Pajūrio naujienos
Help
2024 Balandis
Pi18152229
An29162330
Tr3101724
Ke4111825
Pe5121926
Še6132027
Se7142128
Apklausa

Ar verta uždrausti azartinių lošimų reklamą?

Taip
Ne
Neturiu nuomonės
Komentarų topas

Loreta Stravinskienė:

– Vaistiniais augalais ne tik domiuosi, bet ir nemažai jų auginu, pavyzdžiui, raudonėlį, melisą, rausvąją radiolą, kuriai, remiantis kai kuriais autoriais, priskiriamos kone stebuklingos savybės. Savo bibliotekoje apie vaistažoles esu sukaupusi įvairios literatūros. Vieną seną knygą ypatingai vertinu, nes joje ne tik apžvelgiamos gerosios augalų savybės, bet ir blogosios, ką dabar dažnai pamirštama akcentuoti.

Antanas Maksvytis:

– Pažįstu valerijonus, liepžiedžių arbatą yra tekę gerti. Esu matęs, kaip mama rinkdavo mėtas ir dar kažkokias žoles, kurių pavadinimo nebeatsimenu. Vaistinių augalų yra labai daug, tačiau pats mažai jų pažįstu ir vartoju, nes retai sergu. Iš kitos pusės – labiau pasitikiu tradicine medicina, abejoju, ar žmonėms reiktų grįžti prie gydymosi žolelėmis.

Irena Grikšienė:

– Šiek tiek vaistinių augalų žinau: vaistinę notrą, melisą. Šią vaistinę žolę pati vartoju, mat ji veikia raminančiai. Visos mano žinios apie vaistažoles perimtos iš močiutės, ji rinkdavo vaistinius augalus, kai ką ir pati augindavo, gamindavo žolelių nuovirus, duodavo vaistinių arbatų ir mums, anūkams. Dabar tokias arbatas savo vaikams ir jų atžaloms verdu pati.

Kretingos šeimos medicinos centro gydytojos Augenijos Juknevičienės komentaras:

– Šiuo metų laiku, kai siaučia virusinės infekcijos, vaistažolės gali būti geras pagalbininkas, nes gerti kuo daugiau skysčių, arbatų yra labai svarbu. Tačiau vaistiniai augalai gali ir pakenkti, ypač jei jų vartojama daug ir pernelyg neįsigilinus į poveikį. Prieš vartodami, žmonės turėtų kuo daugiau sužinoti ne tik apie dominančias vaistažoles, bet ir objektyviai įvertinti savo ligas, kad gydydami vieną, nepakenktų kitam. Reiktų nepamiršti ir to, kad tuo pačiu metu vartojant cheminius vaistus bei vaistažoles, galimos įvairios reakcijos. Nereiktų piktnaudžiauti ir dabar ypač populiariais vaistažolių sirupais, kurių galima rasti vaistinėse. Pavartojus keletą tokių sirupų ir dar papildomai vaistinių arbatų, galime perdozuoti. Vaistažolių perdozavimo simptomai gali būti įvairūs – žmogų pykina, atsiranda odos bėrimų, kitos alerginės reakcijos. Kad tokių bėdų išvengtume, prieš pradedant vartoti vaistines žoleles, vertėtų pasitarti su gydytoju ar vaistininku, vaistinių augalų nevartoti daug ar labai ilgą laiką.

Kalbino Viktorija VAŠKYTĖ, fotografavo Darius ŠYPALIS


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas