Iš rungtynių protokolų

• 2015-04-24

Finalinėmis dvikovomis baigėsi rajono veteranų salės futbolo pirmenybės. Mažasis finalas baigėsi kiek netikėtai: „Slėnio“ ekipos lengva pergale 6:3. Pirmame etape FK „Vienuolikė“ buvo įveikusi „Slėnį“ 7:3. Šį kartą sėkmingiau žaidė „Slėnio“ futbolininkai, kurie nuo pradžių tvirtai pirmavo. Varžovai rezultatą sušvelnino tik rungtynių pabaigoje, kai bronzos medalių laimėtojai buvo aiškūs. Užtat intrigos ir įtampos netrūko didžiajame finale. Susitiko praėjusių metų finalininkai – „Topoliai“ ir „Sanpola-Baltija“.

„Sanpolai-Baltijai“ šis sezonas – turtingas pergalių: futbolo komanda (kairėje) nugalėjo rajono veteranų salės futbolo pirmenybėse, krepšininkai gi pasidabino didžiosios krepšinio taurės aukso medaliais

Pirmame etape pergalę 8:5 buvo pasiekę „Topolių“ veteranai. Tačiau finale įvykiai klostėsi permainingai ir dramatiškai. Pirmą kėlinį 2:1 laimi „Sanpola-Baltija“. Tačiau nuaidėjus teisėjo švilpukui, skelbiančiam rungtynių pabaigą, rezultatas buvo lygus – 3:3. Pagal nuostatus, komandos mušė po 5 šešių metrų baudinius. Šioje loterijoje sėkmė lydėjo praėjusių metų čempionę „Sanpolos-Baltijos“ komandą. Jos žaidėjai įmušė 3, varžovai – 2 baudinius.

Rezultatyviausio žaidėjo prizą užtikrintai iškovojo „Sanpola-Baltija“ žaidėjas Juozas Kaliniauskas, įmušęs 24 įvarčius. Naudingiausių žaidėjų prizai buvo įteikti: „Sanpolos-Baltijos“ – Vitaliui Marozui, „Topolių“ – Robertui Ringiui, „Slėnio“ – Vytautui Baltmiškiui, FK „Vienuolikė“ – Dariui Grigaičiui. Geriausiu pirmenybių vartininku pripažintas Artūras Kačauskas („Sanpola-Baltija“). Vyriausio žaidėjo prizas įteiktas HBH komandos veteranui Kęstučiui Bričkui.

Finalinių rungtynių rezultatai. Dėl III vietos: FK „Vienuolikė“ – „Slėnis“ – 3:6 (0:3; Nerijus Šliogeris – 3; Vytautas Baltmiškis, Nerijus Kniukšta – po 2, Osvaldas Brazdeikis, Mindaugas Rozga – po 1); dėl I vietos: „Topoliai“ – „Sanpola-Baltija“ – 3:3 (1:2; Jonas Lubinas – 2, Mindaugas Vaičiulis – 1; Artūras Žilinskas – 2, Juozas Kaliniauskas – 1); po baudinių – 5:6 (Jonas Lubinas, Algis Norvilas; Juozas Kaliniauskas, Audrius Tolis, Julius Prušinskas).

Rajono krepšinio didžiosios taurės varžybų finale. Pasibaigė beveik tris mėnesius trukusios rajono krepšinio taurės varžybos. Didžiosios taurės krepšinio varžybose mažajame finale susitiko SK „Granitas“ su „Vėju“. Pirmoje rungtynių dalyje ramiai žaidę SK „Granitas“ žaidėjai išėjo ilsėtis turėdami 9 taškų pranašumą. Po ilgosios pertraukos trečiame kėlinyje žaidimas nepasikeitė – 60:50 SK „Granitas“ naudai. Ketvirtame kėlinyje, kiek atsipalaidavus SK „Granitas“ žaidėjams, „Vėjo“ komanda, vedama Andriaus Bėronto bei Jono Galdiko, ir likus iki ketvirto kėlinio pabaigos žaisti pusketvirtos minutės, išlygino rezultatą 67:67. Tačiau tuoj tritaškį pataikė SK „Granitas“ žaidėjas Valdas Raudonis, kuris išvedė komandą į priekį. Salantų „Vėjo“ komanda, aktyviai gindamasi, varžovams neleido atitrūkti. Likus iki kėlinio pabaigos 5 sek., komandas skyrė trys taškai SK „Granitas“ naudai, tačiau „Vėjo“ komandos žaidėjas Andrius Bėrontas sugebėjo atsidengti ir niekieno netrukdomas pasiuntė kamuolį nuo šešių metrų linijos į krepšį bei išplėšė pratęsimą 76:76. Pratęsimą geriau ir tiksliau sužaidė SK „Granitas“ žaidėjai, kurie ir pasidabino bronzos medaliais.

Kovojant dėl rajono krepšinio didžiosios taurės nugalėtojo vardo tarp praėjusių metų čempiono „Viruso“ ir sidabro medalių laimėtojos „Sanpolos-Baltijos“ intrigų neįvyko. Jau nuo pirmųjų rungtynių minučių „Sanpola-Baltija“ išsiveržė į priekį ir neleido „Virusui“ pavojingai priartėti. Tad 2015 m. rajono krepšinio didžiosios taurės nugalėtojais tapo „Sanpola-Baltija“, susigrąžinusi turėtą 2013 m. titulą.

Finalas. Dėl III vietos: „Vėjas“ – SK „Granitas“ – 82:89 (76:76; Andrius Bėrontas – 30, Jonas Galdikas – 26; Linas Narkus – 28, Kęstutis Monkus, Martynas Airošius – po 18); dėl I vietos: „Sanpola-Baltija“ – „Virusas“ – 78:51 (Edgaras Vigelis – 25, Gediminas Drungys – 12; Arvydas Bružas – 11, Remigijus Turskis, Marius Vaitkus – po 10).

Naudingiausi komandų žaidėjai: Vilius Bruzdeilinas („Sanpola-Baltija“), Povilas Šakinis („Virusas“), Vitalijus Benetis (SK „Granitas“), Jonas Galdikas („Vėjas“).

Rezultatyviausi žaidėjai: Edgaras Vigelis – 50 tšk. („Sanpola-Baltija“), Andrius Bėrontas – 49 tšk. („Vėjas“), Martynas Airošius – 46 tšk. (SK „Granitas“).