Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Šokių šventę paskyrė mūzai Terpsichorei

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Šventės
  • 2015-05-05

Su tradiciniu, šokių mokytojos Danutės Savčuk atminimą saugančiu projektu „Terpsichorės pavilioti“ Tarptautinę šokio dieną Jurgio Pabrėžos universitetinėje gimnazijoje šventusi šokėjų bendruomenė kvietė neišsižadėti lietuvių liaudies šokio.

Šokių mokytojo Aurimo Bajoro (dešinėje) globojamą renginį pradėjo Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos tautinių šokių grupės šokis „Ne dėl žalio vyno“ pagal Arūno Rakšnio muziką ir Vidmanto Mačiulskio choreografiją.

Renginį pradėjęs dramatiškas, pavasarinio perkūno nuotaikos persmelktas lietuvių liaudies šokis „Ne dėl žalio vyno“, atliktas projekto šeimininkės – Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos tautinių šokių grupės, – tarsi uždavė toną visam respublikiniam šokių projektui. Nors renginyje jaunimas šoko klasikinius, šiuolaikinius šokius, surengė aerobinės gimnastikos pasirodymą, pristatė kitų tautų ir net orkestrinių šokių kompozicijas, pagrindiniu šventės motyvu išliko lietuvių liaudies šokis. Pasak jau dvejus metus projektą „Terpsichorės pavilioti“ tęsiančio šokio mokytojo Aurimo Bajoro, liaudies šokis – jam artimiausias, tačiau vaikus vis dažniau patraukia šiuolaikiniai ar gatvės šokiai.

„Susidomėjimas liaudies šokiu mažėja, nes bet kuriame mieste vaikai gali rinktis iš daugybės šokių krypčių. Ir tautiniai šokiai nebūtinai laimi konkurencinėje kovoje“, – apgailestavo A. Bajoras.

Vis dėlto, jauno specialisto teigimu, tęsti liaudies šokio tradicijas sekasi, ir tokios šventės, kaip Tarptautinė šokio diena, prisideda prie jų populiarinimo: „Supažindindami moksleivius su šokiu, jo kultūra, įvairiais stiliais ir formomis, pažįstame ir liaudies šokį, kurį pamilti – labai lengva.“

Pati geriausia paskata vaikams, anot mokytojo, – išvykos, kelionės ir dalyvavimas festivaliuose. 2016-aisiais vyksianti moksleivių dainų šventė – vienas tų įvykių, dėl kurių į liaudies šokį imama žvelgti prasmingai ir su pagarba.

Šiemet Terpsichorė į šokių festivalį priviliojo visą būrį artimų J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos kaimynų – Vydmantų gimnazijos merginų liaudiškų šokių grupę, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos šiuolaikinio šokio merginų kolektyvą, Simono Daukanto pagrindinės mokyklos mergaičių liaudiškų šokių grupę, Kretingos meno mokyklos choreografinę merginų šokių grupę „Vėjūnės“ bei pučiamųjų orkestrą „Vėjūnas“.

Vieninteliai tolimesni svečiai – Marijampolės muzikos mokyklos vaikų ir jaunimo tautinių šokių kolektyvas „Javonėlis“, su kuriuo J. Pabrėžos universitetinės gimnazijos šokėjai jau yra užmezgę tvirtą ryšį.

„Prieš mėnesį buvome nuvykę koncertuoti į Marijampolę, o dabar pasveikinome marijampoliečius Kretingoje“, – džiaugėsi A. Bajoras, apgailestaudamas, kad dėl šokio renginių gausos į Kretingą negalėjo atvykti seni projekto draugai iš Klaipėdos, Mažeikių, Birštono.

Pasak jo, renginys, iš rajoninio augęs iki respublikinio, o vėliau – net iki tarptautinio, kitąmet jau vėl galėtų tokiu tapti.

„Nors šiemet festivalis ir kuklesnis, turime ambicijų jį auginti ir sugrąžinti tarptautinio projekto statusą“, – tikino A. Bajoras.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas