Pajūrio naujienos
Help
2018 Spalis
Pi18152229
An29162330
Tr310172431
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Orų prognozė
Dieną20°C debesuotumas 0 %
Naktį11°C debesuotumas 80 %
Apklausa

Ar sodininkų bendrijose reikėtų uždrausti komercinę veiklą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantų kūrėjų gretos pildosi

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Kultūra
  • 2015-10-30

Tradicinė kūrėjų šventė „Žodžiu, garsu, spalva, forma“ Salantų kultūros centre nustebino ir jos organizatorius: kasmet pasipildanti vietinių menininkų ir tautodailininkų sueiga pažėrė atradimų – juodosios keramikos, kalvystės darbų ir originalių rankdarbių kūrėjų.

Vakaro svečiai grožėjosi parodoje eksponuotais keramikos, tapybos, kalvystės, akmens ir medžio dirbiniais, mezginiais, nėriniais bei skiautiniais.

Anot Salantų kultūros centro direktorės ir šios šventės pradininkės Stasės Preibienės, jau bene aštuntą kartą naujomis spalvomis nušvintanti sueiga kasmet sukviečia ir senbuvius kūrėjus, kurie dalijasi tradicine keramika, medžio drožiniais, mezginiais bei nėriniais, siuvinėtais ir tapytais paveikslais, eilėmis, muzika ir dainomis. „Šįkart susirinkusius žavėjo nauji vardai – Renatos Jankauskienės juodosios keramikos dirbiniai, Algio Valančiaus iš Žvainių kaldinti rėmai veidrodžiams, žvakidės, stovai šviestuvams. Bematant išpirktos originalios megztos rankinės, su kuriomis prisistatė salantiškė Rima Valinskienė su marčia Sonata Valinskiene“, – apie atrastus kūrėjus kalbėjo S. Preibienė.

Aikčioti vertė nepaprasto kruopštumo kryželiu siuvinėti Vaidos Palileikaitės-Žadeikienės portretai. Vieną paveikslą – liūto atvaizdą – autorė teigė kūrusi net 9 mėnesius.

Broliai akmentašiai Juozas ir Andrius Žilinskiai pristatė akmeninius mažosios architektūros dirbinius, kuriuose atsiskleidė visas fantazijų pasaulis. Parodai, kuri Salantų kultūros centre veiks dar porą savaičių, savo darbus surinko ir kiti kūrėjai – tapytoja, medžio drožėja, poetė ir keramikė Veronika Sendrauskaitė, tapytoja, fotomenininkė, papuošalų kūrėja Birutė Kalasauskienė, skiautinių autorė Genovaitė Siegienė, nėrėja Adelė Kažytė, tautodailininkas medžio drožėjas Augustinas Zaleckis, mezgėja ir nėrėja Rūta Bartkienė, tautodailininkės nėrėjos Danutė Pučkorienė ir jos dukra Palmyra Pučkoriutė, tapytoja Aleksandra Silickienė, tautodailininkas medžio drožėjas Liudas Ruginis, tautodailininkė mezgėja Regina Gasauskaitė.

Salantų kūrėjų šventėje dainomis ir muzika dalijosi (iš kairės) Stasys Gailius, Evaldas Pučkorius, Antanas Valinskas, Vaclovas Kaubrys.

„Kūrėjų parodos apžiūra – tik viena iš šventės dalių. Renginį pradėjome dalindamiesi prisiminimais apie amžinybėn jau iškeliavusius šio karšto tautodailininkus bei kūrėjus – Alfonsą Fabijonavičių, Petrą Kalendą, jaunąjį Liudą Ruginį, Stefaniją Pladukienę, Leonardą Venckų, Reginą Jablonskienę, Vilių Orvidą“, – sakė S. Preibienė. Iki vėlyvo vakaro užsitęsusią sueigą savo eilėmis, dainomis bei muzika linksmino ir virkdė žodžio meistrai: eiles skaitė poetės Aldona Anužienė ir V. Sendrauskaitė, savo kūrybos dainas dainavo Vaclovas Kaubrys, Antanas Valinskas ir Evaldas Pučkorius, akordeoną virpino Stasys Gailius, vakaro vedėja Agnė Iljinienė su kūrėjais pasisveikino Vytauto Kernagio daina ir Lenos Kaubrytės kurtomis eilėmis apie rudenį.

Iki vėlyvo vakaro užsitęsusios, bet jaukios ir neprailgusios šventės pabaigoje žiūrovų laukė siurprizas – styginių dueto iš Klaipėdos koncertas ir vietinio kulinaro Petro Stonkaus pagaminto „Skruzdėlyno“ degustacija.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas