Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Baigiantis metams, Lietuvos bitininkų sąjungos Kretingos skyrius, vadovaujamas Augusto Latako, surengė paskaitą-seminarą, į kurį susirinko ir kitų Žemaitijos regiono rajonų bitininkai. Besidalindami savaisiais rūpesčiais ir džiaugsmais, besidomėdami bitininkystės inventoriaus naujovėmis, bitininkai paaukojo medaus produktų Lietuvos apiterapeutų tiriamiesiems darbams, o renginio svečias docentas mokslų daktaras Algirdas Amšiejus su bičiuliais aptarė bitininkystės aktualijas bei pasidalino įspūdžiais iš Apimondijos kongreso Pietų Korėjoje.

Visoje šalyje žinomas docentas mokslų daktaras bitininkas Algirdas Amšiejus su Žemaitijos regiono bičiuliais dalinosi naujausiomis žiniomis apie bičių priežiūrą bei įspūdžiais iš pasaulinio bitininkų kongreso, praėjusiais metais įvykusio Pietų Korėjoje.

Bitininkystės leidinių bei mokslinių darbų autorius Lietuvos Aleksandro Stulginskio universiteto docentas visoje Lietuvoje gerai žinomas bitininkas A. Amšiejus teigė, jog pasauliniuose bitininkų, arba Apimondijos, kongresuose jis dalyvauja nuo 1995 metų, ir visada iš jų grįžta su galybe įspūdžių.

Šiųjų puokštę jis padovanojo ir bitininkų sueigoje, savo pastebėjimus iliustruodamas vaizdine medžiaga.

Ypač didelio seminaro klausytojų susidomėjimo sulaukė Pietų Korėjoje užfiksuoti vaizdai, kaip šios šalies bitininkai renka bičių pienelį.

„Pietų Korėjoje per metus suvartojama 450 t bičių pienelio, Japonijoje dar daugiau – iki 571 tonos. Vaikai šio bičių produkto gauna jau darželiuose, mokyklose – sustato visus į eilę ir – po liežuviu kiekvienam bičių pienelio dozę, – vaizdžiai pasakojo mokslininkas. – Pietų Korėjoje medunešis tetrunka vos du mėnesius – šioje šalyje per mažai žydinčių augalų, todėl rinkti bičių pienelį – papildomos korėjiečių bitininkų pajamos ir, beje, labai neprastos. Aš pats jau daugelį metų renku bičių pienelį, todėl man buvo įdomu įvertinti tuos skirtumus, kurių įžvelgiau Pietų Korėjoje“.

Domėtis bičių pienelio rinkimo technologija A. Amšiejus ragino ir mūsų krašto bitininkus, kadangi ir Lietuvoje medunešis – ne per ilgiausias, bet mūsų šalis yra turtingesnė žydinčių augalų. „Todėl korėjiečiai labai suinteresuoti dirbti kiekvieną žemės lopinėlį ir kuo daugiau prisėti, pasodinti žydinčių medingųjų augalų – kad tik bitėms būtų darbo“, – pastebėjo lektorius.

A. Amšiejus atkreipė bitininkų dėmesį į tai, kad Pietų Korėjoje medus yra maistas, o pas mus, Lietuvoje, – vaistas: „Šia prasme tebesame laukiniai, – nebijau šito žodžio, ypač, kai pasiklausiau pasaulio apiterapeutų pranešimų apie pažangą vartojant bičių produktus ir kasdien, ir susirgus. Gi pas mus, pavyzdžiui, sutinku senolę, siūlau medaus. O ji man ir sakanti, jog turėjo puslitrį nusipirkusi, bet kadangi niekas nesirgo – liks kitiems metams. Tad apie ką mes galime kalbėti, kai medaus vartojama pasyviai, kai neįvertinamos jo maistinės savybės?“.

Galingoje Apimondijos kongreso metu surengtoje bičių produktų mugėje lietuvių bitininkų, atstovavusių Lietuvos bitininkų sąjungai, buvo pastebėta, kad Pietų Korėjoje parduodamas medus – skystas, supilstytas į įvairios formos butelius. Toks medus patiekiamas visur ir prie visko – ar tai būtų užkandžiai, ar desertai. „Manau, kad toje šalyje yra sukurta tam tikra medaus paruošimo technologija – gal 15 kartų kaitinama, gal 15 kartų filtruojama, gal tiek pat kartų šaldoma, kad medus nesikristalizuotų ir kad jį būtų galima išfasuoti buteliuose. Tačiau toks medus ir pateikiamas kaip padažas, kaip maistas, kurio suvartojama tikrai daug. Pamėgtas korėjiečių ir medus koriuose – korys bitėms duodamas siūti iškart tose dėžutėse, su kuriomis medus bus parduotas“, – tokiomis įdomybėmis A. Amšiejus dalinosi su Žemaitijos krašto bičiuliais. Pietų Korėjoje 80 proc. bičių sunešto medaus yra akacijų, bičiuliai korėjiečiai iš bičių niekada nepaima bičių duonos – pagrindinio maisto, būtino bitėms prasimaitinti ir išgyventi.

Šioje šalyje, kurios plotas – 95 tūkst. kv. km, laikoma per 2 mln. bičių šeimų, kai Lietuvoje, arba 65 tūkst. kv. km plote, laikoma 10 kartų mažiau, arba 200 tūkst. bičių šeimų. Natūralaus medaus kaina Pietų Korėjoje, mūsų bitininkų akimis žiūrint, yra įspūdinga – 25 JAV doleriai, arba per 20 Eur, kai Lietuvoje, bitininkai žino, kilogramas medaus – keliskart pigesnis.

Savo pranešimą A. Amšiejus užbaigė atskira paskaita apie priešspietybinius bičių elgesio ypatumus.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas