Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

„Agrochemos“ pardavimai Žemaitijoje – džiuginantys

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2015-09-25

?Šio sezono pardavimai bendrovės „Agrochema“ Žemaitijos padaliniui, jungiančiam Klaipėdos, Kretingos, Skuodo, Telšių, Plungės ir Mažeikių rajonus, – geri. Anot vadybininko Juozo Abelkio, grūdų jau dabar supirkta daugiau negu praėjusiais metais, o ir dar – ne pabaiga.

Kartenos seniūnijos ūkininkas Jonas Drungilas teigė didžiąją dalį grūdų ir šiemet pardavęs bendrovei „Agrochema“.

Didžiausi srautai – ne iš Kretingos

„Kai kurie ūkininkai, ypač tie, kurie turi sąlygas, yra įsirengę savo grūdų saugyklas, apsisprendė laukti, tikėdamiesi galbūt geresnių kainų, nors ir taip jos buvo neblogos“, – sakė jis.

J. Abelkio žodžiais, išankstines pirkimo sutartis sudariusiems žemdirbiams už II klasės kviečius „Agrochema“ mokėjo po 180–190 Eur už toną. Kadangi šiųmetinio grūdų derliaus šuolis akivaizdus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje, supirkimo kainos, savaime suprantama, krito. Už toną kviečių „Agrochema“ mokėjo nuo 155 iki 120 Eur, už toną miežių – 125 Eur, žirnių – nuo 200 iki 190 Eur, rapsų – 342 Eur už toną. J. Abelkio teigimu, didžiausi grūdų srautai iš kitų Žemaitijos rajonų plaukė į Plungėje esantį įmonės elevatorių „Žemaitijos grūdai“. Ir javapjūtės įkarštyje nenutrūko prekyba trąšomis. Baigę kulti vasarinį derlių, ūkininkai iš anksto rūpinosi žieminių javų sėja. Už Žemaitijos rajonus atsakingo vadybininko teigimu, populiariausios – kompleksinės azoto, fosforo ir kalio trąšos NPK 5-20-35, 5-17-36, 5-20-30. Kadangi Kretingos rajono žemėms ypač trūksta fosforo, žemdirbiai noriai perka ir amofosą NP 12-52. Šios trąšos naudojamos visiems žemės ūkio augalams tręšti visų tipų dirvožemiuose. Trąšoje esantis fosforas gerai tirpsta. Azoto ir fosforo santykis 1:5, todėl, pasak vadybininko, ši trąša labiau tinka žiemkenčiams iš rudens, ypač kai suvėlinama jų sėja ir kai jie sėjami į vėlai paruoštą arba nualintą dirvą. Taip pat ši trąša naudojama šakniavaisiams tręšti, turi teigiamos įtakos cukraus kaupimuisi.

Nuolatinė plėtra

J. Abelkis pasidžiaugė, kad Kretingoje esančios įmonės patalpos plečiamos, o darbo sąlygos nuolat gerinamos. Šiemet planuojama iš šalia esančios įmonės išnuomoti 200 kv. m sandėlį biriosioms trąšoms laikyti ir 1000 kv. m aikštelę patogiai privažiuoti. Anot pašnekovo, bus galimybė į Kretingą trąšų parsivežti kur kas daugiau ir taip geriau patenkinti ūkininkų poreikius.

Lojaliu klientu vadybininkas pavadino ir Kretingos rajone darbštumu, tvarkingumu bei sumanumu garsėjantį Kartenos seniūnijos ūkininką Joną Drungilą, įvairias grūdines kultūras auginantį 600 ha plote.

„Šiemet – nieko naujo. Mano kviečių, miežių, žirnių derliai kokius 8 metus, galima sakyti, nesikeičia“, – šypsojosi „Pajūrio naujienų “ pakalbintas vyras. Iš hektaro jis kūlė maždaug po 5 t. Pernai „Agrochemai“ J. Drungilas pardavė apie 1000 t grūdų, šiemet – jau maždaug 750 t, tačiau žada parduoti ir daugiau. Nors į dirvą chemijos terpia minimaliai, prireikus biriųjų bei skystųjų trąšų, J. Drungilas pirkti jų taip pat važiuoja į Kretingoje esantį „Agrochemos“ padalinį, kaip pats sako, pas Juozą, su kuriuo dėl palankiausių sąlygų visada susitarsi ir sulauksi patarimo.

Anot J. Abelkio, naudoti UAB „Agrochema“ gaminamas skystąsias trąšas – naudingiau, nes jos ypač aktyvina dirvožemio biologinius bei cheminius procesus, o augalai tampa atsparesni grybinėms ir virusinėms ligoms bei nepalankioms meteorologinėms sąlygoms, didėja derlingumas.

„Skystos trąšos – efektyvios, augalai geriau ir greičiau įsisavina maisto medžiagas, be to, jas naudoti dar ir pigiau. Pavyzdžiui, tona amonio salietros kainuoja 270 eurų, o tiek pat skystųjų trąšų KAS-32 – 220 eurų. Vadinasi, 50 eurų lieka ūkininko kišenėje“, – sakė J. Abelkis.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas