Laurus skynė ir kretingiškiai kultūristai

• Audronė PUIŠIENĖ
  • 2016-05-17

Pasaulio fitneso bei kultūrizmo federacijų iniciatyva Kretingoje surengtos Pasaulio fitneso ir kultūrizmo varžybos, per kurias įvyko ir „Gintarinio prizo“ bei Europos taurės turnyrai.

Mūsų krašto atstovai (iš kairės): Mantas Leksius, palangiškis Mindaugas Stonkus, Arnoldas Toleikis, Džeralda Steckienė, Simonas Šeštokas, Airidas Šalnis.

Šiose varžybose varžėsi 119 dalyvių iš 19 šalių – sportininkai neatvyko tik iš Pietų Afrikos Respublikos bei kitų tolimesnių šalių, tačiau ilgą kelią įveikę Indijos, Irano, Rusijos, Argentinos, Tailando sportininkai.

Tuo pačiu buvo surengtos ir vaikų fitneso varžybos, kuriose gausiausiai atstovavo Lenkijos, Kroatijos, Slovakijos sporto klubai. Lietuvai atstovavę mūsų krašto sportininkai, gynę Kretingos ir Palangos sporto klubų garbę, neliko be apdovanojimų.

Kretingiškis Mantas Leksius svorio kategorijoje iki 100 kg kultūrizmo varžybose užėmė III v. ir tapo absoliučiu Lietuvos kultūrizmo čempionu – Mantas buvo vienintelis lietuvis, patekęs į finalą.

Jo auklėtinis, kartu su treneriu atstovavęs Kretingos sporto ir sveikatingumo klubui, Airidas Šalnis fitneso varžybose 75 kg svorio kategorijoje taip pat užėmė III v. ir, patekęs į finalą, tapo Lietuvos fitneso čempionu.

Palangiškis Mantas Stonkus vyrų sudėjimo kategorijoje užėmė I v., kretingiškis „Ąžuolo“ sporto klubui atstovavęs Simonas Šeštokas buvo antras. Kretingos sporto ir sveikatingumo klubo atstovė Džeralda Steckienė žmonių su negalia kategorijoje užėmė I v.

„Varžybos tikrai buvo aukšto lygio, tad joms reikėjo būti labai rimtai pasirengus“, – teigė M. Leksius.