Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Į anglų kalbos pažinimą – per dainas

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Švietimas
  • 2015-05-01

Per Kretingos mokyklas riedantis angliškų dainų festivalis „Jei laimingas nori būti / If you‘re happy“ šiemet atkeliavo į Simono Daukanto pagrindinę mokyklą, dar kartą įrodydamas seną tiesą, kad dainos ir žaidimai išties padeda mokytis užsienio kalbos – ypač mažiesiems.

Į angliškų dainų festivalį „Jei laimingas nori būti / If you‘re happy“ anglų kalbos mokytoja Asta Bukauskienė sukvietė vaikus iš septynių mokyklų.

Tai, kaip festivalis užaugo, pasak anglų kalbos mokytojos Astos Bukauskienės, matyti iš jo vedėjų aštuntokų – prieš ketverius metus patys dalyvavę angliškų dainų festivalyje, kuris tąkart vyko Kretingos mokykloje-darželyje „Žibutė“, šįkart jie jau drąsiai stojo prie mikrofonų naujame amplua.

Pasak A. Bukauskienės, festivalyje kasmet dalyvauja iki 10 mokyklų, šiemet angliškas dainas paruošė 7-ios: mokyklos-darželio „Žibutė“ II a ir IV b klasių mokiniai, Marijono Daujoto pagrindinės mokyklos III a klasės vaikai, S. Daukanto pagrindinės mokyklos II a ir IV a klasių ansambliai, Marijos Tiškevičiūtės mokyklos antrokai, Kretingos rajono Kurmaičių pradinės mokyklos III a klasės vaikai, Kretingos rajono Jokūbavo Aleksandro Stulginskio pagrindinės mokyklos III–IV klasių ansamblis bei Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos pradinukai.

Šventės šeimininkai ne tik dainavo – mergaitės šoko „Raganaičių“ šokį, o mokyklos skudutininkų ansamblis sugrojo kūrinį „Šok, mergele, kol jauna“. „Anglišką šokį“ susirinkusiems padovanojo ir Kretingos mokyklos-darželio „Žibutė“ antrokės. Todėl A. Bukauskienė ypač dėkojo vaikus parengusioms savo kolegėms – muzikos mokytojai Daivai Beivydienei bei šokio mokytojai Juditai Leščiauskienei. Prie šventinės festivalio nuotaikos prisidėjo ir dailės mokytoja Nijolė Maštarienė, padėjusi papuošti salę, bei informatikos mokytoja Edita Mėžetienė, sukūrusi festivalio programos lankstinuką.

„Vaikams svarbu ne tik pamokos, kuriose jie įgyja žinių, gebėjimų, įgūdžių, praplečia žodyną, bet ir dalyvavimas tokiuose neoficialiuose renginiuose, – įsitikinusi A. Bukauskienė. – Per dainą vaikai įdomiau bei greičiau mokosi ir išmoksta, praplečia žodyną tokiais žodžiais, frazėmis, kurių per pamokas galbūt neišgirstų.“

Anot jos, festivaliui mokytojai ieškojo tokių dainų, kurių tekstai būtų suprantami pradinių klasių mokiniams, tačiau jie vis tiek kiek sudėtingesni negu pateikiami vadovėliuose, todėl vieniems vaikams reikėjo daugiau padirbėti, pastudijuoti žodynus, kitiems ruošiantis užteko to, ką gauna per anglų kalbos pamokas. A. Bukauskienės žodžiais, nepaisant papildomų pastangų, kurių prireikia ruošiantis šventei, mokiniai šio renginio kasmet itin laukia ir neraginami veržiasi dalyvauti.

Mokytojos teigimu, ne mažiau svarbiu dalyku festivalyje tampa ir vaikų tarpusavio bendravimas, naujos pažintys, patirtis, kurią jie įgyja stebėdami dainuojančius, šokančius, vaidinančius bendraamžius iš kitų mokyklų.

„Pernai vadovavau anglų kalbos būreliui ir su jį lankančiais vaikais buvome paruošę spektaklį „Raudonkepuraitė“ anglų kalba. Visus metus repetavome, manėme, kad apsiribosime savos mokyklos žiūrovais, tačiau gavome kvietimą į angliškų dainų festivalį ir tai tapo švente mums visiems“, – prisiminė A. Bukauskienė, pridėdama, kad festivalis, jei tik atsirastų galimybė, turi potencialo augti ne tik kaip angliškų dainų, bet ir kitokių meno formų renginys.

Kaip išmokti anglų kalbą skaitykite


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas