Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas
Šešios kretingiškės, atstovavusios mūsų miestui pirmajame tarptautinio projekto „Naujieji Europos piliečiai“ dalyvių susitikime Ispanijoje, jau kviečia kolegas ryžtis naujiems iššūkiams: gegužės pabaigoje suplanuota antroji projekto kelionė, šįkart – į Albaniją, Tiraną.
Tarptautiniame projekte Granadoje Kretingai atstovavo (iš kairės): Irma Vilutytė, Giedrė Ringytė, Brigita Barkauskaitė, Ernesta Sorkytė, Julija Ringytė.

Pirmajame projekto suvažiavime Granadoje Kretingos rajono jaunimo nevyriausybinių organizacijų asociacijai „Apskritasis stalas“, o tuo pačiu – ir Lietuvai, atstovavo asociacijos prezidentė Brigita Barkauskaitė, viešųjų ryšių koordinatorė Giedrė Petrauskaitė, projektų koordinatorė Giedrė Ringytė, biuro administratorė Ernesta Sorkytė, savanorė Julija Ringytė, Kretingos jaunimo reikalų tarybos narė Irma Vilutytė.

Jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų asociacija „Apskritasis stalas“, veikianti nepolitiniais, visuomeniniais pagrindais, anot jos prezidentės, yra išsikėlusi keturis svarbiausius tikslus: didinti jaunimo ir jaunimo organizacijų bendradarbiavimą, auginti jaunimo aktyvumą ir kurti jam palankią aplinką, atstovauti jaunimo organizacijų ir jaunimo interesams, todėl įsiliejimas į tarptautinį projektą „Naujieji Europos piliečiai“ – dar vienas žingsnis į priekį, įgyvendinant šią misiją.

Projekto „Naujieji Europos piliečiai“ etape Ispanijoje merginos dalyvavo įvairiose veiklose ir susitikimuose, kur buvo aptarinėjamos aktualiausios Europos Sąjungos visuomenės problemos. Tęsti pradėtus darbus Albanijoje bus patikėta jau kitiems „Apskritojo stalo“ atstovams.

Rūpinosi bendradarbiavimu

G. Ringytė dalinosi, kodėl merginos vyko į saulėtąjį kraštą: „Kretingos „Apskritasis stalas“ įgyvendina tarptautinį projektą „Naujieji Europos piliečiai“, bendrai finansuojamą iš Europos Sąjungos programos „Europa piliečiams“ lėšų. Projekto metu yra suplanuoti 4 tarptautiniai susitikimai, vykimas į Ispaniją buvo vienas iš jų.“

„Projekto tikslas yra išvystyti aktyvų dialogą apie Europos ateitį tarp jaunuolių, gimusių ar užaugusių partnerių šalyse, taip pat iš šalių kandidačių, – skubėjo pridurti B. Barkauskaitė. – Projektu siekiama jaunuoliams sudaryti galimybes diskutuoti apie Europos ateitį ne tik tarp savo bendraminčių, bet ir su tais, kurie skeptiškai žiūri į ES reikalingumą ir naudą.“

Anot merginos, skirtingas pilietybes turinčių jaunuolių susitikimai, nuomonių apsikeitimai skatina debatus apie didėjantį nusiteikimą prieš ES vykdomą politiką ir kloja pamatą manifesto „Sąjunga, kurios mes norime: naujųjų europiečių pasiūlymas“ pateikimą.

„Projekte siekiame ne tik atsakingai atstovauti mūsų šaliai, bet ir garsinti Kretingos vardą, aktyvinti jaunimo organizacijas ir surasti partnerių kitiems projektams“, – kalbėjo B. Barkauskaitė.

Vizito metu jaunosios atstovės taip pat pristatė ir mūsų šalyje atliktos apklausos „Jaunimo politinis ir pilietinis dalyvavimas Lietuvoje“ rezultatus, kartu su kitais dalyviais diskutavo, kaip pagerinti skirtingų šalių jaunimo dialogą, bei dalyvavo Europos Sąjungos Parlamento rinkimų simuliacijoje.

Iš viso tarptautiniame susitikime dalyvavo 150 jaunuolių iš skirtingų šalių – Italijos, Graikijos, Prancūzijos, Ispanijos, Rumunijos, Jungtinės Karalystės, Albanijos, Vokietijos, Lietuvos.

Verta mokytis iš kitų

Nors susitikimo metu buvo paliestos ir tokios skaudžios temos kaip pabėgėlių krizė Europoje, G. Petrauskaitė pabrėžė, jog įprastai tokio tipo projektai yra skirti ugdyti Europos jaunimo supratimą apie kultūrinius skirtumus tarp Sąjungos narių ir tokiu būdu skatinti tarpkultūrinę toleranciją bei sėkmingą dialogą sprendžiant tarptautines problemas.

„Be visa ko, natūraliai vyksta gerosios praktikos mainai. Tai, kaip problemas sprendžia ekonomiškai stiprios šalys, gali tapti puikia pamoka mums“, – kalbėjo G. Petrauskaitė.

Vis dėlto keliauninkės vizito metu ne tik dirbo, bet spėjo ir papramogauti: aplankė nuostabią Granadą ir nepaprastai judrų Madridą.

„Kelionių akimirkos įamžintos mūsų feisbuko profilyje patalpintame nuotraukų albume, todėl kviečiu visus tapti mūsų draugais ir aktyviai sekti „Apskritojo stalo“ veiklos naujienas“, – ragino G. Petrauskaitė.

Tarsi vaikštinėjant tarp kultūrų

I. Vilutytė neslėpė susižavėjimo aplankyta šalimi: „Pasaulis yra pilnas žmonių, kurie tokie panašūs, bet kartu ir skirtingi. Keliaudami svetur dažniausiai pastebime kultūrinius skirtumus, nejausdami panašumo. Ispanų kultūra žavi savo paprastumu. Žmonės ten visada su šypsena, atsipalaidavę – tiesiog besidžiaugiantys kiekviena gyvenimo diena.“

Su arabų kultūra persipynusi istorija, Irmos teigimu, Ispanijai suteikia nepaprasto patrauklumo prieskonių: vaikščiodamas paprasčiausiomis gatvelėmis gali jaustis taip, tarsi vaikščiotum tarp kultūrų.

„Panorėjęs gali nesunkiai surasti restoraną, kuriame galėsi susipažinti su tradicine Ispanijos virtuve, arba pasiklysti spalvų, kvapų, prieskonių įvairovėje. Tai šalis, kuri žavi savo kraštovaizdžiu, istorija, bet svarbiausia – žmonėmis, kurie suteikia tą sklindantį grožį iš paprastumo, būdami tiesiog savimi, tiesiog laimingi“, – kalbėjo I. Vilutytė.

Apie vietinius Ispanijos gyventojus pasakojo ir E. Sorkytė: „Susidarė toks įspūdis, kad ispanai labai atsipalaidavę, laimingi, nesusivaržę žmonės. Atlikti, spėti viską laiku – principas, kuris mums, lietuviams, įskiepytas nuo gimimo, ispanams negalioja. Jie – pietiečiai, gyvenantys kitu ritmu.“

Eglė DIRMEITYTĖ


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas