Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

„Elos projektai“ ir stebina, ir juokina

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2016-04-29
Už neformalųjį ugdymą rajone atsakingoms Švietimo skyriaus specialistėms patikrinus bendrovės „Elos projektai“ užsiėmimą, stebėsenos lapo iki galo užpildyti nepavyko, nes paslaugos teikėjas nepateikė dalyvių sąrašo.

Faktas, kad Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos administracija raštu kreipėsi į šios ugdymo įstaigos dvyliktoką Lauryną Puidoką prašydama raštu paaiškinti, kodėl jis nepaisė draudimo pamokų metu neformaliojo švietimo programoje „Mokinių ugdymas karjerai Kretingoje“ dalyvaujančių mokinių neišvežti į Klaipėdos kolegiją, rajono tarybos Švietimo komitetą ir nustebino, ir prajuokino.

Blogio daigams leido vešėti

„Tai bent iki ko prisigyvenom! Kas vadovauja mokyklai?!.“ – tuo, ką girdi, savo ausimis negalėjo patikėti Darius Petreikis.

„Aš ne mažiau negu jūs esu šokiruotas, juolab kai tokie dalykai vyksta vienoje prestižiškiausių mūsų rajono gimnazijų. Direktorę būtinai kviesimės „ant kilimo“ pasikalbėti“, – žadėjo ankstesniame posėdyje situaciją dėl bendrovės „Elos projektai“ netinkamai vykdomos neformaliojo švietimo programos švelninti bandęs Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas.

Anot komiteto nario Viliaus Adomaičio, blogio daigai Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje sudygę jau seniai, o Savivaldybė, būdama atlaidi, pati leido jiems augti ir išvešėti.

„Mes Lauryną ant šakių iškėlėm tada, kai, svarstant švietimo įstaigų tinklo pertvarkos planą, jis apsimelavo teigdamas, jog Darbėnų, Vydmantų ir Pranciškonų gimnazijų bei Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo Vadovų tarybos posėdyje ir pritarė kai kurių rajono ugdymo įstaigų uždarymui, nors taip nebuvo. Daugelis manėm, kad gabiu bei talentingu nežinia dėl ko vadinamas mokinys tada suklydo ir dar gali pasitaisyti... O dabar štai skinam vaisių“, – apgailestavo jis.

Apie tai, kad pamokų metu be leidimo mokiniai į ekskursijas važiuoti negali, ir gimnaziją, ir patį L. Puidoką Švietimo skyrius buvo iš anksto įspėjęs, bet už neformalųjį ugdymą rajone atsakingai Švietimo skyriaus vyriausiajai specialistei Astai Pocienei bei vedėjo pavaduotojai Daivai Tranizienei į vietą atvykus patikrinti ir pareikalavus išvyką stabdyti, ugdytiniai tik šmurkštelėjo pro jų akis ir sulipo į laukiantį autobusą.

Savivaldybės įstaigoje – kaip šeimininkai

Tačiau ekskursija į Klaipėdą – toli gražu ne vienintelis Eligijaus Puidoko vadovaujamos bendrovės „Elos projektai“ ir projektų vadovu įdarbinto jo sūnaus L. Puidoko pastarųjų dienų akibrokštas rajono Savivaldybei.

Praėjusį penktadienį gimnazijoje įvyko neformaliojo švietimo užsiėmimas „Karjeros naktis“. Šis renginys programos teikėjo, t. y. „Elos projektų“, grafike nebuvo numatytas, apie jį A. Pocienė teigė sužinojusi tik iš išvakarėse elektroniniu paštu gauto laiško.

„Apie 8 valandą vakaro su kolege Jolanta Jurgutiene nuvažiavome pasižiūrėti, kas ir kaip ten vyksta. Prie durų pasitiko Laurynas, palydėjo mus į aktų salę. Čia galėjo būti susirinkę koks 100 mokinių. Išėjus iš salės, prisistatė direktorius Eligijus Puidokas. Paklaustas, kiek tiksliai vaikų užsiėmime dalyvauja, pasiūlė po renginio susiskaičiuoti pačioms, o dalyvių sąrašą pateikti atsisakė, klausė, kas mes tokios, ar galime tikrinti, reikalavo dokumentų“, – pasakojo A. Pocienė.

Kad abiem pusėms padėtų susikalbėti, Švietimo skyriaus atstovėms į pagalbą iš namų teko kviestis Savivaldybės Juridinio skyriaus vedėjo pavaduotoją Algimantą Gedvilą.

A. Pocienės teigimu, neformaliojo švietimo programų teikėjai patalpas savo veiklai privalo nuomotis. „Elos projektai“ yra išsinuomoję du Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos kabinetus, bet šiuokart, gimnazijos direktorei leidus, renginys vyko aktų salėje.

„Aktų salės nuomos sutartis taip pat turėjo būti pasirašyta, o paprašius pateikti, buvo atsakyta, jog ji nereikalinga, esą bendrovė visai savo vykdomai neformaliojo ugdymo programai turi sudariusi ilgalaikę sutartį“, – sakė A. Pocienė. Švietimo skyriaus vedėjo Antano Sungailos žodžiais, tokiu atveju, kai aktų salės nuomos sutartis nesudaryta, o užsiėmimas joje vyksta, pažeidžiamas Neformaliojo švietimo tvarkos aprašas.

Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė akcentavo, kad pati „Karjeros nakties“ programa veiklos paskirtį atitiko: darbas vyko grupėse, prie stalų buvo žaidžiamas siužetinis žaidimas. Programos vadovė už veiklą pasirašė, tačiau pats direktorius E. Puidokas tai daryti atsisakė.

„Jis kurpė kažkokį savo protokolą, ant kurio parašo mes taip pat nedėjome, nes Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintoje Stebėsenos tvarkoje tokių dalykų nenumatyta“, – teigė A. Pocienė.

Vicemerė Danutė Skruibienė į renginį prisipažino buvusi pakviesta kaip Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė. „Man ten dar ir pakalbėti leido... Mačiau, kad jaunimas registravosi, todėl keista, kad direktorius atsisakė Švietimo skyriaus atstovėms pateikti dalyvių sąrašus. Juk būtų buvę paprasta patikrinti, ar tikrai dalyvauja tie mokiniai, kurie yra finansuojami iš valstybės lėšų“, – įsiterpė ji.

Pirmininkės Jūratės Laučiūtės, Viliaus Adomaičio, Dariaus Petreikio ir kitų Švietimo komiteto narių nuomone, kas gali paneigti, kad ir į „Karjeros naktį“ dėl dalyvių skaičiaus negalėjo susibėgti bet kas ir iš bet kur, sukviesti per „feisbuką“, juolab kad pašalinių žmonių gimnazijoje matėsi.

Pasiūlymus ministrė užsirašė

Neformaliojo ugdymo programa – naujovė švietimo sistemoje. Iš pradžių veiklos buvo finansuojamos iš mokinio krepšelio, o nuo balandžio – iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų. Už vieną programoje dalyvaujantį mokinį mokama po 10 Eur. „Elos projektų“ sąrašuose – 270 mokinių. Per pirmąjį ketvirtį vien šiai bendrovei buvo išmokėta daugiau negu 6 tūkst. Eur valstybės lėšų. Tačiau kai kuriems rajono tarybos nariams įtarus, kad dalis programos mokinių gali figūruoti tik popieriuose, ir Švietimo skyriaus atstovėms šios bendrovės planuotus užsiėmimus, turėjusius vykti Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje bei Kretingos technologijos ir verslo mokykloje, patikrinus, iš tikrųjų buvo užfiksuota pažeidimų.

Rajono tarybos nariai D. Petreikis ir V. Adomaitis neatsitiktinai vadinami teisybės ieškotojais. Praėjusią savaitę įvykusio švietimo ir mokslo ministrės Audronės Pitrėnienės vizito Kretingoje metu jie pateikė kai kurių pasiūlymų. „Ministrei mes siūlėme nepanaudotas neformaliajam švietimui skirtas mokinio krepšelio lėšas palikti rajono Savivaldybėje, kad nerūpėtų vien tik įsisavinti pinigus, nes juk svarbiausia yra mokiniams teikti ne bet kokias, o kokybiškas programas“, – įsitikinę jie.

D. Petreikio ir V. Adomaičio nuomone, programos, kuriose dalyvauja, tarkim, 20 vaikų, turėtų būti finansuojamos truputį mažiau, negu tos, kuriose – po 15 ar 10 vaikų. Komiteto narių manymu, kuo mažesnė grupė, tuo daugiau individualios veiklos, tuo daugiau mokytojai įdeda darbo.

Meras Juozas Mažeika teigė iš ministrės lūpų pats išgirdęs, kad kretingiškių pedagogų pasiūlymai yra racionalūs ir svarstytini, o A. Sungaila tai patvirtino. „Ministrė sutiko su nuomone, jog neformaliojo ugdymo tvarkos aprašas – tobulintinas. Rajono tarybai jis bus pateiktas greičiausiai rugpjūtį“, – sakė jis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas