Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Zita Trakytė:

– Mėsą valgiau ir valgysiu, juk jei jos atsisakysi – negyvensi, nusilpsi. Ir šių gandų nė kiek neišsigandau – valgau kaip reikiant. Galvoju, kad taip mus tik nori atbaidyti nuo kiaulienos, kad pereitume prie kokio kito gyvūno mėsos.

Ilona Benetienė:

– Kažkiek paveikė, bet mėsos gaminių dėl to nepradėjau riboti. Nemanau, kad jų suvalgome tiek daug, kad sau pakenktume. Mėsos savo racione mažiname labiau dėl svorio ribojimo. Reikia pripažinti, kad tikram lietuviui būtų sunku apsieiti be mėsos, o geriausia, kai ji – kaimiška, tiesiai iš ūkininko.

Reda Palujanskaitė:

– Kas valgė mėsą, tas ją valgys ir toliau. Kartais atkreipiu dėmesį į žmones turguje – jie perka rūkytą mėsą kilogramais. Atrodo, kad net jų išvaizda skiriasi – apkūnūs, išburkę. Mes dažniau renkamės baltą mėsą – kalakutieną, vištieną arba žuvį. Nenorime savęs žaloti, o ir organizmas netyli.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos komentaras:

Mėsa – vienas vertingiausių maisto produktų, būtinų žmogaus organizmui, tačiau nesaikingai vartojant perdirbtus (rūkytus, vytintus, sūdytus) mėsos gaminius, galimai padidėja rizika susirgti onkologinėmis ligomis.

Įvertinus rūkymo proceso metu kylančią riziką, visoje ES privaloma nuolat tirti rūkytus mėsos gaminius dėl policiklinių aromatinių angliavandenilių. Šios kancerogeninės medžiagos dažniausiai kaupiasi rūkytuose mėsos gaminiuose, kai rūkymui naudojama netinkamos kokybės mediena, netinkamai įrengiamos ar blogai prižiūrimos rūkyklos arba nepagrįstai ilgai užtrunka rūkymo procesas.

Mitybos specialistai rekomenduoja rinktis aukštesnės kokybės mėsą, turinčią daugiau raumeninio audinio ir mažiau riebalų, dažniau ją valgyti virtą, o ne keptą ar rūkytą. Siekiant sumažinti galimą kancerogeninių junginių atsiradimą, nereikėtų mėsos smarkiai sukepti iki apanglėjimų, stengtis ją vynioti į foliją ar dėti į kepimo maišus, saugoti nuo tiesioginės liepsnos ar per aukštos temperatūros.

Mitybos požiūriu, gyvūniniai baltymai yra vertingesni negu augaliniai. Mokslininkų duomenimis, 100 g mėsos yra 30–40 proc. suaugusio žmogaus baltymų paros normos. Mėsos raumenyse yra mineralinių medžiagų, kalio, fosforo, natrio, geležies, chloro, magnio, mikroelementų vario, mangano, kobalto, cinko, nikelio, B grupės vitaminų.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas