Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Užmezgė partnerystę tarp septynių savivaldybių

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Aktualijos
  • 2015-06-26

Kretingos rajono savivaldybė, įgyvendindama iš 2007–2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšomis finansuojamą inovatyvų valstybės tarnautojų mokymų projektą, sugebėjo suvienyti septynių Klaipėdos apskrities savivaldybių pajėgas, kad galėtų bendradarbiauti ir ateityje siekti išvien įgyvendinti bendrus projektus.

Mokymai, jų dalyvių teigimu, suteikė profesinių bei psichologinių žinių, galimybę geriau pažinti vieniems kitus ir bendradarbiauti tarpusavyje.

Nuo profesinių žinių – ligi konfliktų valdymo

Šio projekto koordinatorės Kretingos rajono savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausiosios specialistės Giedrės Ringytės žodžiais, mokymuose, be Kretingos, dar dalyvavo Klaipėdos ir Palangos miestų, Šilutės, Skuodo, Klaipėdos rajonų ir Neringos savivaldybių atstovai, kurie yra atsakingi už projektų planavimą, valdymą bei įgyvendinimą – iš viso 276 asmenys.

Projektas buvo įgyvendinamas daugiau negu vienerius metus, – jo metu buvo surengta 14 užsiėmimų įvairiomis temomis.

„Profesionalūs lektoriai, įvairių sričių specialistai kalbėjo apie projektų veiklų valdymą, grupės dinamikos valdymą, inovacijų ir žinių vadybą, investicinių projektų rengimą. Taip pat buvo pasidalinta žiniomis apie efektyvų konfliktų valdymą bei lyderystę, vyko įvairūs užsiėmimai, buvo duodama atlikti asmeninių užduočių, vyko darbas ir aptarimai grupėse“, – mokymų eigą apibūdino G. Ringytė.

Jos žodžiais, projekto metu atsirado galimybė susipažinti toje pačioje srityje dirbantiems žmonėms, apsikeisti gerąja darbo patirtimi, patarimais, gauti profesionalių konsultacijų, išdrįsti būti atviriems pokyčiams.

„Po mokymų daugelis atviravo, jog bus ryžtingesni siekti užsibrėžtų karjeros tikslų, o geriau atlikti savo darbą jiems padės tam tikri „instrumentai“ – dalykinės žinios, bendradarbiavimas su kitų savivaldybių bei skyrių kolegomis. O įgytos kompleksinės žinios bus integruotos tiek projektų valdymo veiklose, tiek asmeniniuose gyvenimuose ir santykiuose su aplinkiniais žmonėmis“, – projekto svarbą pabrėžė specialistė.

Finalas su „protų mūšiu“

G. Ringytės pastebėjimu, darbuotojai, kurie turėjo galimybę dalyvauti bent keliuose mokymuose, suvokė, kaip svarbu yra formuoti sistemingą požiūrį į projektų valdymą, kaip į komandinį darbą, atsisakant standartinio suvokimo, kad įgyvendinamas projektas yra vieno žmogaus problema ir atsakomybė.

Specialistės manymu, stipriausi buvo mokymai apie konfliktų valdymą ir lyderystę, trukę net keletą dienų: „Žmonės galėjo įsigilinti ir į savo vidines problemas ir, padedant specialistams, stipriai padirbėti jas sprendžiant“, – tvirtino ji. Gausiausias, į kurį susirinko per 200 projekto dalyvių, buvo baigiamasis renginys per Savivaldos dieną, – jo metu buvo surengtas „protų mūšis“, o tarpusavyje žiniomis susirungė 16 komandų.

„Per ankstesnius užsiėmimus jau užsimezgusi bendrystė leido atsiskleisti žmonių kūrybingumui, išradingumui. „Mūšyje“ netrūko humoro ir itin geros nuotaikos. Jau skelbiant komandų pavadinimus – „Sėkminukai“, „Regionų sirenos“, „Asorti“, „Saboniukai“, „Dvylika kėdžių“, „Dešimt apie dešimt“, „Pilnatis“ ir kiti – tapo aišku, kiek daug kūrybinio potencialo, inovatyvumo slypi dažnai pašaliečių griežtai vertinamų valstybės tarnautojų galvose“, – kalbėjo G. Ringytė.

Ji taip pat pastebėjo faktą, kad pirmosios užduoties metu, susėdę prie stalų ir susipažindami, žmonės sužinojo, kad dirba toje pačioje savivaldybėje, bet vieni kitų nepažįsta, nes skyriai išsibarstę per kelis pastatus.

Nerandama vadovėlyje ar internete

Mokymuose dalyvavo 50 Kretingos rajono savivaldybės atstovų iš įvairių skyrių. Vitalija Kubilienė, Savivaldybės Buhalterinės apskaitos skyriaus vedėja, tvirtino labiausiai besidžiaugianti tuo, kad mokymų metu įgijo ne vien praktinių, o labiausiai – psichologinių žinių apie konfliktų valdymą, vyko psichologinis treningas.

„Tos žinios – gilios, labai priartintos prie konkrečios situacijos. Jos ne iš vadovėlio, niekur kitur, tik iš profesionalių specialistų, jų neišgirsi ir neperskaitysi. Man buvo labai nauja – savianalizė ir kolektyvinis mikroklimatas, kaip jį sukurti ir išlaikyti. Visa tai labai praverčia vadovaujant kolektyvui, bendraujant su kolegomis ir aplinkiniais žmonėmis“, – patirtais įspūdžiais pasidalijo V. Kubilienė.

Konkursą Darbėnų seniūno pareigoms laimėjęs Alvydas Poškys taip pat tvirtino įgijęs žinių, kurių įprastai nebūna internete. „Dirbant kasdieninį darbą, tiesą sakant, neišlįsdavau iš popierių. Per mokymus gerokai prasiplėtė akiratis, sužinojau daugybę dalykų – nuo profesinių žinių, ligi kasdieninių, slypinčių paprasčiausiose situacijose. Įstrigo žinios apie sutarčių sudarymus: profesionali advokatė nušvietė, kokių būna situacijų, kaip vienas ar kitas neatsakingai parinktas žodis gali turėti didelės įtakos procesui“, – kalbėjo A. Poškys, įsitikinęs, jog įgytos žinios jam pravers naujame seniūno darbe.

Daugelio žmogiškųjų išteklių tobulinimui skirtų projektų dalyvė jaunimo reikalų koordinatorė Diana Garjonienė neslėpė, jog pastarieji mokymai dar labiau sustiprino jos ankstesnes žinias: „Tai išgirdusius skatina mąstyti ir taikyti naujoves, išeinant iš stereotipinio situacijos suvokimo ribų“.

Susirinkti kartu – pradžia, padirbėti – sėkmė

Anot G. Ringytės, projekto įgyvendinimo eiga ir ypač aukšti dalyvių šių mokymų vertinimai patvirtino profesionalių vykdytojų – bendrovės „Ekonominės konsultacijos ir tyrimai“ – požiūrį į savo darbą. Savivaldybių vadovai, dėkodami jos vadovui Gintui Umbrasui ir šių mokymų koordinatorei Jūratei Griciūtei, pasidžiaugė, kad buvo išvengta eilinių mokymų „dėl paukščiuko“, o specializuotos temos bei ekspertų patarimai, dėmesys ir pagarba asmenybei tapo puikiu stimulu rengiantis naujam 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos periodui, siekiant įgyvendinti bendras naujas strategijas.

Septynių savivaldybių atstovai analizavo, ko reikėtų, kad vyktų tolimesnis bendradarbiavimas tarp savivaldybių, įgyvendinant tolimesnius projektus: „Bendri darbai – tai rimtas iššūkis, o pastarieji mokymai patvirtino H. Fordo žodžius, kad susirinkti kartu yra pradžia, pabūti kartu – pažanga, o padirbėti kartu – sėkmė.“

*

Inovatyvus projektas „Klaipėdos regiono savivaldybių darbuotojų, atsakingų už projektų, finansuojamų iš įvairių finansinių šaltinių, planavimą, valdymą ir įgyvendinimą, mokymai“ buvo įgyvendintas pagal 2007– 2013 m. Europos Sąjungos struktūrinės paramos Socialinio fondo finansuojamą priemonę „Savivaldybių institucijų ir įstaigų dirbančiųjų kvalifikacijos tobulinimas“. Bendra projekto vertė – 49,53 tūkst. Eur, arba 170,9 tūkst. Lt. Iš jo Socialinio fondo dalis – 42,1 tūkst. Eur, arba 145,28 tūkst. Lt, o Kretingos rajono savivaldybės dalis – 7,4 tūkst. Eur, arba 25,6 tūkst. Lt.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas