Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Suvaldyti energiją – vadinasi, būti sveikesniam

  • Audronė PUIŠIENĖ
  • Sveikata
  • 2015-09-04

„Valdyti savo paties energijos apykaitą yra gana sudėtinga, tačiau prasminga“, – teigė psichinės ir fizinės sveikatos specialistas saviugdos treneris Pranas Pocius, kurio pastebėjimu, viskas, kas mus supa aplinkui, ir yra energija.

„Tikroji realybė yra energijos realybė, ir mes nuolat susiduriame su trimis realybėmis – atrodančia, besireiškiančia ir galutine, o mūsų gyvenimus veikia 7 Hermio dėsniai“, – tęsė jis, išvardinęs šiuos dėsnius: viskas yra energija ir per tai vyksta nuolatinis kitimas; viskas yra vibracijos – netgi mūsų mintys, su vibracija susijęs ir traukos dėsnis; reliatyvumo dėsnis – kai patys viskam ir bet kuriuo metu suteikiame prasmę; poliariškumo – pavyzdžiui, jeigu norime suprasti šviesą, turime patirti tamsą; ritmo dėsnis – laikantis ritmo padidėja mūsų gyvybinė galia ir energija; priežasties-pasekmės dėsnis – vienas dalykas nulemia kitą: pavyzdžiui, ar vaikui nedavęs meilės gali ją turėti; pasireiškimo, arba manifestacijos dėsnis – kas gali būti sukurta, jau sukurta, ką idėjai – tą ir gausi.

„Žmogus yra tai, kokios yra jo mintys, – seną tiesą patvirtino P. Pocius. – Poliariškumo dėsniui iliustruoti paimkime tokį pavyzdį: tikėjimą ir baimę. Tikėjimas – tai pažangus pozityvus laukimas, baimė – negatyvus laukimas, kad blogis įvyks. Pakeitęs požiūrį, žmogus pasveiktų. Kalbant apie kitą – ritmo – dėsnį, dažnai cituoju budistų išmintį: kas gimė – tas ir mirs, arba – neprisirišk prie nieko, nes viską prarasi. Pagal priežasties-pasekmės dėsnį, niekada negali susigrąžinti to, ko nedarei“.

Saviugdos treneriui ne kartą ir ne vieną dėsnį pavyko pritaikyti praktikoje: jo pastebėjimu, sportininkų lankininkų rezultatai pagerėdavo tuomet, kai sportininkas ne racionaliai taikydavo į taikinį, o mintyse matydavo galutinį rezultatą – strėlės smaigalį dešimtuke. Tai tik patvirtina, jog mūsų pasąmonė geba sukurti galingą energetinį-informacinį lauką: jei imiesi kokio nors tikslo, turi matyti ir proceso pabaigą.

Labai svarbu, anot P. Pociaus, – suvokti, jog fizinė realybė – tai geriausia galimybė vystyti savo mintis. Fizinė realybė mus veikia per tokias savybes: įvairovė – ji leidžia mums rinktis – tarkim, nori būti laimingas – išsivaduok iš sistemos; kontrastai – pavyzdžiui, motina Teresė sakė nesutinkanti dalyvauti kovoje prie skurdą, smurtą, ji sakydavusi, jog sutinka dalyvauti kovoje už turtingą gyvenimą ir taikų žmonių sambūrį. „Su kuo kovoji, tas ir auga, ko bijai – tas ir įvyks. Bet kurioje situacijoje reikia įžvelgti pozityvius aspektus“, – kontrastų principą paaiškino pašnekovas, kurio manymu, mums svarbūs turėtų būti ir gyvenimo siekiai: laisvė – rinkis, kas geriau; laimė – ieškok džiaugsmo; gyvenimo rezultatas – jį turime išmokti kurti savo mintimis: gyvenimo kokybė priklauso nuo to, kam skirsime dėmesį – jeigu skurdui, tai ir būsi skurdžius, jei ligoms – tai ir vaikščiosi pas daktarus.

„Labai svarbu pasirūpinti, kad būtume darnoje su pasauliu. Kad energijos tekėtų laisvai – turi būti vieningas su Kūrėju. Kiekvienas mūsų yra psichosomatinė individualybė, ir juo geriau save pažinsi, kai žinosi, kas tu esi, – neužsiimsi nesąmoningais dalykais. Nesant ryšio su energijų pasauliu, atsiranda sutrikimai, kuriuos vadiname ligomis“, – įsitikinęs P. Pocius.

Kodėl mums nesiseka suvaldyti per mus tekančių energijų? Visų pirma, dėl blogo maisto – nedarna su gamta, vieningumo nepripažinimas yra didžiausia nuodėmė mūsų kūnui ir sielai. Sujauktos energijos ir sukelia negalavimus, kurių išvengti galėtume per skonį: pavyzdžiui, jei sutrikusi kepenų energija – reikia rūgštaus, jeigu skrandžio – saldaus. Didelis turtas – įvairios žolės, kurios turi energoinformacinį lauką ir per tai padeda organizmui atsistatyti į normą. Būtina valdyti stresą – 3,5 mlrd. Žemės žmonių jis yra visų bėdų priežastis. Nori suvaldyti stresą – būtina mokėti atsipalaiduoti, pailsėti. Dar vienas būdas energijoms suvaldyti – kvėpavimas, suteikiantis energetinį balansą. P. Pocius rekomenduotų kasdien nors 5 min. kvėpuoti pagal tokią formulę: 1:4:2:4. Ji atitinka keturias kvėpavimo fazes: įkvėpti, pauzė, iškvėpti, pauzė su tuščiais plaučiais. Jeigu įkvėpimas trunka, tarkim, 4 sekundes, tai pauzė truks 16 sek., iškvėpimas – 8 sek., pauzė – 16 sek.

„Kvėpavimo intensyvumą kiekvienas gali nusistatyti pagal individualias galimybes. Bet vien su savimi padirbėjus apie mėnesį, jau galima patirti rezultatą: sergančios ląstelės gis, silpnos – stiprės, sveikos bus dar galingesnės“, – teigė saviugdos treneris.

Anot jo, jeigu nemokame teisingai maitintis, teršiame save energetiškai, kūne atsiranda šiukšlių – jas rytiečiai vadina amu, kuris neleidžia energijoms tekėti. Visa tai prasideda nuo virškinimo – jeigu jis prastas, amas patenka į kraują. P. Pocius išvardino keletą produktų, kurie mažina energiją: raudona mėsa, konservuoti – rauginti ir rūkyti – produktai, česnakas ir svogūnas, grybai, bulvės ir kiti šakniagumbiai, išskyrus morkas ir burokėlius. Gyvybingumą slopina rafinuotas cukrus, kava, alkoholis.

*

Pranas Pocius siūlo atkreipti dėmesį į jau ir lietuvių kalba išleistą knygą „Įsižeminimas“. Vaikščioti basomis, tai yra įsižeminti, – puikus būdas energijai valdyti.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas