Pajūrio naujienos
Help
2024 Kovas
Pi 4111825
An 5121926
Tr 6132027
Ke 7142128
Pe18152229
Še29162330
Se310172431
Komentarų topas

Išėjai iš kiemo – esi eismo dalyvis

  • Irena ŠEŠKEVIČIENĖ
  • Keliuose
  • 2015-02-27

Pėstieji, kaip ir dviratininkai, taip pat yra eismo dalyviai, todėl pareigūnai juos gali bausti už tai, kad neturi atšvaitų, o, sukėlus įtarimą, patikrinti jų blaivumą.

„Dirbu mieste, o gyvenu kaime, todėl pastebiu didelį skirtumą, jog pareigūnai už tai, kad vaikšto be atšvaitų ar važiuoja dviračiais be liemenių, dažniau baudžia kaimo žmones negu miestiečius“, – pastebėjo kūlupėniškis Bronius Jonutis.

Skaitytojas įsitikinęs, jog išgėrusiems pėstiems kaimo vyrams pareigūnai dažniau ir pūsti į alkotesterį liepia: „O kitur – tarkim, Kretingoje ar Klaipėdoje, nuolat pravažiuoju ir pro Padvarius – nesu matęs, kad stabdytų praeivius. Nesuprantu, kodėl pareigūnai taip griežtai kontroliuoja kaimo žmogų, lyg ir telauktų, kaip jį nubausti, kai mieste pažeidėjų pilna. Kaime žmonės net pas kaimyną per kelią jau bijo išeiti be liemenės“, – piktinosi jis.

Kretingos policijos komisariato Viešosios policijos viršininkas Algirdas Budginas paaiškino, kad skaitytojas susidarė klaidingą įspūdį, nes kaimuose – mažesnė teritorija, mažiau gyventojų, todėl patruliai dažniau ir yra pastebimi.

„Taip nėra, kad nuolat vykdytume reidus tik vienoje kaimo vietovėje: išvykstame tam tikrais maršrutais ir su tikslinėmis užduotimis, todėl dažnai – ir su didesnėmis pajėgomis. Mieste taip pat patruliuojama, atliekamos įvairios užduotys, ir dar gausiau, tik pravažiuojantiems to nesimato“, – tvirtino A. Budginas.

Pareigūnas patikino, jog visa tai yra daroma dėl žmonių saugumo: „Išėjai iš kiemo, ir jau esi eismo dalyvis – privalai laikytis taisyklių. Jeigu vienas eismo dalyvis sąmoningas, nebūtinai ir kitas yra toks pat. Skaudi tragedija Klibiuose – tėvas įtaisė dviratį dukrai, o ši išbandė jį čia pat, prie namų, tačiau be atšvaito – turėtų būti įtikinama pamoka visiems, kurie ryžtasi išeiti į gatvę be atšvaito, nes tai prilygsta būti nematomam.“

A. Budginas neslėpė, jog dėl blaivumo yra tikrinami ne vien vairuotojai, bet ir pėstieji. „Jeigu asmuo viešoje vietoje sukelia abejonių, tikrinamas jo blaivumas. Pasirodymas viešoje vietoje neblaiviam yra reglamentuotas įstatymo. Gatvėje šlitinėjantis žmogus yra pavojingas – jis gali sukelti avarines situacijas, kuriose nukenčia ne tik pats, bet ir kiti asmenys. Kita vertus, iškyla rizika ir pačiam būti apiplėštam, o po to sakoma – kur žiūri policija“, – pastebėjo pareigūnas.

Jis tikino, jog išgėręs žmogus išvis neturėtų rodytis viešoje vietoje – juo turėtų pasirūpinti draugai ar artimieji – parvežti į namus ar iškviesti taksi.

*

* Policija primena, kad alkoholinių gėrimų ir kitų svaigalų gėrimas gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, visų rūšių visuomeniniame transporte ir kitose vietose, arba girto pasirodymas viešosiose vietose, įžeidžiant žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę, užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 50 litų. Už tokius veiksmus, padarytus per vienerius metus pakartotinai, baudžiama griežčiau – bauda nuo 50 iki 100 litų, o kuris jau du kartus per vienerius metus baustas – bauda nuo 150 iki 300 litų arba administracinis areštas iki trisdešimties parų.

* Nepilnamečio (iki 16 metų) pasirodymas viešosiose vietose neblaiviam arba jei nepilnametis vartoja alkoholinius gėrimus ar jų turi užtraukia baudą jo tėvams arba globėjams nuo 50 iki 100 litų.

* Girtų nepilnamečių nuo 16 iki 18 metų pasirodymas viešosiose vietose, taip pat alkoholinių gėrimų ir kitų svaigalų gėrimas ar jų turėjimas užtraukia baudą nuo 30 iki 50 litų.


Visos teisės saugomos. © 2006-2017 UAB 'Pajūrio naujienos'. Atsakomybės apribojimas. pingvinas