Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Vos tik prasidėjus vadinamajam maištingajam paauglystės etapui, viena iš svarbiausių vertybių jaunam žmogui tampa savarankiškumas: jaunimas nori atsiriboti nuo tėvų diktuojamų sąlygų, o tai padeda padaryti įsidarbinimas.

Tokias sezonines darbo vietas neretai užima mokslo metus užbaigę paaugliai.

Darbas jaunuoliams suteikia galimybę savarankiškai spręsti finansines problemas. Bet ar tik materialiniai dalykai svarbūs jaunimui ir kokie yra darbo vasaros metu pliusai bei minusai, aiškinosi „Kuprinė“.

Uždarbiauti – net į užsienį

Dar gegužės mėnesį Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje buvo surengta akcija, kurios metu patys darbdaviai atėjo į mokyklą ir siūlė darbą mokiniams vasaros sezonu. Norinčių dirbti atsirado nemažai, dalis jų ir įsidarbino.

O štai septyniolikmetė Agnė Gaižauskaitė jau nuo birželio pradžios dirba Anglijoje. Jai įsidarbinti padėjo tėtis, kuris taip pat dirba šioje šalyje. Mergina mano, kad darbo užsienyje pranašumas – ne tik didesnė alga, bet ir kiti, kur kas svarbesni dalykai.

„Dirbti užsienyje nusprendžiau, nes norėjau pamatyti kitą šalį, praplėsti akiratį, susipažinti su naujais žmonėmis“, – teigė Agnė.

Paauglė neslėpė, kad jei būtų galimybė, dirbtų apvalius metus: „Manau, didžiausias sezoninio darbo trūkumas ir yra tai, kad sezonui pasibaigus, tenka ieškoti kito darbo.“

Dirbdama užsienyje Agnė nepamiršta ir mokslų, o darbas tampa savotišku stimulu mokytis.

„Sezoninis darbas padeda tobulėti, jį dirbdamas įgauni patirties, kuri galbūt pravers tolimesniame gyvenime. Jei dirbi fiziškai sunkų darbą, supranti, jog ateityje nenorėsi taip vargti, ir stengiesi mokytis, kad pasiektum aukštesnių rezultatų“, – samprotavo Agnė.

Laisvas vasaros laikas – sau

Kita pašnekovė – šešiolikmetė Sandra Turauskaitė – šią vasarą taip ir neįsidarbino. Mergina įsitikinusi, kad darbdaviai nepatiki gerų darbo vietų šešiolikmečiams. Tačiau dėl to Sandra neliūdi, nes laisvą laiką gali skirti sau: „Šią vasarą nedirbdama, galiu pailsėti nuo mokslų, pakeliauti.“

Visgi mergina randa ir poilsiui paskirtos vasaros trūkumų: „Apmaudu, kad negaliu užsidirbti papildomų pinigų bei įgyti darbo patirties.“

Sandra teigiamai vertina sezoninį darbą ir sako, kad kitą vasarą būtinai įsidarbins. Anot jos, puiku, kad jaunimas stengiasi užsidirbti papildomų pinigų.

„Tai gali palengvinti ne tik jų, bet ir tėvų finansinę padėtį. Taip paaugliai po truputį mokosi gyventi savarankišką gyvenimą“, – teigė mergina.

Tėvų nuomonė įvairi

Kol jaunimas noriai imasi darbo ir teigiamai vertina jame įgautas patirtis bei išsiugdytas vidines vertybes, jaunuolių tėvai, pripratę savo vaikais rūpintis nuo pat mažų dienų ir saugoti nuo bet kokių pavojų, jų norą dirbti vertina įvairiai.

„Kuprinės“ pašnekovė Agnė sakė, kad jos tėvai išlieka neutralūs, bet visgi gailisi dukros, jog ši turi sunkiai dirbti.

„Mano tėvai džiaugiasi, kad dirbu, stengiuosi, tačiau mato, koks sunkus ir varginantis šis darbas ir kokią, palyginus, nedidelę algą už jį gaunu, todėl pataria man susirasti geresnį“, – pasakojo mergina.

Gabija LUBYTĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas