Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Gaisrų gesinti eis savanoriai

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2015-11-17
Ugniagesiai (iš kairės) Antanas Lukauskas, Marius Gadeikis ir Vaidas Puidokas norėtų, kad Baublių priešgaisrinės komandos permainų vėjai neišblaškytų.

Darbėnų, Kartenos, Salantų ir Baublių priešgaisrinėse komandose dirbančius ugniagesius per artimiausius 2–3 metus turėtų pakeisti kaimo savanoriai. Jie atliktų visus gaisrų gesinimo, žmonių bei turto gelbėjmo darbus ir tuo pačiu sutaupytų valstybės lėšų, už kurias būtų galima įsigyti geresnio inventoriaus, atnaujinti nusidėvėjusią techniką.

Steigs biudžetinę įstaigą

Priešgaisrinę saugos funkciją valstybė yra delegavusi savivivaldybėms. Visos šiuo metu Kretingos rajone veikiančios ugniagesių komandos pavaldžios savo seniūnijoms. Pagal darbo sutartis komandose dirba 9, kai kur, pavyzdžiui, Darbėnuose, – 7 ugniagesiai ir po skyrininką. Lėšos, gautos priešgaisrinei funkcijai atlikti, paskirstomos po lygiai kiekvienai ugniagesių komandai, o administruoja seniūnai. Priešgaisrinėms komandoms išlaikyti Savivaldybė iš valstybės per metus gauna 242 tūkst. Eur specialią dotaciją.

Anot Kretingos rajono savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus vyriausiojo specialisto Algimanto Bendiko, reforma vyks pasikeitus įstatymui. Nuo kitų metų sausio 1 d., kaip ir kitur Lietuvoje, Kretingos savivaldybėje ketinama steigti naują biudžetinę įstaigą – Savivaldybės priešgaisrinę tarnybą. Jai taps pavaldžios visos 4 rajono ugniagesių komandos. Struktūroje numatomos viena viršininko ir viena specialisto finansinei bei ūkinei veiklai vykdyti pareigybės. Visose ugniagesių komandose palaipsniui, į išėjusiųjų vietas nepriimant naujų, per 2–3 metus turėtų likti tik po vieną vairuotoją ugniagesį, o kilus gaisrui arba įvykus nelaimei, būtų kviečiami savanoriai.

Priešgaisrinės saugos įstatyme numatyta, kad savanoriu ugniagesiu gali būti 18–65 metų asmuo, baigęs įvadinius mokymus ir išlaikęs egzaminą bei pasirašęs savanoriškos veiklos sutartį ketveriems metams. Atlyginimas jam būtų mokamas už dalyvavimą ir pagalbą gesinant gaisrus bei sugaištą laiką.

Ar ugnies malšinti važiuos kombainu

Baublių priešgaisrinės komandos vadovo Vaido Puidoko žodžiais, kiekviena permaina pasėja tam tikrą nerimą dėl vienos paprastos priežasties – neaišku, kas laukia ateityje.

„Bet svarbiausia – ar rasis tokių savanorių, kuriais būtų galima pasitikėti? Aš čia, kaime, nelabai žinau“, – svarstė jis.

Pašnekovo nuomone, ugniagesio darbas – sunkus, pavojingas ir atsakingas.

Jis teigė negalįs kalbėti apie kitas komandas, tačiau neabejojo, jog Baublių atleistieji vyrai, kiek leis sveikata, savanoriai bus, žmonėms padėti niekada neatsisakys.

„Ir dabar taip darom – kilus gaisrui, nesvarbu, kurioj pamainoj dirbam, supuolam gesinti visi. Bet ar rasis kaime tokių, kurie lauktų, budėtų, kol juos kada kas iškvies, kurie ir per didžiąsias metų šventes taurės nepakels? Aš netikiu. Be to, jei savanoris bus ūkininkas, be abejonės, palankią dieną jis išvažiuos į laukus arti ir sėti. Kaip tokį, reikalui esant, prisišauksi, kaip jis suras gaisro vietą? Negi kombainu važiuos? O kas, jei į gaisrą vairuotojui ugniagesiui teks išvažiuoti vienam? Tokiu atveju jis bus bejėgis“, – įžvalgomis dalijosi V. Puidokas. Jo nuomone, eilinį kartą kaimas paliekamas likimo valiai.

Pašnekovo teigimu, iš viso Lietuvoje ketinama atleisti apie 1 tūkst. ugniagesių, tuo tarpu pernai į valstybės tarnybą buvo priimti maždaug 2 tūkst. 548 darbuotojai, kurių pusė nusėdo ministerijose arba kitose institucijose. „Jie uždirba apie 650, tuo metu mūsų, gaisrininkų, alga – tik apie 300 eurų,“ – lygino jis.

V. Puidoko teigimu, mūsų valstybė perka tankus – ruošiasi karui. Gaisrininkai karui turi būti pasiruošę kasdien, tik jų priešas – ugnis, tad labai svarbu nepavėluoti.

Technika baubliškiai nesiskundžia – turi normalią gaisrinę mašiną. Ji, kad ir sena, tačiau geros būklės ir puikiai sukomplektuota. Į gaisrus Baublių ugniagesiai išvyksta vidutiniškai 32 kartus per metus. Savivaldybei skyrus lėšų, komanda pasigerino patalpas – neseniai pasistatė priestatą.

„Norėtume, kad viskas liktų taip, kaip buvo, bet tai – jau ne mūsų valioj“, – atviravo V. Puidokas.

Darbėnų seniūnas Alvydas Poškus pertvarkoje teigė įžvelgiąs ir teigiamų dalykų. Jo manymu, gerai, kad visas valdymas iš atskirų seniūnijų pereis į vienas rankas, ir vienas įsteigtas centras bus atsakingas už visas 4 rajone esančias priešgaisrines komandas.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas