Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Visą šalį rateliais supynusi etninės kultūros akcija „Visa Lietuva šoka“ gražiausiu žiedu išsiskleidė ir Kretingoje.

Kretingoje prie kultūros centro susirinkę viso rajono šokėjai ir liaudies šokiui prijaučiantys net porą valandų šėlo taip, kaip tai darydavo senoliai.

Lietuvos liaudies kultūros centro (LLKC) inicijuota unikali akcija, per tradicinius šokius ir liaudies dainas vienijanti Lietuvos žmones, stiprinanti lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą, šeštadienį pirmąkart kvietė viešai susiburti ne tik didžiųjų miestų aikštėse ar švietimo, kultūros įstaigose, bet ir pačiose mažiausiose gyvenvietėse. Tradiciniams šokiams ir originalioms mūsų tautos bendrumo stiprinimo idėjoms neabejingi tautiečiai, tapę simboliniais akcijos šaukliais, kvietė šėlti taip, kaip tai daryta šimtmečiais. Pasak Kretingos kultūros centro Meno skyriaus vedėjos, etnokultūros specialistės Dianos Brazdeikienės šventė išties nusisekė – į Kretingą sugužėjo meno kolektyvai iš viso rajono.

„Kvietėme visus, kurie puoselėja tautinį, tradicinį šokį, – kalbėjo D. Brazdeikienė. – Kartu su visa Lietuva šokome „Ant kalno karklai“, tuomet su Žemaitijos regiono miestais bei miesteliais trypėme „Lelinderį“ ir „Gyvatarą“. O tik kretingiškiams būdingus šokius susirinkusiems rodė Simono Daukanto progimnazijos folkloro kolektyvo vaikai – „Pampaljonį“, „Šliapoką“ ir „Kretingiškį galiopą“. Reikia pripažinti, kad pastarieji du ne tokie jau lengvi, o štai „Pampaljonis“ sekėsi puikiai.“

Vydmantų skyriaus folkloro kolektyvas „Žemčiūga“ mokė šokamų ratelių, linksmai „Oirą“ ir „Malūnėlį“ mokė liaudiškos muzikos ansamblio „Kitep“ jaunimas. Visi kartu su šventėje dalyvavusiais Kartenos skyriaus suaugusiųjų folkloro kolektyvu, Kretingos rajono kultūros centro šokių grupėmis „Toncius“ ir „Rangė“, folkloro ansambliu „Gervelė“, vaikų ir jaunimo teatro „Atžalynas“ aktoriais bei Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos šokėjais kretingiškiai trypė „Transkverą“.

„Karteniškiai pademonstravo labai linksmą šokį „Siuntė Marę į Žagarę“, taip pat „Krakoviaką“ ir ratelį „Aviža prašė“, o renginį vedė visada smagiai nusiteikusi Karolina Uksaitė“, – sakė D. Brazdeikienė.

Daugiau negu dvi valandas trukusias linksmybes užbaigė dalijimasis įspūdžiais ir arbata kultūros centre. Ar pirmą kartą vykdyta akcija taps tradicine, D. Brazdeikienė nesiėmė prognozuoti, tačiau kad šventė uždegė norą susirinkti ir vakarais kartu pasišokti, ji neabejojo.

LLKC sumanymas rengti šią akciją – neatsitiktinis. Pastaraisiais metais Lietuvoje atgimsta liaudies šokių tradicijos, liaudies šokis tampa mėgstamu ir lengvai prieinamu laisvalaikio leidimo būdu, teikiančiu bendravimo ir vienybės džiaugsmą, panašiai kaip ir liaudies daina, šokis turi galią burti visuomenę ir didinti svarbaus kultūros tapatumo elemento – folkloro – reikšmę, poveikį ir tęstinumo poreikį.

„Plika akimi matyti, kad jaunimui, dalyvavusiam šventėje, etnografinis šokis išties svarbus, įdomus ir patrauklus. Nešoko turbūt tik tie, kurie jau negali šokti – visa aikštė trypė ir skendėjo juoke, kas keista Kretingai, nes mes įpratę likti pasyviais stebėtojais, o čia visi tapo dalyviais“, – pasidžiaugė D. Brazdeikienė.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas