Lenkijos sostinėje Varšuvoje įvyko Europos karatė kiokušin čempionatas, kuris buvo itin sėkmingas karatė mokyklos „Shodan“ auklėtiniams. Kretingos vardą šiose varžybose garsino kretingiškis Edvinas Juozaitis bei Kretingoje jau 7 metus jaunąją kartą ugdantis Edvino mokytojas Lukas Kubilius.

Karatė mokytojas Lukas Kubilius (kairėje) su bronzos medaliu Europos čempionate pasipuošusiu Edvinu Juozaičiu..

Pirmąją varžybų dieną kovas 16–18 metų amžiaus grupėje pradėjo jauniai, tarp jų pirmą kartą jėgas išbandė ir Edvinas Juozaitis, kovojęs svorio kategorijoje iki 65 kg. Jau pirmoje kovoje, nepraėjus nė15 sekundžių, galingu rankos smūgiu į nokautą pasiuntė savo varžovą iš Vengrijos ir efektingai laimėjo kovą. Ketvirtfinalio kovoje su lenku Edvinas taipogi nepaliko jokių šansų savo varžovui, pergalingus taškus pelnęs efektinga rankų technika. Pusfinalyje kretingiškio varžovas buvo kroatas, kuris ir tapo Europos čempionu.

E. Juozaitis pasipuošė bronzos medaliu – tai pats aukščiausias iki šiol kretingiškių laimėjimas Europos jaunių čempionatuose, tokio aukšto pasiekimo dar nėra pavykę pasiekti nė vienam Kretingos karatė mokyklos „Shodan“ auklėtiniui.

Antrąją varžybų dieną vyko suaugusiųjų kovos, kuriose jėgas išbandė Edvino mokytojas Lukas Kubilius, kovojęs sunkiausioje per 90 kg svorio kategorijoje. Pirmoje kovoje Lukas įveikė 130 kg sveriantį varžovą iš Vokietijos, antroje kovoje taipogi po pratęsimo įrodė savo pranašumą prieš 125 kg sveriantį kovotoją iš Azerbaidžano, o ketvirtfinalio kovoje po pratęsimo palaužė labai pajėgų Danijos kovotoją. Deja, kovoje su Danijos atstovu Lukas patyrė rankos traumą, tad pusfinalyje teko kovoti viena ranka prieš itin pajėgų daugkartinį Pasaulio čempioną ir daugiau negu 10 kartų Europos čempioną bulgarą Valerijų Dimitrovą, kuris kovos pabaigoje smūgiavo į traumuotą lietuvio ranką ir iškovojo pergalingą tašką.