Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

„Umi no Suna“ – japonų kultūros renginys, antrus metus iš eilės vykstantis Klaipėdos kultūros fabrike. Šio renginio tikslas – supažindinti jaunimą su japonų kultūra per įvairius konkursus bei kostiumų pasirodymus, dar vadinamus – cosplay.

Egzotiškame renginyje „cosplay‘ino“ ir kretingiškiai.

Spalvotieji persirengėliai

Šiais metais renginys sulaukė per 100 lankytojų ir daugiau negu 20 dalyvių, persirengusių įvairiais veikėjais iš kompiuterinių žaidimų ir japoniškų animacinių filmų, žinomų kaip anime.

Tiesa, ne tik dalyviai, kurie lipo ant scenos, buvo persirengę veikėjais. Koridoriuose ar lauke buvo galima išvysti besibastančius štai šiuos veikėjus – Mayu („Vocaloid“), Alphys, Undyne, Sans („Undertale“), Grell Sutcliff („Kuroshitsuji“), Kofuku („Noragami“), Sailor Jupiter („Sailor Moon“), Juuzou Suzuya („Tokyo Ghoul“), Alice, Cheshire cat, White rabbit („Alice in oderland“) ir daugybę kitų. Tie, kurie buvo pakankami drąsūs prieiti ir paprašyti nuotraukos, fotografavosi su jais, o ant kultūros fabriko sienų kabojo dailininkų konkurso darbai, piešti kompiuteriu ar ranka.

Kovos menai ir kitos subtilybės

Scenoje buvo demonstruojami tradiciniai kovos menai – Aikido, Jujitsu, Kendo ir vedamos įdomios paskaitos apie youkai – tradicines japonų šmėklas ir dvasias. Renginio dalyviai sužinojo, kaip jos atsirado ir kaip atrodo.

Verta paminėti ir paskaitą apie jau klasika tapusio žaidimo „Street Fighter“ istoriją ir naująją jo dalį.

Po visų šių pasakojimų atėjo laikas itin lauktiems cosplay pasirodymams: jų dalyviai demonstravo ne tik savo kostiumų grožį bei ypatybes, bet ir vaidybinius, šokių, kardų mosavimo ar net dainavimo sugebėjimus.

Balsai, nulėmę laimėtojus

Mėgstamiausius cosplay pasirodymus rinko žiūrovai. Vyko įtemptas balsavimas, kol galiausiai simpatijos buvo suskaičiuotos ir paskelbti laimėtojai, žaidimo turnyro nugalėtojai, geriausi cosband ir solo cosplay numeriai.

Anime bei manga mėgėjai renginyje galėjo nusipirkti daugybę mielų niekučių, marškinėlių, komiksų ar net ką nors sau pasigaminti prie rankdarbių stalo.

Faktai

Cosplay (nuo angl. costume play, liet. kostiumų žaidimas) – popkultūros reiškinys, pradėjęs plisti iš Japonijos XX a. pabaigoje, kai žmonės persirengia ir dėvi mėgstamų herojų kostiumus iš filmų, videožaidimų, komiksų, fantastinės literatūros, japonų manga ir anime žanrų kūrinių.

Daugelis cosplay persirengėlių visa tai vertina rimtai, ne vien kaip laisvalaikio praleidimą ir pramogą, nepritaria, kad tai galėtų būti atitrūkimo nuo realybės forma. Įprastai cosplay persirengėliai kuria kostiumus savo rankomis, iš lengvai prieinamų kasdieniniame vartojime medžiagų. Tačiau cosplay kostiumų vertė kartais gali siekti 1 tūkst. JAV dolerių ir daugiau.

„Street Fighter“ – kompanijos „Capcom“ kuriama muštynių žaidimų franšizė. Pirmasis žaidimas buvo išleistas 1987 m., nuo tada susilaukė sėkmės įvairiose šalyse, nuolat yra tarp daugiausiai parduodamų žaidimų pasaulyje, ir antra pagal pelningumą tarp „Capcom“ franšizių.

Anime – iš Japonijos kilęs animacijos stilius su savita veikėjų ir aplinkos estetika. Specifinis anime piešimo stilius atsirado XX a. 7-ajame dešimtmetyje, jo pradininku laikomas Osamu Tezuka. Nuo to laiko anime produkcija tik didėjo, peraugdama Japonijos rinkos ribas ir sulaukdama tarptautinės auditorijos dėmesio. Šio tipo animacija rodoma kino teatruose, per televiziją, platinama DVD diskuose, vaizdajuostėse, internete, kartais panaudojama ir kompiuteriniuose žaidimuose.

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas