Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Policijos reforma sėja nerimą, bet teikia ir vilčių

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Aktualijos
  • 2016-02-02

Visu greitumu reforma įsisuko į Lietuvos policijos komisariatus, ne išimtis – ir Kretinga: nuo sausio 1 d. nebeliko budinčiosios dalies, o nuo vakar – areštinės. Dar pernai reorganizuota Kriminalinė policija, dalis komisariato darbuotojų pastaruoju metu atleista. Piliečiai nuogąstauja: kaip gyvensime toliau, ar bus užtikrintas saugumas, kai pareigūnų ir funkcijų vietoje mažėja, o visos policijos pajėgos bus valdomos iš Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato? Atsakyti į klausimus „Pajūrio naujienos“ paprašė šio komisariato viršininko Alfonso Motuzo.

– Nerimauti pagrindo tikrai nėra – Kretingos policijos komisariatas kaip gyvavo, taip gyvuos ir funkcijas atliks. Prie jo durų greitu laiku atsiras mygtukas, kurį paspaudus, gyventojai bus sujungti su apskrities budėtoju. Šis susisieks su patrulių ekipažais, visais atvejais, taip pat ir paskambinus Bendrosios pagalbos telefonu 112, žmogui pagalba bus suteikta.

Daugelis piliečių sureagavo į tai, kad komisariatuose nebeliko budinčiosios dalies. Bet juk skirtumas tik tas, kad ten dirbę pareigūnai tapo tyrėjais arba patruliais ir nuo šiol po 17 valandos ne patalpoje laiką leis, o patruliuos gatvėse, vyks į įvairius iškvietimus, daugiau bendraus su žmonėmis, apklaus, rašys protokolus.

Reformos esmė – kuo geriau užtikrinti viešąją tvarką bei didinti policijos pareigūnų atlyginimą. Šiuo metu atlyginimai nėra dideli, o po reformos, optimizavus šalies policijos komisariatų veiklą, nuo 2019 metų į rankas pareigūnai turėtų gauti tūkstantį eurų, kaip Estijoje. Be to, visi norime, kad policijos pareigūno profesija būtų gerbiama. Kai pradėjusio dirbti patrulio atlyginimas tesiekia per 400 eurų, nelengva privilioti gabų, nepriekaištingos reputacijos jaunimą studijuoti policijos mokyklose.

Iki balandžio 1-osios areštinės dar galėjo būti, tačiau mes paspartinome jas uždaryti dėl patalpoms keliamų reikalavimų, taip pat dėl to, kad ten reikia bendruomenės slaugytojo ir maisto išdavėjo pareigybių. Tačiau trumpesniam laikui asmenį bus galima sulaikyti ir apklausti – beje, tarp tokių daugiausiai pasitaiko smurtautojai artimoje aplinkoje. Esant reikalui pilietį uždaryti ilgesniam laikui, jis bus vežamas į areštinę Klaipėdos vyriausiajame policijos komisariate.

– Nelikus budinčiosios dalies, neliko ir kam stebėti mieste įrengtų vaizdo stebėjimo kamerų.

– Šį klausimą sprendžiame kartu su apskrities savivaldybėmis. Daugelyje nutarta pirkti stebėjimo paslaugas. Patalpas, be abejonės, mes suteiksime. Kai kuriose savivaldybėse pagal sutartis su neįgaliųjų organizacijomis bus apmokyti ir įdarbinti neįgalieji, o kai kuriose svarstoma galimybė įsteigti papildomas pareigybes viešosios tvarkos skyriuose. Pavyzdžiui, Palangos savivaldybės Viešosios tvarkos skyriuje jau yra 7 pareigybės, o Klaipėdoje – dvigubai tiek. Logiška, kad gyventojų saugumą užtikrinti prisideda pačios savivaldybės.

– Kiek darbuotojų Kretingos policijos komisariatas neteko po reorganizacijos?

– Tie, kurie dirbo Operatyvinio valdymo poskyryje, perėjo į tyrėjų padalinį Kriminalinėje policijoje arba tapo patruliais, dvi darbuotojos – maisto išdavėja ir bendruomenės slaugytoja – atleistos iš areštinės, 2,5 pareigybės panaikinta organizaciniuose padaliniuose: atleisti darbininkas, ūkvedys ir puse etato dirbęs elektrikas. Įsigaliojus naujam Policijos statutui buvo apibrėžta pareigūno samprata. Kai kurie pareigūnai Kretingoje jau seniau buvo išstatutinti, jiems buvo pasiūlyta pereiti į lygiavertes pareigas. Vienas darbuotojas nuotoliniu būdu apsisprendė dirbti mūsų komisariato Informatikos ir ryšių skyriuje.

– Ir vis dėlto policijos profsąjungos reikalauja skelbti reformų moratoriumą, įvertinti jau anksčiau atliktų pertvarkų naudingumą ir efektyvumą, sako, kad reformas vykdyti reikia tik visapusiškai joms pasirengus. Ką manote apie tai?

– Iš dalies sutinku, įvertinti pertvarkų naudingumą reikėtų. Bet džiaugiuosi, kad šioje reformoje ypač daug kalbama atlyginimų didinimą. Valstybė kito kelio, ypač kai tokios didžiulės lėšos dabar skiriamos krašto apsaugai, neturi: maždaug 11 tūkstančių policijos pareigūnų atlyginimus padidinti galima tik optimizavus komisariatų veiklą.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas