Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Viskas prasidėjo nuo paprasto japoniško roko grupės „The GazettE“ klipo – 21-erių kretingiškė Gintarė Žiaušytė taip pamėgo Japoniją, kad net nusprendė studijuoti japonų kalbą prestižiniame Mančesterio universitete, o nuo spalio mokslus tęsia Tekančios saulės šalyje.

Gintarė Žiaušytė susižavėjo Awaji sala, kurią supanti jūra išsiskiria švara ir grožiu.

Buvusi Pranciškonų gimnazijos mokinė Mančesteryje išmoko japonų kalbą, pagilino žinias apie Japoniją bei jos kultūrą ir nusprendė, kad laikas kelti sparnus. Mergina prisipažino, kad iš pradžių buvo baisoka: „Važiuodama į Japoniją bijojau, kad bus sunku susikalbėti, bet iš tikrųjų nustebau, kiek daug suprantu ir kiek galiu pasakyti.“

Gintarė pasirinko Kobę, šeštąjį didžiausią Japonijos miestą, Hyogo prefektūros sostinę.

„Norėjau patekti į Kansai regioną. Panašiai kaip žemaičių niekas nesupranta, taip ir Kansai dialektas sunkus“, – tikino G. Žiaušytė.

Nesitikėjo tik karščio

Nors Japonijoje sutikti kitatautį – gana reta, į išskirtinės išvaizdos merginą vietiniai pernelyg nespokso, tik vengia traukinyje atsisėsti šalia, nors moka ir pagirti: „Būna kur nors, tarkim, perkant bilietus, kad ir nedaug pasakau, bet vietiniai vis giria, kaip gerai šneku.“

Lietuvaitė teigė kultūrinio šoko Japonijoje nepatyrusi. Kaip pati prisipažino, matyt, buvo pakankamai prisižiūrėjusi japoniškos animacijos ir serialų, todėl priprasti nebuvo sunku. Atrodo, kad tik vienintelio dalyko nesitikėjo – tokių oro sąlygų: „Žinojau, kad Japonijoje šilčiau negu Lietuvoje ar Anglijoje, bet čia iki lapkričio laikėsi 20 laipsnių šilumos, o vasarą kas laukia?“

Leidimas vairuoti – pliusas

Gintarės skrydis į Japoniją užtruko 23 valandas su dviem persėdimais, kainavo apie 600 eurų. Nors mėgstantiems keliauti smalsu, ką reiktų pasiimti, vykstant į tokią egzotišką šalį, Gintarės nuomone, vieno atsakymo nėra. Vienintelis dalykas, kurį Gintarė rekomenduoja – pasidaryti leidimą vairuoti užsienyje, kadangi traukiniai, autobusai ne visur važiuoja reguliariai ir patogiu laiku. Vien dėl to merginai teko atsisakyti kelionės po Kyushu šventyklas.

Daiktų kainos Japonijoje taip pat priklauso nuo požiūrio: „Už maždaug 1 tūkst. jenų (7 eurus) galima nusipirkti albumą, ir tai tikrai pigu, bet už tą patį 1 tūkst. jenų išeis ir apyrankė, o tai jau, mano galva, – brangoka.“

Per šventes – greito maisto

Mergina pastebėjo, kad Japonijoje apstu proginių išeiginių dienų – darbininkų diena, Imperatoriaus gimtadienis ir kt., o šventės iš esmės panašios į lietuvių. Viena labiausiai įsiminusių – Pilnametystės diena: „Tądien 20-mečiai susirenka specialiai ceremonijai. Merginos vilki kimono, vaikinai – dažniau su kostiumais. Po iškilmių visi jie laikomi suaugusiais.“

Kalėdas Japonijoje dėl religinių ir paprotinių skirtumų žmonės labiau linkę praleisti kartu su draugais ar poromis. „Kone tradicija – per Kalėdas valgyti greito maisto restorane KFC. Naujieji metai taip pat pasitinkami su draugais, tik per juos dar einama melstis į šventyklas, – sakė G. Žiaušytė. – O fejerverkų japonai nešaudo. Vietoj to skambina šventyklų varpais –108 kartus. Japonai tiki, kad varpų skambinimas panaikina praeitų metų nuodėmes. Aš su draugais į šventyklą irgi važiavau, paskui visą naktį lipome į kalną, skambindami visų šventyklų varpais.“

Taikūs ir civilizuoti

Nors Gintarė itin susidomėjo Japonų religija ir mėgsta keliauti po šventyklas, ji nepamiršo ir smagios bei spalvingos japonų pop kultūros, nuo kurios viskas ir prasidėjo – anime, manga, muzikos grupių ir atlikėjų.

Kretingiškė pasidalino, kad koncertai šioje šalyje vyksta labai civilizuotai: „Kobėje koncertas vyko salėje su sėdimomis vietomis, bet visi žiūrovai tiesiog atsistojo, kai ėmė groti muzika. Atlikėjai lakstė aplink, tačiau niekas prie jų nepuolė, prie scenos per daug nesigrūdo ir nesistumdė.“

Paklausta apie ateities planus, mergina prisipažino kol kas nežinanti, ką veiks baigusi mokslus, bet greičiausiai savo gyvenimą sies su Japonija.

„Galvojau, kad Japonijoje gyventi tikrai negalėčiau, bet dabar suprantu, kad norėtųsi čia kada nors sugrįžti“, – sakė G. Žiaušytė.

---

Gražiausios Japonijos vietos, kuriose viešėjo lietuvaitė:

* Naujieji metai Kyoto, pagrindinėje Fushimi Inari Taisha šventykloje, kuri stovi 233 metrų aukščio kalne Inari.

* „Kobe Luminarie“ – šviesų festivalis, vykstantis Kobėje, rengiamas kiekvieną gruodį nuo 1995 metų, minint Didžiojo Hanshin žemės drebėjimo aukas. Lemputės uždegamos kiekvieną vakarą, dvi savaites. Renginys kasmet sulaukia daugybės lankytojų, vien 2014 m. jų buvo apie 3,44 mln.

* Kiyomizu-dera šventykla, esanti Kyote. Šventyklos statinyje nėra nė vienos vinies.

* Yasukuni šventykla Tokijuje. Įkurta imperatoriaus Meiji įamžinti tiems, kurie mirė tarnaudami Japonijos imperijai.

* Awaji sala, kurią supanti jūra – labai graži ir švari.

Gabrielė MALŪKAITĖ

„P. n.“ akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas