Pajūrio naujienos
Help
2019 Vasaris
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe181522
Še291623
Se3101724
Orų prognozė
Dieną6°C debesuotumas 33 %
Naktį1°C debesuotumas 1 %
Apklausa

Ar įdiegdami savitarnos kasas, prekybos centrai turėtų mažinti prekių kainas?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Susirūpino benamiais gandrais

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Problema
  • 2015-05-12

Gamtai neabejingas Klibių kaimo gyventojas Remigijus Buožius į redakciją kreipėsi nusivylęs tiek „Lesto“ darbuotojais, tiek ornitologais: dar žiemą elektrikų sunaikintas gandralizdis taip ir nebuvo atstatytas, o sugrįžę gandrai naujų namų ieško ant privačių namų kaminų.

Anot R. Buožiaus, Klibiuose žiemos pabaigoje „Lesto“ darbuotojams sunaikinus elektros oro liniją, buvo nuverstas ant vieno iš jų susuktas gandralizdis. Ir nors vietiniai žmonės prašę elektrikų bent vieną stulpą palikti gandrams, šie to padaryti nesutikę. Klibiškis sakė tikėjęsis, kad pavasariui artinantis „Lesto“ darbuotojai vietą gandralizdžiui atstatys, tačiau jokių veiksmų nesulaukė, nors benamiais likusių gandrų bėdas dėstė ir „Lesto“, ir ornitologams, ir Aplinkos ministerijos specialistams.

„Ypač pikta pasidarė sužinojus, kad „Lesto“ kartu su Ornitologų draugija vykdo gandralizdžių atstatymo akcijas, kurioms yra skirtas finansavimas, tačiau šiuo konkrečiu atveju padėti negali, – apgailestavo specialistų žmogiškumo pasigedęs R. Buožius. – Dabar sugrįžę gandrai naują lizdą bando sukti tai ant kaimynų, tai ant mano paties namo kamino, bet esame priversti juos nubaidyti, nors ir gaila paukščių, mat aplink nėra nė vieno aukštesnio medžio, kur jie galėtų įsikurti.“

Vyras tikino, kad gandrus mielai priimtų savo sklype, galėtų ir pats prisidėti įrengiant pakylą gandralizdžiui, bet neturi tinkamos įrangos ir priemonių naujam stulpui iškelti.

Su Klibiuose susidariusia situacija susipažinusi „Lesto“ Korporatyvinės komunikacijos skyriaus vadovė Lina Rimkutė Žičkė sakė, kad gandralizdį teko sunaikinti, kai Klibių kaime buvo atnaujinamos elektros linijos – oro linijos keičiamos patikimesniais požeminiais kabeliais.

„Naikinamoje atkarpoje yra dvi  „Lesto“, Ornitologų draugijos ir Gamtos tyrimų centro vykdyto projekto metu iškeltos specialios platformos gandrams. Jos šių demontavimo darbų metu ir buvo paliktos“, – tikino L. Rimkutė Žičkė.

Darbus atlikusių rangovų liudijimu, R. Buožiaus įvardintą lizdą gandrai buvo susinešę tiesiai ant elektros linijos atramos.

„Šis stulpas buvo senas ir nestabilus – jį palikus, kiltų grėsmė ne tik lizdą sukantiems gandrams, bet ir praeiviams, – paaiškino „Lesto“ atstovė. – Apskritai, elektros atramos nėra natūrali ir saugi aplinka gandrams. Jos nepritaikytos išlaikyti kartais net iki 1,5 tonos siekiantį lizdo svorį.“

L. Rimkutė Žičkė priminė, kad per dvejus metus vykdytą bei ES iš dalies finansuotą projektą „Lesto“ iškėlė 3260 saugių platformų gandrams: „Su Ornitologų draugija šiuo metu kaip tik kalbamės apie panašių ateities projektų galimybes, o konkrečiu Klibių kaimo atveju – galimybę padėti įsirengti gandralizdį saugioje artimoje aplinkoje.“


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas