelią nuo grūdo iki šiuolaikinių kepimo technologijų.

Vaikai žinių bei naujų įspūdžių sėmėsi žaisdami lėktuvėliais ir dalyvaudami fotosesijoje „Skrendam“, rinkdami vaistažoles Kretingos dvaro parke ir Akmenos upės pakrantėje, virdami arbatą „žolynų bufete“, prižiūrėdami muziejaus gėlynus, dėliodami akmenų mozaiką, žiūrėdami istorinius filmus „Dingusi Kretinga“ ir „Kretinga – pranciškonų sostinė“, dalyvaudami ekskursijoje po Kretingą, žaisdami liaudiškus žaidimus, pindami Joninių vainikus, kepdami tradicinius kepinius ir gamindami saldainius, veldami vilną, kurdami atvirukus iš džiovintų augalų, susitikę su tremtine rajono Garbės piliete Nijole Rimkiene. O ką patyrė, vaikai fiksavo stovyklautojo dienoraštyje, raštu išguldydami labiausiai patikusias stovyklos akimirkas.

„Buvo įdomu stebėti, kaip vaikai įsidrąsino ir tobulėjo pildydami dienoraštį. Jeigu iš pradžių dienos įspūdžius žymėjo lakoniškas įrašas „Man patiko“, tai po to vaikai rašė vis daugiau ir daugiau. Vadinasi, įspūdžiai ir emocijos buvo tikros, nesumeluotos, o mūsų pastangos užimti vaikus ir praturtinti jų vasaros atostogas nenuėjo veltui“, – įsitikinusios su vaikais dirbusios muziejininkės, kurių tikslas ir buvo padėti vaikams giliau pažinti Kretingos krašto etnokultūrą, sudaryti sąlygas perimti tautinės kultūros pagrindus, ugdyti būsimąjį kultūros saugotoją bei kūrėją, skatinti vaikus prisidėti prie Kretingos dvaro parko gaivinimo programos, propaguoti dekoratyvinių sodų ir parkų kultūrą, propaguoti ir įdiegti vaikams sveiką gyvenimo būdą.

Dalyvauti stovykloje kiekvienam vaikui kainavo po 30 Eur.

„P. n.“ informacija


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas