Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Salantus vienys ir taikos simbolis

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Švietimas
  • 2015-09-04

Naujus mokslo metus Salantų meno mokykla pasitiko ne tik tradiciškai skleisdama meno mūzų apžavus, bet ir taikos žinią – prie jos fasado iškilmingai atidengtas iš tolimosios Amerikos atkeliavęs Taikos stulpas, kuriuo apdovanota bene tituluočiausia Salantų meno mokyklos ugdytinė, šešiolikmetė kūlupėniškė dailininkė Neda Varpukauskaitė.

Salantų meno mokyklos direktorės Silvijos Piluckienės žodžiais, Taikos stulpas tapo džiugia dovana ne tik meno mokyklos, bet ir viso miesto bendruomenei.

Prie Salantų meno mokyklos pastatytu Taikos stulpu didžiuojasi ne tik juo apdovanota jaunoji dailininkė Neda Varpukauskaitė, bet ir jos dailės mokytoja Ingrida Taujanskienė.

Taikai pasaulyje

Daugybės respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatė, Salantų meno mokyklos ketvirtokė tikino, kad šis prizas, laimėtas 17-tame „May Peace Prevail on Earth“ („Tegu Žemėje įsivyrauja taika“) konkurse Amerikoje, ypatingas jau vien dėl savo išskirtinės formos. Svarbi ir juo pasauliui siunčiama žinutė, skelbianti taiką.

„Taikos stulpo idėja kilo Japonijoje, 1955 metais, o šiandien stulpus platina Pasaulinė taikos maldos visuomenė, – sakė N. Varpukauskaitė. – Pirmieji stulpai už Japonijos ribų pradėti statyti 1983 metais – nuo tada po daugiau negu 180 pasaulio valstybių jų pasklido per 200 tūkstančių.“

Merginai net nekilo abejonių, kur turi stovėti Taikos stulpas – konkursuose Salantų meno mokyklai atstovaujanti kūrėja taip išreiškė padėką įstaigai, kurią netrukus užbaigs. Be to, pasak Nedos, dažniausiai šie stulpai ir statomi lankytinose vietose – prie mokyklų ar bažnyčių.

„Stulpas simbolizuoja žmogiškumą ir bendrą norą pasiekti pasaulinę taiką. Jis jau tapo tarptautiniu, atpažįstamu ženklu. Sakoma, kad pastačius tokį stulpą, jis virsta ryšininku, jungiančiu visus Taikos stulpus pasistačiusius žmones. Tai būdas suburti žmones, kilstelti jų sąmoningumą ir paraginti melstis už taiką pasaulyje“, – kalbėjo N. Varpukauskaitė.

Dovana – medžiai Afrikoje

Nors stulpas merginą pasiekė vasarą, tik visai neseniai ji pastebėjo dar vieną jai siųstą dovaną, tapusią maloniu netikėtumu: „Iš karto neatkreipiau dėmesio, tačiau su stulpu atkeliavusiame rašte sakoma, kad mano garbei Afrikos žemyne bus pasodinta dešimt medžių.“

Šią dovaną merginai paskyrė medžių atsodinimu visame pasaulyje besirūpinanti organizacija „Trees for the Future“ („Medžiai ateičiai“), nuo 1989 m. teikianti pagalbą bendruomenėms per žemės ūkio ir miškininkystės mokymo programas bei sėklų atgabenimą. Pasak N. Varpukauskaitę dailės mokančios pedagogės Ingridos Taujanskienės, merginos apdovanojimų kraitis vis pildosi – vien šią savaitę ją pasiekė žinia apie Bulgarijoje laimėtą bronzos medalį, Serbijoje užimtą trečiąją vietą.

„Meno mokykla atima išties nemažai mano laiko, bet jei jau pasirinkau ją lankyti, noriu išnaudoti visas galimybes – kuo daugiau dalyvauti, kuo daugiau pasiekti, – sakė N. Varpukauskaitė. – Tačiau tolimesnio gyvenimo su menu sieti neplanuoju – norėčiau studijuoti mediciną. O dailė liks pomėgiu.“

Mokykla laukia ugdytinių

Direktorės S. Piluckienės žodžiais, Salantų meno mokykla gali pasidžiaugti ne tik laurus skinančiais ugdytiniais, bet stabiliu jų skaičiumi, kasmet vaikai renkasi pamėgtas programas muzikos ir dailės skyriuose, o baigę jas mokosi pagal išplėstinio meninio ugdymo programą.

„Šiemet nemažai vaikų mokysis pagal ankstyvojo ugdymo programą, kuri skirta 5–7 metų vaikams – jie mokysis ir muzikos, ir dailės. Taip vaikas gali pajausti, kur jam geriau sekasi, kas labiau patinka. Vaikus ugdysime ne įprastu pamokų režimu, bet per žaidimą, laisvą susipažinimą su menais“, – kalbėjo S. Piluckienė.

Apie 130 ugdytinių skaičiuojanti mokykla norinčių išbandyti muzikos ar dailės užsiėmimus laukia užsiregistruojant iki rugsėjo 10 d.

Šiuo metu Salantų meno mokyklos sienas puošia Dailės skyriaus vaikų baigiamieji darbai.

„Kasmet keičiama ekspozicija, išdėstyta po visą mokyklą, todėl kviečiame ja pasigrožėti, tuo pačiu susipažįstant su mokykla“, – ragino S. Piluckienė.

*

Baltas Taikos stulpas, ant kurio trimis kalbomis užrašyta „Tebūna pasaulyje taika“, salantiškei atiteko sublizgėjus 17-tame „May Peace Prevail on Earth“ konkurse JAV, kurio 2014 metų tema buvo „Teisė į taiką“. Tūkstančiai vaikų iš 86 pasaulio valstybių nuo penkerių iki šešiolikos metų konkuravo keturiose amžiaus grupėse, juos vertino tarptautinė komisija iš 31 nario. Iš viso atrinkta 20 geriausiųjų kiekvienoje jų bei po 3 aukščiausio įvertinimo sulaukusius prizininkus, tarp kurių atsidūrė ir salantiškė, 14–16 metų amžiaus grupėje laimėjusi I vietą.

Šis Taikos stulpas – antrasis rajone. Pirmasis nuo 2010 m. stovi prie Kretingos meno mokyklos.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas