Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Ar neužsimerks Kretingą stebinčios akys

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Pirmas puslapis
  • 2015-09-11
Kretingos policijos komisariato viršininko Arūno Merkelio (stovi) manymu, geriausiai būtų, kad kamerų užfiksuotus vaizdus ir toliau stebėtų profesionalai.

Kretingos policijos komisariatas kol kas veikia visas 24 valandas per parą, bet nuo kitų metų sausio 1 d., panaikinus areštinę ir budėtojų dalį, vakarais ištuštės ir, įjungus signalizaciją, iki ryto bus užrakintas.

Siūlo du variantus

Budėtojų dalyje dirbę 4 pareigūnai bus išsiųsti patruliuoti į gatves, sudarys operatyvines grupes, reaguos į įvykius. Be areštinės neliks ir nusikaltėliai – šios prireikus, jie bus nugabenti į Klaipėdą. Tačiau iškilo problema, kas komisariato patalpose esančiuose monitoriuose kontroliuos ir įvertins vaizdo kamerų fiksuojamus nusikaltimus bei viešosios tvarkos pažeidimus.

Pirkdama stebėjimo paslaugą iš TEO, Kretingos rajono savivaldybė per metus investuoja apie 24 tūkst. Eur. Tačiau, anot komisariato viršininko Arūno Merkelio, pavojaus varpais reikia skambinti ne tik dėl to, kad būtų išsaugota ši investicija, o kad ir toliau tokiu būdu, kaip lig šiol, būtų galima užtikrinti gyventojų saugumą.

Rajono vadovams viršininkas pateikė du variantus, kas galėtų monitoriuose stebėti vaizdo kamerų nufilmuotus vaizdus: arba, kaip kalbėta ne kartą anksčiau, telktis neįgalius asmenis, arba praplėsti Savivaldybės Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyrių, įsteigiant jame dar 4 pareigybes ir į darbą priimant patirties turinčius buvusius policijos komisariato darbuotojus, išėjusius į užtarnautą poilsį. Anot viršininko, jie vaizdo kameras komisariate stebėtų pagal grafiką, o likusiu darbo laiku rajonui galėtų pasitarnauti, pavyzdžiui, kad ir prižiūrėdami, kaip vykdomos Savivaldybės tarybos patvirtintos Gyvūnų laikymo taisyklės, nagrinėdami administracinės teisės pažeidimo atvejus.

Viršininko nuomone, geriausia būtų rinktis antrąjį variantą, nes tada vaizdo kameros būtų stebimos profesionaliai, o informacija patruliuojantiems pareigūnams būtų perduodama laiku ir teisinga.

Išsiskirstė pagalvoti

Rajono vadovai su A. Merkelio siūlymu linkę sutikti, tačiau teigė skubotų išvadų nedarysią, su situacija pirmiau supažindinsią Savivaldybės Strateginės plėtros tarybą.

„Suprantu, kad mūsų Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus tėra tik užuomazga, iki rimto padalinio – toli gražu, tačiau, jei jį plėsime, finansinė našta užguls Savivaldybės pečius. Pirmiausia, pasitarę su komitetų pirmininkais, turime įvertinti rajono biudžeto galimybes“, – sakė meras Juozas Mažeika. Jis sutiko, kad vis dėlto žmonių saugumas – svarbiau negu pinigai.

„Kai prieš maždaug 7 metus, policijos komisariato viršininku dirbant dar Jonui Petrikui, sumontavome pačią pirmąją kamerą, po savaitgalio – pirmadieniais, antradieniais – žiūrėdavome, kas Rotušės aikštėje vyksta. Ogi – besaikis gėrimas, triukšmas, muštynės, mašinų riaumojimas... Paskui visa tai baigėsi, nes kameros naktinėjantį jaunimą sudrausmino“, – prisiminė J. Mažeika. Dabar mieste ir rajone iš viso veikia 10 vaizdo kamerų. Situacija matoma Rotušės a. ir Vytauto g., Rotušės a. ir Mėguvos g., Rotušės a. ir Žemaičių g., Savanorių g. ir Topolių aklg. sankirtose, Kretingos vasaros estradoje, Maironio gatvėje, vaikų žaidimo aikštelėje, salelėje prie Akmenos upės, Salantų miesto ir Darbėnų miestelio pagrindinėse aikštėse.

Kad žmonių saugumas – svarbiau, pritarė ir vicemerė Danutė Skruibienė, ir Savivaldybės administracijos direktorius Virginijus Domarkas. Jis pridūrė: „Džiaugėmės, jog, įdiegus kameras, kriminogeninė padėtis pagerėjo, mūsų rajonas pastaruoju metu nuolat patenka tarp saugiausių šalyje. Pasiteisinusį projektą ketinome tęsti toliau, kaip tik šiuo metu norėjome sumontuoti dar 3 naujas vaizdo kameras, kurių išlaikymui lėšos jau numatytos.“

A. Merkelio direktorius klausė, gal verta būtų dar pasikalbėti su aukščiausiojo rango policijos vadovais, kad apskritai šią reformą galėtų sustabdyti. Tačiau viršininko atsakymas nebuvo paguodžiantis – esą bandyti kalbėti visada galima, bet vargu, ar tai pagelbės – reforma įsibėgėjo visuose šalies policijos komisariatuose.

*

Išsikviesti policiją ir toliau bus galima paskambinus telefonu 112.

Atvykus į komisariatą ir radus jį užrakintą, bus galima paspausti prie durų esantį mygtuką – sujungs su artimiausiai esančiu budinčiu policijos pareigūnų ekipažu, interesantams bus suteikta ir informacija, ir pagalba.

*

Kretingos rajono savivaldybėje 2014 m. įsteigta 1 nauja Žemės ūkio skyriaus melioracijos specialisto pareigybė, o 9,5 pareigybės Savivaldybės žinion perėjo iš Kretingos socialinių paslaugų centro. Šiemet Savivaldybė praturtėjo tik viena – Civilinės saugos ir viešosios tvarkos skyriaus specialisto – pareigybe.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas