Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Kasmet, prasidėjus vasaros sezonui, į Palangą suplūsta tūkstančiai turistų. Kurorte besilankantys poilsiautojai ieško ne tik naujų pramogų, bet ir stengiasi paįvairinti savo atostogų meniu, o noras nustebinti klientus tampa iššūkiu kiekvienam svajojančiam apie nuosavą gatvės maisto restoraną.

„Kai nedirbame, su draugais stengiamės pabandyti kuo daugiau įvairių pramogų, siūlomų poilsiaujantiems. Žinoma, pro akis nepraslysta ir naujai atsidariusios kavinės, maisto furgonai bei restoranai, todėl visada skubame pakeisti kurorte jau įprastus karštus vaflius bei kebabus į kažką įmantresnio“, – teigė 17-metė Irma Štongvaltaitė, į pajūrį dirbti bei atostogauti atvykusi iš Telšių.

„Be picerijų ir įprastų gatvės maisto kioskų jau lankiausi „Pasta Pasta“ greito maisto restorane, kuriame prekiaujama šviežiais makaronais, bei japonų restorane „Himitsu“, įsikūrusiame netoli J. Basanavičiaus gatvės. Nors patiekalai čia gana neįprasti, nesigailiu pabandžiusi“, – pasakojo mergina.

I. Štongvaltaitė teigė, jog kainos abiejuose restoranuose tikrai ne simbolinės, tačiau tiek „Pasta Pasta“, tiek „Himitsu“ patiekiamo maisto kokybė puikiai ją atitinka.

Atrasti skirtingų kraštų skonių

„Mūsų restoranas buvo vienas pirmųjų japonų maisto restoranų Palangoje ir per dvejus gyvavimo metus užsitarnavo gerą vardą. Nors neretai klientus šiek tiek įbaugina negirdėti patiekalai bei gana nemažos kainos, jie grįžta vėl ir vėl, nes įvertina kokybę“, – kalbėjo „Himitsu“ japonų restorano savininkė, 29-erių uostamiesčio gyventoja Gabrielė Litinskaitė.

Verslininkė prisipažino, kad vos išgirdusi apie laisvas patalpas Palangoje, ilgai negalvojusi nusprendė kurorte nusistovėjusią lietuvišką virtuvę paįvairinti japoniškais patiekalais.

„Poilsiautojai dažniausiai dalinasi į dvi grupes – tuos, kurie mieliau renkasi tradicinę lietuvių virtuvę, ir tuos, kurie stengiasi išbandyti kuo daugiau naujovių.

Vienaip ar kitaip, mes turime savo klientus, kurie nuo pat vasaros sezono pradžios su nekantrumu laukė „Himitsu“ atidarymo“, –kalbėjo G. Litinskaitė.

„Kasmet į Palangą atvykstantys poilsiautojai darosi gudresni – daugelį vis sunkiau nustebinti, todėl savo trečią greito maisto restoraną nusprendėme atidaryti būtent Palangoje bei įnešti itališkos virtuvės prieskonių į pajūrio gatvės maisto kultūrą“, – juokavo „Pasta Pasta“ bendrasavininkas 30-metis Ignotas Adomavičius iš sostinės.

Anot I. Adomavičiaus, „Pasta Pasta“ idėja kilo dažnai lankantis Italijoje – sužavėtas tenykščio maisto, Ignotas nusprendė į gimtinę perkelti tikrų itališkų makaronų gaminimo tradicijas.

„Mano manymu, klientai vertina kokybę ir, nepaisant kainos, visiems svarbu, kad maistas ne tik gerai atrodytų, bet būtų ir gardus. Būtent tai gauna kiekvienas užsukęs paragauti mūsų šviežių makaronų bei raviolių“, – linksmai pasakojo I. Adomavičius.

Greitas maistas – su meile

Savitą požiūrį į maistą demonstruoja Palangos skulptūrų parko pašonėje įsikūręs greito maisto furgonas „City Chef“, stebinantis klientus patiekalų asortimentu ir maloniu aptarnavimu.

„Į Lietuvą norėjome atvežti gatvės maisto kultūrą, kuri čia nėra itin populiari, taip kilo „City Chef“ idėja“, – teigė vienas iš greito maisto furgono bendrasavininkų, 29-erių vilniškis Justas Gvozdiovas.

Jo žodžiais, „City Chef“ gaminami patiekalai turbūt vieninteliai tokie Lietuvoje. Negana to, visus padažus bei majonezus vaikinai gamina patys, o klientus sužavi ne tik gaminimo procesas, bet ir komunikabilūs šefai, noriai pasakojantys apie maisto paruošimą.

„Maisto furgonų kultūra Lietuvoje žengia pirmuosius žingsnius, o sezonas itin trumpas, todėl sulaukiame susidomėjimo – atsiranda žmonių, nepagailinčių 4 eurų už kokybiškai bei su meile paruoštą greitą maistą“, – kalbėjo J. Gvozdiovas.

Palangoje gyvenančios 18-metė Ona Labžentytė bei 20-metė Brigita Kieliauskaitė teigė, kad stengiasi apsilankyti kiekvienoje naujai atidarytoje užkandinėje ar restorane.

„Neužtruko, kol išbandėme ir „City Chef“ gaminamą maistą. Likome visapusiškai sužavėtos ir patenkintos, o ir kainos nesikandžioja“, – kalbėjo merginos.

„Juk gaminant maistą svarbiausia mylėti tai, ką darai, įdėti kiek galima daugiau gerų emocijų į gaminimo procesą, o „City Chef“ kolektyvas su tuo puikiai susitvarko“, – pastebėjo O. Labžentytė.

Guoda SKRIPKAUSKAITĖ

„P. n." akademijos narė


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas