Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar praneštumėte apie narkotikų vartojimą anonimiškai tel. 8 700 60777?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Žemdirbiai pasėlių deklaruoti dar neskuba

  • Audronė GRIEŽIENĖ
  • Žemė ir ūkis
  • 2015-04-24

Nors pasėlių deklaravimas prasidėjo balandžio 13 d., rajono ūkininkai to daryti kol kas neskuba. „Norint deklaruoti, pirmiausia reikia pasėti. Daugelio žemdirbių dirvos sėjai tik paruoštos ar ruošiamos“, – taip paprastai situaciją paaiškino Žalgirio seniūnijos žemės ūkio specialistė Danguolė Leknienė.

Deklaruojančiųjų pasėlius šiemet laukia ne viena naujovė.

Pirmiausia, siekdamas gauti tiesiogines išmokas, ūkininkas turi būti aktyvus veiklos subjektas, t. y. nevykdyti tiesioginėmis išmokomis neremiamos veiklos arba pateikti įrodymus dėl žemės ūkio svarbos jo veikloje.

Žemdirbiai, kurių už praėjusius metus gauta bendra Europos Sąjungos tiesioginių išmokų suma neviršijo 500 eurų, jeigu tenkins ir kitus deklaravimo reikalavimus, iškart pripažįstami tinkamais pretendentais į išmoką.

Deklaravimo metu ūkininkai, pateikę 1 paraišką, galės prašyti tiesioginių išmokų už žemės ūkio naudmenų plotus bei gyvulius – mėsinius galvijus, pienines karves, pieninių veislių bulius, mėsines avis ir pienines ožkas, papildomą nacionalinę susietąją išmoką – už ėriavedes, taip pat išmokų už plotus pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemones.

„Jeigu žmogus pasėlius deklaruoja ne pirmą kartą, tai jam tereikia išsimatuoti laukus ir žinoti, kur kokią kultūrą pasėjo. O deklaruojant naują, praėjusiais metais nedeklaruotą didesnį negu 1 hektaro žemės plotą, būtina pateikti jo valdymo teisės dokumentus“, – sakė D. Leknienė.

Anot jos, visiškai naujas dalykas yra klimatui ir aplinkai naudinga veikla – „žalinimas“. Tai reiškia, kad pasėliai turi būti įvairinami. Ūkininkams, deklaruojantiems daugiau kaip 10 ha ariamos žemės, būtina auginti bent 2, o deklaruojantiems daugiau kaip 30 ha – 3 skirtingas kultūras. Svarbu išlaikyti daugiametes ganyklas arba pievas ir išskirti ekologiniu atžvilgiu svarbias vietoves. Pareiškėjas, deklaravęs daugiau kaip 15 ha ariamos žemės, privalo mažiausiai 5 proc. nuo ariamos žemės skirti azotą kaupiantiems augalams arba pūdymui.

Pasak specialistės, papildomą išmoką už plotus galės gauti jaunieji ūkininkai, tačiau jie turės atitikti 2 pagrindinius reikalavimus: būti ne vyresni kaip 40 m. ir turėti žemės ūkio valdą, kurią kaip tos valdos valdytojai įkūrė naujai arba ne anksčiau kaip prieš 5 m. iki teikiamos paraiškos dienos.

„Išmoka jauniesiems ūkininkams bus mokama už kiekvieną deklaruotą, reikalavimus pagrindinei tiesioginei išmokai gauti atitinkantį žemės ūkio naudmenų hektarą, bet ne daugiau kaip už 90 hektarų“, – teigė D. Leknienė.

Pasėlių deklaravimas vyks iki birželio 15 d. Pavėlavusieji dar galės deklaruoti ir iki liepos 10 d., tačiau už kiekvieną uždelstą dieną galutinė paramos suma bus mažinama 1 proc.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas