Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Dėl lervų vanduo brangti neturėtų

  • Vitalija VITKAUSKIENĖ
  • Savivaldybėje
  • 2015-11-03

Apie 15 tūkst. eurų – tiek uždarajai akcinei bendrovei „Kretingos vandenys“ jau kainavo kova su Kretingos miesto geriamąjį vandenį užteršusiomis uodo trūklio lervomis.

Praėjusį ketvirtadienį įmonės „Kretingos vandenys“ direktorius Gediminas Valinevičius Kretingos rajono savivaldybės tarybos narius ramino tvirtindamas, jog dėl neplanuotų išlaidų užterštam vandeniui valyti vanduo kretingiškiams neturėtų brangti. „Įmonė kelerius paskutinius metus dirbo pelningai, o 15 tūkst. eurų išlaidos nėra tokios didelės, kad reikėtų didinti tiekiamo vandens kainą“, – aiškino direktorius.

Lervos Kretingos vandenyje vis dar pastebimos, tačiau jų koncentracija jau esanti mažesnė. Lervų vis dar pasitaiko pas vartotojus, gyvenančius akligatviuose. Uodo trūklio lervų veisimosi periodas yra nuo 30 iki 60 dienų. Tiekiamo šalto vandens temperatūra yra nuo 7 iki 10 laipsnių C ir, kaip mokslininkai pastebėjo, tokiame vandenyje veisimasis gali tęstis ir iki 2 metų.

G. Valinevičius dar kartą oficialiai pripažino, jog lig šiolei nustatytas pirminis uodo trūklio lervų šaltinis yra įmonės geriamojo vandens rezervuarai, kurie buvo nevalyti apie ketvertą metų. „Yra vienas dokumentas – rezervuaro eksploatavimo taisyklės, pagal kurias rezervuarai valomi, kai pablogėja vandens kokybė, kuri visą tą laikotarpį buvo gera“, – sakė G. Valinevičius, paklaustas, kodėl rezervuarų priežiūra buvo netinkama.

G. Valinevičius neatmetė galimybės, kad vanduo kirminais galėjo būti užterštas ir per individualiuose namuose naudojamas mišrias vandens tiekimo sistemas. Tokių mieste buvo 345, iš kurių 311 „Kretingos vandenų“ specialistai jau patikrino ir pareikalavo vartotojų pasirinkti: gers savo šulinio ar centralizuotai tiekiamą vandenį.

„Skirtingi vandens šaltiniai neturi susisiekti, jie privalo būti atskirti oro tarpu“, – tvirtino G. Valinevičius, atmesdamas galimybę mišriose sistemose įrengti atbulinius vožtuvus ir taip užtikrinti, kad šulinių vanduo nepatektų į miesto vandens tinklus. Statybų patirtį turintys (UAB „Ringesta“ vadovas) tarybos narys Almantas Skruibys jau ne pirmą kartą G. Valinevičiui įrodinėjo, kad versdama pasirinkti vieną vandens šaltinį įmonė pažeidžia mišrias vandens sistemas turinčių vartotojų teises. „Dešimt metų patys jungėte vartotojus esant mišrioms sistemoms, o dabar teigiate, kad tai neteisėta. Kas žmonėms kompensuos dėl to patirtus nuostolius?“ – teigė ir klausė A. Skruibys. G. Valinevičius patikino, jog iki šiol minėtų nuostolių atlyginti niekas neprašė.

„Atbulinius vožtuvus turite statyti, o ne iš karto atjungti nuo įmonės tinklų“, – tarybos narys Vytautas Lukauskas pritarė A. Skruibio pozicijai.

G. Valinevičius pageidavo, kad bendrovės „Kretingos vandenys“ ir tarybos narių nuostata dėl mišrių vandens tiekimo sistemų būtų vieninga.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas