Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

„Kretingos vandenys“ pensininkus siunčia į teismą

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Problema
  • 2015-09-22

Kretingiškiai Julijona Ieva ir Bronislovas Navickiai teigė 6 metus neprisiprašantys, kad bendrovė „Kretingos vandenys“ jų name Vytauto g. įrengtų nuotekų tinklus, o projektų vadovės Veronikos Alšauskaitės raginimas pirmiau už tai susimokėti Balandžių g. gyvenantiems kaimynams apskritai jiems yra nesuvokiamas.

Mokesčius mokėjo už nieką

„Juk sutartį mes sudarėme ne su kokiais nors kaimynais, o su Kretingoje oficialiai veikiančia bendrove“, – Navickiai rodė dar 2009-aisiais gegužės 5 d. abiejų šalių pasirašytą dokumentą, kuriame vykdytojas, t. y. „Kretingos vandenys“, yra įsipareigoję paruošti gyvenamojo namo, esančio Vytauto g. Nr. 48, vandentiekio, buitinių bei lietaus nuotekų inžinerinių tinklų projektus.

Tiesa, įmonės „Kretingos vandenys“ tinklų eksploatacijos inžinierius Tomas Lapė vandentiekio projektą parengė. Už jį Navickiai sumokėjo 183 Lt. Vanduo buvo įvestas, o štai nuotekų tinklų vis liepė laukti – tokia tvarka.

„Žiūrim, kad vienu etapu daliai šalia esančių namų įveda – mums ne. Kitu etapu dar daliai įveda – mums – vėl nieko. Taip ir tebelaukiame lig šiol“, – dėstė pensininkų pora.

Įvedus vandenį, J. I. ir B. Navickiai suskato pasirūpinti ir skaitikliais. Anot pašnekovų, įtaisius juos, iškart pradėjo kapsėti ir abonentiniai mokesčiai: kas mėnesį po 3,35 lito, o dar po 80 centų priskaičiuodavo už patarnavimus.

„Daugiau kaip po 4 litus kas mėnesį keletą metų sąžiningai mes ir mokėjome, nors to centralizuotai tiekiamo vandens neįsipylėme nė stiklinės. Vis tikėjomės, kad jei ne šią, tai kitą dieną ir į mūsų namus šventė ateis – įrengs nuotekų tinklus, o mes, kaip daugelis civilizuotų žmonių, galėsime naudotis vonia bei namo viduje esančiu tualetu. Kas gi, ypač amžiaus gale, nenorėtų gyventi patogiau, juolab kad, surakinta ligų, iš trobos aš pati į lauką kojos jau nebekeliu?“ – svarstė Julijona.

Šiame name Navickiai gyvena 40 metų, lauke esantis tualetas – avarinės būklės, o geriamojo vandens vis dar semiasi iš kieme esančio šulinio.

Labdarų neprašo

Pensininkų pora „Kretingos vandenų“ slenkstį minti pradėjo tuo metu, kai įmonei dar vadovavo Irina Vigelienė. Prieš pasirašant sutartį direktorė jiems buvo išaiškinusi tvarką: nuotekų tinklai iš Balandžių g. į Vytauto g. būsią įvesti tik iki sklypo ribos, o jau toliau už per savo teritoriją įvedamą dalį turėsią susimokėti patys užsakovai iš savo lėšų.

„Su vyru vienas – 30, kitas – 20 metų sąžiningai išdirbome tuometiniame „Laisvės“ fabrike, gauname pensijas, labdarų nė iš ko nepratę prašyti ir nelaukiame, už viską esame pasirengę susimokėti, kiek reikės, bet nesuprantame, kodėl – kaimynams? Juolab kad mes, o ne jie, pirmieji į bendrovę ir dėl vandens bei nuotekų tinklų įrengimo kreipėmės“, – neslėpė apmaudo Julijona. Kaimynystėje gyvenanti giminaitė jau buvo užsukusi pinigų prašyti – esą tik tada duosianti sutikimą įsirengti nuotekų tinklus. „Sakė, kad turim sumokėti keturis, bet ką keturis, nepaaiškino. Gal tūkstančius, gal šimtus eurų? O gal centus keturis? – tokio žaidimo nesuprato Julijona. – Kur kvitai, kur įrodymas, kiek darbininkams už darbą jie patys sumokėjo? Gal mes ir penkis sutiktume duoti, jei tik viskas būtų sąžiningai.“

Atsisakė žodžiu

Moters teigimu, pasikeitus „Kretingos vandenų“ direktoriams, dėl įsisenėjusios problemos, tuo metu, kai dar buvo stipresnė ir vaikščioti galėjo, ji apsilankė ir naujojo vadovo Gedimino Valinevičiaus kabinete. „Bet naudos – jokios, vien tik tušti pažadai: „Taip, taip, bus, bus...“ Ketino net pats pas mus atvažiuoti, pasižiūrėti, o lig šiol jo akyse nesame matę“, – guodėsi J. I. Navickienė.

Bendrovės „Kretingos vandenys“ projektų vadovė Veronika Alšauskaitė atkakliai tvirtino, jog vis dėlto pirmiau nuotekų tinklus buvo įsirengę Balandžių g. gyvenantys kaimynai, todėl Navickių buvo prašoma dalį lėšų jiems kompensuoti. Šie esą nesutikę ir nuotekų tinklų projekto patys savo noru atsisakę. „Juk ir pinigus jie sumokėjo tik už vieną komunikaciją, o ne už abi“, – aiškino projektų vadovė. Į klausimą, ar atsisakymas pateiktas raštu, ji teigė parašais pagrįsto dokumento neturinti. „Supraskit, tuo metu aš nedirbau, matyt, buvo kita tvarka, jie atsisakė žodžiu, dokumento nėra“, – teigė V. Alšauskaitė.

Anot jos, viešasis vandens tiekėjas nesikiša į klientų reikalus ir nekontroliuoja, kam kiek už tinklų įvedimo darbus šie moka. J. I. ir B. Navickiams patarė eiti vieninteliu keliu – kreiptis į teismą, kad šis, vadovaudamasis protingumo kriterijais, nustatytų realią darbų atlikimo kainą. Tokiu atveju, kaimynai iš Balandžių g. privalės pagrįsti kvitais, kiek ir kam už tinklų įvedimą yra sumokėję.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas