Kretingiškiams artojams žemė pasidavė

• Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemės ūkis
  • 2015-07-17

Kėdainių rajone 17 kartą vykusiose respublikinėse artojų varžybose sėkmė vėl neaplenkė Kretingos rajono atstovų – šių varžybų veterano, daugkartinio laimėtojo, ne kartą Lietuvos garbę ir Pasaulinėse artojų varžybose gynusio Kazio Genčiaus bei kūlupėniškio Antano Duoblio.

Surinkęs 238 taškus, tarp artojų, besivaržančių verčiamųjų plūgų grupėje, K. Genčius užėmė I vietą, o A. Duoblys, surinkęs 157 taškus, toje pačioje grupėje buvo antras. Trečioje vietoje liko Ernestas Katkūnas, atstovavęs Joniškėlio žemės ūkio mokyklai ir surinkęs 154 taškus. Šiemet organizatoriai nusprendė įvertinti dar ir du geriausius artojus, arusius nesportiniais plūgais. Verčiamųjų nesportinių plūgų grupėje A. Duoblys užėmė pirmąją vietą, o tradicinių nesportinių plūgų grupėje geriausiuoju paskelbtas ukmergiškis R. Valeika.

A. Duoblys savo veiklą su žemės ūkiu sieja jau daugiau kaip 20 metų, tačiau tokiose varžybose jis dalyvavo tik antrą kartą. „Pajūrio naujienų“ paklaustas, kaip joms ruošėsi, atsakė, jog savo žemėje, kurios iš viso turi apie 200 ha, išvakarėse šiek tiek pasitreniravęs.

„Tačiau nesitikėjau, kad Kėdainiuose žemė bus tokia kieta, sausa ir sunki arti“, – prisipažino A. Duoblys. Kad būtų įmanoma įleisti plūgus iki reikiamo gylio, artojai tvirtino įvairius svarmenis.

Tradicinių plūgų grupėje, kaip ir pernai, pirmąją vietą, surinkęs 229 taškus, užėmė Pakruojo rajono Lygumų žemės ūkio bendrovei atstovaujantis Audrius Plerpa, antras buvo Šilalės rajone ūkininkaujantis Andrius Baublys, o trečiąją vietą pelnė Jurbarko rajono ūkininkas Stanislovas Marcinkus.

Respublikines artojų varžybas organizavo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Be šios tarnybos Kretingos biuro atstovių Giedrės Nakvosienės ir Astos Dalangausienės, renginyje dalyvavo ir artojus morališkai palaikė Lietuvos Ūkininkų sąjungos Kretingos rajono skyriaus pirmininkas Antanas Stonkus, Savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėja Ženeta Seniūnienė, šio skyriaus vyriausiasis specialistas Alfonsas Vaišnoras. Varžyboms pasibaigus, kretingiškių delegacija A. Duobliui ir Genčiui įteikė po mero Juozo Mažeikos pasirašytą padėkos raštą, asmeninę dovanėlę bei medalį.

Visus artojus pasveikino žemės ūkio viceministras Albinas Ežerskis, taip pat švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė – mat nebe pirmi metai, kai tokiose varžybose dalyvauja ir įvairių žemės ūkio mokyklų moksleiviai.

Šių metų respublikinių artojų varžybų nugalėtojai, tarp kurių yra ir K. Genčius, iškovojo teisę Lietuvai atstovauti Pasaulinėse artojų varžybose, 2016 m. vyksiančiose Anglijoje.