Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Aktyvioji klasė – ne prabanga, o būtinybė

  • Viktorija VAŠKYTĖ
  • Švietimas
  • 2015-03-27

Nuo rudens prie aktyviųjų klasių žemėlapio prisijungusi Vydmantų gimnazija šalies ugdymo įstaigų pedagogus pakvietė į pirmąją mokslinę–praktinę konferenciją „Aktyvi klasė“ – ugdymo(si) sėkmė.“

Viena iš konferencijos iniciatorių – Vydmantų gimnazijos mokytoja Jolanta Salienė.

Leidyklos „Šviesa“ elektroninių produktų vadovė Lina Sergejevienė, konferencijoje pristačiusi pagrindinį pranešimą – „Aktyvi klasė“ – sprendimas, efektyvinantis mokymą(si)“, tikino, kad interaktyvios klasės šiuolaikinėje mokykloje yra būtinos, kaip knygos ar rašikliai: „Mes ne tik siūlome „Aktyviosios klasės sprendimą“, bet ir buriame mokytojų bendruomenę, stengiamės juos ne tik apmokyti, bet ir palaikyti tol, kol sugebės dirbti patys.“

Anot L. Sergejevienės, tai – pirmoji tokio tipo konferencija šiame krašte, kur pedagogai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių ir Vydmantų demonstravo savo interaktyvias pamokas, dalijosi patirtimi dirbant su interaktyviais produktais, pristatė tai, ką kuria patys, ką yra gavę mokymų metu, domėjosi kitų patyrimais.

L. Sergejevienė pripažino, kad didžiausi iššūkiai, naudojantis interaktyviomis priemonėmis, tenka mokytojams, kuriuos kamuoja didelė baimė parodyti, kad kažko nemoka.

„Tie pedagogai, kurie išdrįsta nugalėti save ir žengti pirmuosius žingsnius, atranda visiškai kitokį santykį su vaikais ir aplinka, pradeda veikti ir džiaugtis savo darbu“, – sakė L. Sergejevienė.

Panaudojimas – universalus

Šiuo metu Lietuvoje veikia per 60 aktyviųjų klasių, tačiau jų skaičius nuolat auga. Pasak „Alma littera sprendimų“ švietimo sistemos koordinatorės Rūtos Kučinskienės, Vakarų regione veikia 10 aktyviųjų klasių Klaipėdos, Laukuvos, Mosėdžio, Kretingos, Palangos, Rietavo miestuose. Netrukus planuoja prisijungti ir daugiau Lietuvos mokyklų.

„Vien praėjusiais metais prie projekto „Aktyviosios klasės sprendimas“ prisijungė septynios ugdymo įstaigos Klaipėdos krašte. Susidomėjimas jomis auga“, – tikino R. Kučinskienė.

Anot leidyklų atstovių, interaktyvių pamokų pritaikomumas – universalus, jos gali būti panaudojamos įvairaus amžiaus vaikų mokymui ir mokymuisi skirtingose pamokose, pavyzdžiui – gamtamoksliniame ugdyme, kur reikalingos vizualizacijos, ar socialiniuose moksluose, kai naudojamasi daugybe šaltinių.

„Taip pat sėkmingai šį sprendimą galima pasitelkti matematikos bei kitose pamokose. Daug kas priklauso nuo paties pedagogo – kaip jis geba pritaikyti priemones ir panaudoti jas savo darbe“, – įsitikinusi R. Kučinskienė.

Pradėjo nuo pirmokų

Pasidalinti darbo „Aktyviojoje klasėje“ patirtimi į Vydmantus sugužėjo pedagogai iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Kėdainių ir kitų miestų.

Vydmantų gimnazija „Aktyviosios klasės sprendimą“ pradėjo taikyti tik praėjusių metų rugsėjį ir nuo pačių mažiausių – pirmokų, tačiau žada auginti aktyviųjų klasių skaičių. Pasak gimnazijos direktorės Astos Burbienės, į mokyklą atėjęs šiuolaikinis vaikas turi gauti ir šiuolaikinį ugdymą.

„Neturime galimybių aktyviosiomis paversti visas klases vienu metu, tačiau vyresni mokiniai taip pat naudojasi kabinetais, kuriuose yra interaktyvios lentos, planšetiniai kompiuteriai ir kiti šiuolaikiniai technologiniai sprendimai“, – sakė A. Burbienė, pridėdama, kad artimiausiu metu gimnazija ketina turtinti interaktyvų turinį, įsigydama daugiau programų. Viena iš konferencijos iniciatorių, Vydmantų gimnazijos aktyviosios klasės mokytoja metodininkė Jolanta Salienė, savo patirtimi kasdien besidalinanti su kitomis pradinių klasių mokytojomis, tikino, kad jau nebemokėtų dirbti kitaip.

„Vaikai nustebo gal tik iš pradžių, bet dabar tai priima kaip būtinybę. Žinoma, mokytojui reikia padirbėti, pastudijuoti, perprasti veikimo principus ir nuolat tobulėti“, – sakė J. Salienė.

Įprastų lentų nepasigenda

Pedagogės žodžiais, tie, kurie nesusipažinę su „Aktyviosios klasės sprendimu“, galvoja, kad joje tik žaidžiama, tačiau tai anaiptol netiesa – vaikai mokosi ir jų mokymasis yra praturtintas interaktyviais sprendimais.

„Mūsų klasėse pilnos lentynos knygų ir vaikai noriai jas skaito, tad sudominti juos įprastais mokymosi būdais – įmanoma“, – įsitikinusi J. Salienė.

Kolegei pritarė ir Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos pradinių klasių mokytoja ekspertė Elena Gedminienė, prie „Aktyviosios klasės sprendimo“ prisijungusi nuo šių metų sausio 1 d. ir įprastos lentos nė kiek nepasigendanti.

„Visas pateiktis mes turime interaktyvioje lentoje. Ir vaikai, ir aš ja kuo puikiausiai naudojamės, – teigė E. Gedminienė. – Dirbu su trečiokais. Šiuolaikiniai vaikai yra protingi ir sąmoningi, todėl mes sugebame nuo vienos veiklos pereiti prie kitos – skaitome, sprendžiame pratybas, naudojamės interaktyviomis priemonėmis, kuriame įtraukiančias veiklas. Vaikams interaktyvūs dalykai įdomūs ir, manau, kad tai padeda stiprinti motyvaciją mokytis.“

* Prisijungti prie „Aktyviosios klasės sprendimo“ projekto Vydmantų gimnazijai kainavo per 4 tūkst. 300 Eur (15 tūkst. Lt). Projekto finansavimui panaudota dalis Vydmantų gimnazijos rėmimo fondo bei mokinio krepšelio lėšų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas